Lovec králikov

Lovec králikov
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344366/bmid_lovec-kralikov-iBT-344366.jpg 4 3307 3307

Ak sa v telefóne ozve detský hlas odriekavajúci básničku o králikoch, začnite sa báť o svoj život! Nekompromisný komisár Joona Linna si vo väzení odpykáva trest za svojvoľný postup pri riešení predošlého prípadu. Jeho kolegyňa Saga Bauerová, komisárka švédskej bezpečnostnej služby na boj proti terorizmu, spolupracuje na vyšetrovaní vraždy švédskeho ministra zahraničia, ktorá sa udiala v Štokholme za mimoriadne kompromitujúcich okolností. Najväčším problémom polície však nie je iba hroziaci škandál, ale zistenie, že kriminalisti majú do činenia so zvláštnym typom sériového vraha. Saga Bauerová je presvedčená, že pri pátraní po ňom sa nezaobídu bez Linnových skúseností. Stredobodom strhujúceho deja sa nechtiac stáva televízna kuchárska hviezda Rex Müller, a to v čase, keď sa konečne chystá na dovolenku so synom Sammym. Pokojné týždne sa zmenia na boj o holý život. Joona Linna so Sagou Bauerovou musia spolupracovať tajne. Vedia, že vraha treba zastaviť čo najskôr, lebo hoci obetí pribúda, ešte ani zďaleka nepovedal posledné slovo. Surovo, krvavo, bez najmenších zábran, pomstychtivo a neústupne Lovec králikov kráča za svojím zvráteným cieľom.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Kaninjägaren , 2016

Hadrna
09.05.2017 4 z 5

Bohužel, jedna hvězda dolů díky zápletce s teroristy. Dát to na začátek knížky byla pro mě zkouška ohněm, ale uspěla jsem a dočkala jsem se super zápletky jako vždy :). Stále jsem na Keplerovi závisla a pokračuji v krasočtení všech jejich knih. Popis míst super, líbí se mi popisy myšlenek jak obětí tak vrahů. Na co dokáže člověk myslet před smrtí a nebo zabitím, supernapínavé :).
Doporučuji a přeji mrazivé počteníčko NH.

stepanka000
09.05.2017 3 z 5

Napínavé jako vždy. U Keplera jsou záporáci skoro pokaždé super chytří, rychlí, silní...... Pak není divu, že jim všechno vychází: ) Ale mám dojem, že podobnou zápletku jsem už někde četla. A bojové scény bych klidně vynechala.

Jolina
09.05.2017 5 z 5

Skvělé počtení, nečekaný útočník, zajímavé zápletky osudů jednotlivých hrdinů...čtenář si domýšlí, pátrá, odhaduje - ale tentokrát mě tato zápletka vůbec nenapadla, jen jsem ve skrytu duše fandila "kuchařovi" a doufala, že on nebude ten "Černý Petr". Atmosféra ponurá, tajemná, přečteno jedním dechem...

Sidoroka
08.05.2017

Na knihu jsem se těšila, Keplera miluji a přečetla jsem ji jedním dechem. Hned začátek mě chytil a a až do konce nepustil. za mě top....

konicekbily
08.05.2017 5 z 5

Není to vůbec klasická detektivka, ani všechno v tomto thrilleru není zdaleka původní, zdá se, že vše je trochu přehnané a zbytečně dlouhé se zdají "soubojové" akce.
Ale autorské manželské duo Lars Kepler má jasnou osnovu příběhu a vše logicky navazuje a je dokonale vysvětleno. Po přečtení se ke knize v mysli vracím - možná stojí i za zamyšlení nad životem, zejména těch rozmazlených dětí! A možná i v Čechách.

parley3
07.05.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře. U Lars Kepler mám problém s představivostí u určitých popisných pasáží míst, připadají mi chaotické. Nejoblíbenějšími knihami tedy zůstávají Stalker a Playground.

morava
06.05.2017 4 z 5

Melo to spad, nechybelo napeti, to co od thrilleru ocekavam se mi dostalo, takze secteno podtrzeno spokojenost.

Vlčice7
05.05.2017 5 z 5

Od tohoto autora to byla má první kniha :) a za mě super napínavý krvák.

Beeper
04.05.2017 4 z 5

Od knihy na základě recenzí, jsem očekával více. Dej se občas zbytečně vlekl a na rozdíl od jiných severských detektivek, jsem dokázal knihu bez problémů odložit a jít dělat něco jiného. Určitě stojí za přečtení, ale jsou lepší.

Raszkulce
03.05.2017 5 z 5

Kniha překvapila, ale vrah byl dle mého poněkud jasný už od poloviny knihy. Motiv se mi líbil, pěkně popsaný typ záchvatového vraha taktéž, jen některé pasáže by zde být nemusely ( přestřelka s uprchlíky) ale i tak velmi dobrá kniha a napínavý děj :)

mats379
02.05.2017 2 z 5

Motiv příběhu je takřka totožný s detektivkou od Ed McBaina, jmenuje se Bez motivu a
na rozdíl od Keplera je stručný, hutný, napínavý, prostě skvělý. Je zajímavé, že spousta lidí Keplera uznává, i když jeho detektivky mají neúnosnou délku (dle mého názoru), krátké věty jak pro žáky prvního stupně základní školy, chybí v nich špetka humoru, zde je "humor" v akci proti údajným teroristům, která dopadne tragicky..a je také "ukradený" z detektivek, tady vystupuje policista Martin Beck, kde ovšem obdobná akce nedopadne tak fatálně, takže se tomu člověk může od srdce zasmát. Jinak pro mě je tato kniha nudná, drastická, dlouhá, nevěrohodná, a tudíž velice otravná. Od Keplera se mi docela líbila Svědkyně ohně, ostatní jsou o třídu horší

Hannik
01.05.2017 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala. Opět napínavá až do konce.

Lina
29.04.2017 3 z 5

Nakonec přece jenom dobrý,ale do 2/3 to bylo dost chaotické.Jinak krvák a napětí.

kerstyn
29.04.2017 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Přestřelka s uprchlíky byla trochu zbytečná vata. Jinak klasickej Kepler - napnuto po celý příběh.

Aichah
28.04.2017 4 z 5

Po prapodivném Playgroundu jsou keplerovci zpátky v plné parádě. Mnohem krvavější než dřív :)

MKrat
28.04.2017 5 z 5

***** opět pecka

cameronova
27.04.2017 3 z 5

Jednoznačně zklamání. Už Stalker byl hodně za kvalitou prvních dílů série a zde bohužel úpadek jen pokračuje.... Autoři vyčerpali zajímavé dějové linky a na efekt šokujícími krvárnami to sotva zachrání.

tereza8418
27.04.2017 3 z 5

Bohužel se nemohu přidat ke slovům chvály, na hodně krvavé scény jsem u těchto autorů zvyklá, ale roztahaný děj s tolika dějovými liniemi mě opravdu nezaujal. V půlce knihy, kdy se pořád ani o píď nepokročilo v řešení případu, o kterém by kniha měla údajně být, jsem jí odložila. No uvidíte sami. :)

Erzetka
26.04.2017 4 z 5

Přečteno na jeden zátah :-) Joona Linna opět nezklamal. Konec dává tušit zajímavému pokračování. Za mě podařené.

Irsaf
26.04.2017 5 z 5