Svědkyně ohně

Svědkyně ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4549 4549

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet, 2010

Ivan F
19.07.2016 odpad!

Otrasný krimi príbeh, otrasný nie kvôli popisom, ale kvôli štýlu a chybám. Odporúčam knihe sa oblúkom vyhnúť. Prečo? Pozor spoiler.
Pretože:
1. Elizabeth Grimová na začiatku knihy behom desiatich riadkov dvakrát vypne ten istý počítač. Prvý popis je dokonca s tým, že pozerá na tmavú obrazovku.
2. Vicky je v domove nová. Na konci knihy sa píše, že je v domove prvý !!! deň. Pritom s ňou kurátor viedol dlhé rozhovory niekoľko týždňov a ostatné chovankyne ju veľmi dobre poznali.
3. Vicky má niečo viac ako 15 rokov. Avšak pred 6 rokmi spávala s jedným chalanom a brala drogy. To mala 9, trochu podivné, však?
4. V knihe je niekoľko zbytočných sexuálnych scén, ktoré príbeh nikam neposúvajú.
5. Auto vo vode verzus nabúraný semafor - to si autori knihy myslia, že čitateľ je naozaj idiot?
6. Teraz si neviem spomenúť, ale v priebehu čítania som vedel ešte o niekoľkých nezrovnalostiach v príbehu.

Spočítané a podčiarknuté: Severské krimi, ako nám ho predstavuje manželská dvojica pod pseudonymom stojí s prepáčením za h...o.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Pěkný čtení.

Neopol
16.07.2016 3 z 5

Moc nebavila

luc-b
10.07.2016 4 z 5

Zpětně knihu hodnotím pozitivně. Od začátku byla napínavá. Měla jsem pocit, že chci skončit za každou další stránkou a přitom mě lákalo, co bude dále.
Protože jsem nečetla od autorů ještě nic jiného, moc jsem nevěděla o co jde v příběhu detektiva Joony, který pokračoval po té, co s ním bylo zahájeno interní vyšetřování - za co?
Závěr knihy byl dost nečekaný, velice napínavý a přitom i reálný.
Těším se, až si přečtu další knihy od této autorské dvojice.

konformita
01.07.2016 5 z 5

Co kniha to zlepšení. Zpočátku to zavánělo jistými spiristickými podivnostmi, které fakt nemusím, ale pak se vše vysvětlilo. Tak jak to má být. Vraha neodhalíte a do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Probdělé noci - připravte se!!!

Lee7
18.06.2016 4 z 5

Začátek pro mě nebyl tak vzrušující, ale ten konec byl neuvěřitelný!

miloslav0399
01.06.2016 2 z 5

POZOR SPOILER - Po Písečném muži jsem si nedal pokoj a zkusil ještě jednoho Keplera. A zase to není ono, tentokrát hodně podprůměrné. Kniha má fakticky tři části - hledání uneseného, hledání vraha a Joonovy osobní problémy - které se prakticky neprolínají, jedna přechází v druhou. V akčních scénách je napsaná dobře, ale jinak? Že se unesený najde, je jasné, kdo je vrah, je jasné a Joonovy problémy se stejně nevyřeší. Takže nevím, tento styl krimi mi prostě nesedí. Navíc jsem nepochopil, ani trochu, explicitní erotické pasáže, které nemají pro příběh pražádný význam. To je potřeba kvůli zvýšení nákladu?

Džena
25.05.2016 5 z 5

zase skvelé dielo od tejto manželskej dvojice.

Toňula
23.05.2016 4 z 5

Asi zatím nejlepší, co jsem od autorské dvojice četla. Příběh měl spád, držel čtenáře po celou dobu v napětí, neměl žádná hluchá místa, propracovaný, čtivý, napínavý od začátku do konce. Taky komisař Linna tu měl o lidštější podobu, získal si ještě více moje sympatie a už těď jsem zvědavá na další knihu.

megranity
22.05.2016 5 z 5

Kepler dokázal touhle sérii, že umí psát detektivky. Tohle je moje teprve druhé setkání, v měkké vazbě, a jsem hodně nadšená. Líbí se mi prostředí, postavy i zápletka. Opět se dozvídáme něco víc o Joonovi a jeho životě. Jediná věc, která mě nechala nezaujatě chladnou bylo konečné rozuzlení (kapitoly v domě v horách a pozdější setkání sourozenců), ale to bude spíš subjektivní pocit ovlivněný spoustou (i neknižních) faktorů. Tak vzhůru na knížku! A pořádně se jí užijte.

Evule81
05.05.2016 5 z 5

Výborná kniha, těším se na další.

Radka2110
28.04.2016 5 z 5

Detektivky severských autorů mě velmi mile překvapily, takže za mě 5 hvězd.Zajímavá zápletka ,občas mi naskakovala husina a celkově je to psáno tak,že jsem musela číst jedním dechem

stavlamich
23.04.2016 4 z 5

Uvažovala jsem, jestli je to tak dobrý jako Písečný muž. Tohle je třetí díl, Písečný muž byl čtvrtý. Ten mě fakt dostal, tohle sice taky, ale bylo to stylově dost podobné, stejný způsob napětí. Ale samozřejmě originální zápletka a fakt dobré provedení, jen už mě to ani tak nepřekvapilo. Přesto ty čtyři hvězdy dám, protože místy mě to fakt přimělo.. děsit se spolu s knižními postavami. (I když technicky vzato jsem si ty dvě poslední kapitoly mohla odpustit, protože navazují na Písečného muže, takže už mě jejich děj nepřekvapil. Ale to je fuk. )

lapagerie
15.04.2016 4 z 5

Čtivá detektivka z (nejen) prostředí domova pro problémové dívky.

true.penny
13.04.2016 3 z 5

Stejně jako předchozí díly je i Svědkyně ohně neuvěřitelně čtivá. A konečně se čtenář dozví taky něco o hlavní postavě. Příběh je jakž takž ucházející, i když opět tak trochu neuvěřitelný, ale ten závěr si dokáži představit i lepší. Za mě tohle neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

ospalaa
08.04.2016 4 z 5

Je to taková "fuj" kniha, která se překvapivě dobře čte (tím fuj mam na mysli ty brutální vraždy). Kniha opravdu stojí za přečtení.

tomai
07.04.2016 5 z 5

Vynikající, prostě vynikající.

ritz
04.04.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila, byla to moje třetí a Joona je úžasný. Škoda jen, že jsem trochu plavala, co se týče jeho rodiny, od postavě Jurka jsem se dozvěděla poprvé a tak nevím, o jakou zápletku se jedná, jestli byla v některé knize vypsána podrobněji.

Evik30
01.04.2016 3 z 5

Zápletka a místo docela v pohodě, ale jinak dost slabota. Postavy se ztrácejí někde mimo, jediný kdo je tam vykreslenější je Joona Linna, ale toho už známe z předchozích knih. Takové holky jak byly popsané v knize by snad nemohly ani mezi normální lidi. Vůbec ne, ne že jsou jen zavřené v nějaké "komunitě" kde se dopují práškama a je to snad ještě horší. Od začátku hrálo vše pro to že příběh poputuje jiným směrem než bylo na začátku víceméně jasné podle toho jak se příběh začal odvíjet. Jasnovidecké médium je další z řady "pomůcek", které se dost často vyskytují v severských krimi. I když vše ukazuje na jedinou věc policie je bezradná až do chvíle než . . . ale to už si přečtěte v této knize. Pokud teda vůbec budete chtít tuto knihu číst.

škwor
28.03.2016 5 z 5

Úžasná detektivka, ale četla jsem ji jako druhou od Keplere, jako první Stalkera a v knize jsem trochu plavala, co se týče Joony a jeho osobního života a Jurka. Nevím, jestli to bylo zmíněné v dřívějších dílech a proto a nebo špatně podané, ale moc jsem tomu neporozuměla... Ale jinak zápletka se mi líbila.