Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370261/deti-z-bullerbynu-Dzv-370261.jpg 5 4697 4697

Veselé vyprávění o životě, povinnostech i hrách dětí ze švédské samoty patří ke klasice dětské literatury. Ilustrováno Helenou Zmatlíkovou. Bullerbyn je malá vesnička, kde jsou tři statky a kromě dospělých tu žije pouze šest dětí, které spolu zažívají spoustu dobrodružství a legrace. Jejich příhody popisuje sedmileté děvčátko.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Bara rolight i Bullerbyn, Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, 1947

Makyna7
13.06.2012

Knížka mého dětství. Četla jsem ji pořád dokola...dokonce jsem některé úryvky znala zpaměti. Doporučuji například jako dárek pro dcery, vnučky nebo neteře.

Kikušák
12.06.2012 4 z 5

Knížku, kterou jsem jako malá hodněkrát přečetla. Určitě, bych si jí chtěla ještě někdy přečíst.

MysticHaa
02.06.2012

Tohle byla jedna z knih mého dětství, moc se mi líbila a a líbí... :)

joni
01.06.2012 5 z 5

Jako malá jsem ji četla minimálně desetkrát... Byla to moje první knížka, kterou jsem přečetla. Je naprosto úžasná. Znám ji skoro nazpaměť. Chtěla jsem v Bullerbynu bydleta zažívat ta dobrodružství.

Miru
22.05.2012 5 z 5

Nostalgie...až mě mrzí, že už jsem vyrostla :-)

Lucka66
16.04.2012 5 z 5

Miluji tuhle knížku i dnes :) Nejoblíbenější knížka mého dětství :)

snehule
10.04.2012 5 z 5

Tohle je knížka mého dětství (ještě teď si vybavím jak voněla). Tyhle příběhy jsou tak mile napsané, že jsou nadčasové a žádné dítě by o ně nemělo být ochuzeno.

Nibiru
03.04.2012 5 z 5

Jako dítě jsem ji četla s velkým zájmem.

Džizetka
18.03.2012 3 z 5

Kdopak by ji neznal?! : D Nádherná kniha a pokud chcete,aby dítě nebylo o nic v dětství ochuzeno,přečtěte mi tuto knihu.

sgjoli
11.03.2012 5 z 5

Kniha mého dětství. Jedna z mála, kterou dokážu číst pořád a pořád dokola a dosud se mi ještě neomrzela. :-)

Dorothea
05.03.2012 5 z 5

Velmi roztomilá knížka mám ji velmi ráda i když je to už nějaká doba co jsem ji četla.

Mrs.Domis
22.02.2012

Knížku jsme četli ve škole na 1. stupni...docela mě to i bavilo.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Četla jsem ji jako 13ti letá holka,kdy ji babička koupila ségře a já si ji od ni pujčila,ale pořád věřim,že je fajn:o)

sidonie kermack
07.02.2012 5 z 5

Knížka mého dětství, tehdy jsem si ji půjčovala v knihovně. Pro své děti jsem ji konečně už mohla i koupit. Občas se k ní varcím i teď, je to krásné, veselé, prostě dětské a k tomu překrásné ilustrace...

ewisek22
18.01.2012 5 z 5

Děti z Bullerbynu mám přečtené snad stokrát!! Jedna z nejkrásnějších knížek v dětství:))

Radkab.
07.01.2012 5 z 5

Krásná knížka, přečetla jsem ji snad stokrát :)

bowiegirl
28.12.2011 5 z 5

Úžasná knížka, hodně autentická, často jsem se ztotožňovala s Lisou.

Indiánka
22.11.2011 5 z 5

Úžasná knížka, kterou jsem přečetla jako holka několikrát a do dneška si představuju, jak by to bylo úžasné přelízat po stromě z domu do domu. Jen kdyby bylo ke komu, když dneska všichni někam spěchají a na návštěvu k někomu jen tak už se skoro nedá jít.

canis
05.11.2011 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství, krásně ilustrovaná paní Markétou Zinnerovou.

JanaxaM
25.10.2011 5 z 5

srdcovka:o) v dětsví nejoblíbenější knížka