Dievča v ľade

Dievča v ľade
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5925 5925

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Standa24
17.04.2017 3 z 5

Celkem slušná detektivka, příběh není nijak komplikovaný a čte se snadno. Závěrečné kapitoly, jsou asi nejlepší část celé knížky.

Schamila
17.04.2017 5 z 5

Bylo to bezva - četlo se to samo, nešlo odložit a je fajn, že nejsem žádný odborník na vraždy, protože knihu jsem si vychutnala do poslední stránky, do posledního krásného napětí.... kdy vstoupil na scénu vrah. Mohu všem jen doporučit, a tak jdu hned na Noční lov... a prý budou letos na podzim ještě Temné hlubiny...

aja0661
16.04.2017 5 z 5

Moc hezka kniha. Dej ma spad, do posledni chvile netusite, kdo je vrah. Za me plny pocet! Moc hezky se mi cetla.

Ája*
15.04.2017 3 z 5

Nenáročné čtení.

mandrawer
15.04.2017 odpad!

pripájam sa k vladka1695 - chujovina prvej triedy

ADAMILA
14.04.2017 5 z 5

Autorovi knihy se podařilo napsat velmi napínavý příběh i se sociálním cítěním /hlavní hrdinka se nehrbí před vrchností , jsou zde velmi přirozeně popsány vztahy mezi stejným pohlavím /. Kniha se dobře čte , v naší rodině se líbila jak mladší tak starší generaci.

MarieH
13.04.2017 3 z 5

Fascinuje mne že co recenze tak jiný názor, ale asi je to dobře, jen nevím jak se v tom vyznat, číst čí nečíst. Knížku jsem přečetla, ale není to žádný zázrak, tuctový příběh místy neuvěřitelný. Noční lovec je o třídu lepší.

sebemi
13.04.2017 2 z 5

Celkem nuda, pořád jsem čekala, co se bude dít, kdy konečně přijde to napětí a zvraty. Bohužel pro mě nepřišlo, druhý díl mě neláká, nechytla mě hl. hrdinka.

Hanjimka

12.04.2017 4 z 5

Dobrá detektivka!

Kočičáci
12.04.2017 5 z 5

Slupla jsem ji jako malinu, byla opravdu velice čtivá...a to je pro mě to hlavní, prostě aby mě to chytlo a nepustilo. Hlavní vyšetřovatelka Erika mi byla sympatická tím, že si stála za svým a nedala se ani když mocenské tlaky sílily. Vraha jsem tentokrát tipla, ale hodnocení tím trpět nebude. Další díl si nenechám ujít.

Dakarianna
12.04.2017 5 z 5

Jedna z nelepších detektivek vůbec. Tak čtivá, tak komplikovaná a s tak šokujícím koncem.

Zlatovláska
10.04.2017 5 z 5

Další z titulů, které velmi ráda zařadím mezi "super četbu". Kniha je z mého subjektivního pohledu skvěle napsaná...Kdybych mohla, tak ji patrně přečtu na "jeden zátah". Nechtěla jsem ji prakticky vůbec odkládat... Skvěle napsáno, vynikající příběh..., bez žádné "zbytečné vaty". Každá strana této knihy má své opodstatnění a akci. Kniha se mi líbila! :-)

hrabalikoval
09.04.2017 4 z 5

Musím říct, že touto knihou mě autor totálně dostal. Hned vytáhnu z knihovny druhý případ. Musím říct, že od knihy jsem se nemohla odtrhnout do té doby dokuď jsem ji nedočetla. I když jsem měla menší pauzu v kategorii detektivky tak jsem opravdu ráda, že jsem se do této knížky pustila. Kniha byla příjemně čtivá a myslím, že ji někdy určitě ještě přečtu.

petshop
09.04.2017 4 z 5

Od té doby, co čekám na další knihu od Jo Nesbo je to první detektivka, která mě bavila víc jak na 3 hvězdy, lepší průměr. Trochu škoda, že autor nepřichází s ničím trošku poutavějším, co by se aspoň trošku vymykalo všemu ostatnímu, ale jinak napsané čtivě a příjemně se u toho trávil čas.

georginaa
09.04.2017 5 z 5

Konečně kniha která nadchla. Policajtka, která jde hlava nehlava do vyšetřování a nezajímají ji žádné prominentní osoby, ani politika vysoce postavených, ani nadřízených, i když ji to může stát místo. Je ale skálopevně přesvědčená, že vrahem není ten kdo sedí v cele, ale že je stále na svobodě a stále mu vše prochází a i když ji to může stát život, jde za svým instinktem. Těším se na druhý díl.

Jára76
08.04.2017 5 z 5

Pro mě byla kniha naprosto skvělý čtenářský zážitek.Dívka v ledu mě naprosto nadchla.Napínavý příběh až do konce.Poutavě psaný,hezky se čte.Doporučuji!

Princezna22
07.04.2017 3 z 5

No rozhodně to aspoň u mě nebylo žádné jo hele úžasná detektivka to fakt ne.. Byl to průměr,rozhodně jsou lepší knihy na podobné téma.. Četlo se to dobře. Ale čekala jsem trošku od knihy více,kord jak byla vychvalovana... za mě tři a půl hvězdičky..

IvusP
07.04.2017 4 z 5

Na můj vkus by knížka mohla víc odsýpat hned od začátku, a jako bonus by i rozuzlení mohlo být zajímavější... To mi ovšem nezabránilo dát nakonec 4* a to za celkový dojem. Kniha se velmi dobře čte a do budoucna si od autora určitě ráda přečtu něco dalšího.