Dievča v ľade

Dievča v ľade
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5925 5925

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

tulip131
22.03.2017 4 z 5

Po prvních dvou kapitolách jsem měla dojem, že to bude jen dlouhé vyprávění, ale spletla jsem se. Od třetí kapitoly měla kniha spád, neustále se něco dělo a konec byl co věta to nové fakta. Oceňuji, že tam nebyly zdlouhavé popisy míst. Moc se mi kniha líbila a určitě si přečtu i druhou knihu tohoto autora Noční lov.

koki.veru
22.03.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Asi nemám vůbec nic, co bych jí vytkla, je tam všechno - zajímavý příběh, napínavý děj, vyšetřování. Až téměř do konce jsem netušila, kdo by mohl být vrah. Super :)

Kackac74
21.03.2017 5 z 5

Kniha naprosto super. Těším se na autorovu další knihu

wenddyau
20.03.2017 5 z 5

Ze začátku jsem měla potřebu knihu odkládat, ale příběh mě velmi zaujal.
Co se týče hlavní postavy, detektiv šéfinspektor Eriky Fosterové, tak celý příběh se zdá být nesympatická a chladná, ale i přesto vás její charakter upoutá.
Postavy i místa byly velmi dobře popsané a dokázala jsem si je živě představit. Navíc věc, která je na knize nejlepší, je to, že vám autor neustále poukazuje na podivné věci či důkazy, jenž by pomohly k nalezení vraha, takže vaše iluze se s realitou absolutně neschoduje a na konci vám až bude divné, jaktože jste na skutečného vraha nepřišli. Určitě knihy Roberta Bryndzy doporučuji.

Kacula8
19.03.2017 3 z 5

Hodně jsem se na tuto knihu těšila, už v průběhu lehké zklamání. Hlavní postava mi nějak moc k srdci nepřirostla, byť byla pořád zmiňovaná jako výborný detektiv, některé její jednání bylo velmi amatérské. Určitě to nehodnotím jako bestseller, spíš průměrná detektivka.

Ywonek
19.03.2017 5 z 5

Ze zacatku ma knizka nejak zvlast neuchvatila. Zhruba pred pulkou se rozjela a nemohla jsem se odtrhnout. Hodne ctiva, rychle ubihala a napinava

Půca4
17.03.2017 3 z 5

Všichni si knihu tak chválí, a tak jsem se i já rozhodla si ji koupit a přečíst.. A? Nevím.. Nebylo to špatné, ale mám ráda knížky, které prostě praskají napětím, což se u této říci nedá. Přestože je silnější, čte se opravdu rychle a díky nemoci jsem jí měla za pár dní přelouskanou. Hlavní vyšetřovatelka detektiv šéfinspektor Erika Fosterová mi byla chvílemi skutečně nesympatická a protivná, jak si stále dělala, co chtěla. A samotný případ byl tak .. tak nějak nezáživný. Přestože to mělo být, jako že uvízl na slepém bodě, najednou měli spoustu důkazů, které jako by jim házeli pod nohy. Vlivnost Andreyiny rodiny Douglasových-Brownových mě také pěkně vytáčela, ale to už nic nemění na hodnocení knihy. A úsměvné mi přišlo i zapojení homosexuálního a lesbického páru, vzhledem k autorovo životu :) .
Na druhý díl se nehrnu. 3*

zpevSusannah
16.03.2017 5 z 5

Tak toto, vážení, bylo opravdu zajímavé!
Z počátku jsem si říkala, sakra práce, co všichni na této knize vidí? Vždyť je to jen obyčejný krimi příběh s klasickou a nijak zvlášť promyšlenou zápletkou... ALE pak se to STALO! Zhruba od poloviny knihy vše začalo nabírat skvělý spád, jen jsem stíhala koulet očima a byla jsem zcela pohlcena. Musela jsem jen číst a číst. V metru, v tramvaji, na zastávce, na záchodě, prostě kdekoliv!
Plný zasloužený počet hvězdiček. A hned se vrhám na další případ Eriky a jejího neohroženého týmu :)

4xbabča
16.03.2017 5 z 5

Velmi pěkná kniha, která se čte opravdu jedním dechem a nedá se od ní odpoutat. Moc pěkná detektivka. Doporučuji.

marion111
16.03.2017 5 z 5

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, přečteno za dva dny . Za mě 5 hvězd .

anája
15.03.2017

Moc dobrá kniha .

M.Křížová
12.03.2017

Dobrá knížka,četla jsem jedním dechem.

hlina
12.03.2017 5 z 5

Mistrně napsaná detektivka. Chytla mě od prvního do posledního písmene.

Nelly
12.03.2017 3 z 5

Dobře napsaná detektivka, taková ta policejní, ale bestseller to pro mne v žádném případě nebyl.

knihomol 61
10.03.2017

Musím řící,že to byla docela dobrá detektivka,ale chvílemi zbytečně natahované. Přesto chválím a doporučuji.

tulipa
10.03.2017 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Vraha jsem odhadla hned v první třetině knihy. Linie, která měla od vraha odvádět pozornost mi přišla příliš nápadná. Hlavní postava šéfinspektor Forestová mi přišla zajímavá, což vidím jako plus. Ale.. Občas se v knize vyskytla určitá věta, která mi prostě přišla, že tam nepatří, až jsem si ťukala na hlavu. To mi kazilo dojem z knihy. Pro mě to nebyl ten tip detektivky, který mám ráda. ZCELA SOUHLASÍM S KOMENTÁŘEM VILAS 1979! To je přesné.

marli58
09.03.2017 4 z 5

Dobře se čte a je napínavá, někdy až mrazí... Ale mám výhradu k detektivu šéfinspektorovi Erice Fosterové a to zbytečné riskování s vlastním životem, i když už je napadena - znovu pátrá sama a nakonec vyvázne jen s velkým štěstím. To bylo napsané dost neskutečně, asi britské postupy. Teď pochválím i něco jiného, než obsah knihy. A to vazbu - perfektní uživatelský komfort - čtenář nemusí při síle knihy zápasit se stránkami. Drží kdekoliv otevřená přesně tam,kde potřebujete. A také sazbu - velmi příjemné řádkování. Díky.

Vilas1979
08.03.2017 3 z 5

Opět jeden bestseller, kterému jsem neodolal, respektive k jeho koupi jsem byl tak trošku donucen okolím. Kniha se čte vcelku dobře, ale těch věcí, nad kterými jsem se pozastavil, bylo nakonec docela dost. Počínaje samotným názvem knihy, který je matoucí, ale za výlohou knihkupectví vypadá zcela jistě sexy. Vyšetřování probíhá tak nějak samo od sebe, důkazy jsou šefinspektorce servírovány pod nos, často má prostě kliku, například vlézt do té správné hospody. A jasně, milionářská dcerka schovává pod podlahou postele (jak tam tu díru jenom vykutala?) trávu, v krabičce od telefonu, a díky bohu i s účtenkou! Má to Erika ale kliku! Oukej. Přehnané zdůrazňování odlišné sexuální orientace několika postav bylo také poněkud zbytečné, pro příběh to nemá žádný význam, stejně tak původ Eriky a matky první oběti, to je ale náhoda! O tom, že se policisté k nové šéfové po pár dnech chovají jakoby se znali dvacet let, ani nemluvím. Zápletka je nakonec velmi banální a Erika k jejímu vyřešení přišla jako slepá k houslím. Takže výsledný pocit z knihy je velmi ambivalentní, čte se to dobře, ale člověk nesmí moc přemýšlet nad detaily. Když k tomu připočtu naprosto přestřelenou cenu e-booku, pokračování, které nedávno vyšlo, si nechám zřejmě ujít.

zdenulkavac
08.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. V poslední době čtu převážně severské detektivky (Nesbo, Kepler), takže jsem byla zvědavá na nového autora. Kniha splnila mé očekávání, čte se jedním dechem, je srozumitelně napsaná, napínavá. Knihou se prolínají myšlenky vraha, ale do poslední chvíle nevíte, kdo to je. Líbila se mi i hlavní postava Erika Fosterová, která si šla za svým i přes všechny překážky. Už se těším na další knihu od tohoto autora. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji.

Šánka
07.03.2017 4 z 5

Dobrá detektivka se scénářem, který se moc neliší od spousty jiných.
Šéfové brzdí, někteří spolupracovníci jsou potížisté a hlavní hrdinka má svou hlavu a jde si přes zákazy za svým :-). Ale je to napsáno dobře, čte se lehce a i to napětí se za půlkou dostaví, i když to závěrečné rozuzlení pro mě nebylo až tak překvapivé a tip na vraha mi bohužel vyšel. Jako světový bestseller u mě ne, ale do dalšího dílu se časem pustím. A to, že autor žije i na Slovensku mě potěšilo.