Dievča v ľade

Dievča v ľade
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5798 5798

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

jani-cka1
04.03.2017 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh od kterého se neodtrhete :) doporučuji! Autor má příjemný styl psaní a vraha jsem opravdu netušila. U této knihy je nuda vyloučena ;)

mirunda
03.03.2017 5 z 5

Bavila mě moc, velmi dobře se to četlo. Už se těším na další

hzd
03.03.2017

Knížka se mi líbila a už se těším na další díl. Ze začátku mě trošku rozčilovala
paní vyšetřovatelka. Ale knížka je napsaná hezky a přečetla jsem jí během pár dnů.
Všem čtenářům můžu jen doporučit.

Alex.rrr
02.03.2017 3 z 5

Vyšetřovatelka je sympatická a příběh rychle ubíhá, ale od poloviny knihy tušíte kdo je vrah a celé je to takové divně poskládané. Tady přiznám, že jsem se nechala víc unést předchozími hodnoceními. Není to špatné čtení, ale čekala bych víc.

adicek8
02.03.2017 2 z 5

Nechal jsem se příliš unést skvělými hodnoceními, tohle byl rutinní thriller (či detektivka) bez nějaké šťávy nebo originálního nápadu, který by během čtení vyvolal nějaké to mrazení v zádech. Příběh je plný vaty a nudných dialogů, a sešroubovaný ze všemožných elementů současných thrillerů, u nichž jsem měl neustále pocit, že už jsem je četl jinde a napsané mnohem lépe. (mluvím například o soupeření vyšetřovatelů na pracovišti, odstavení hlavní hrdinky mimo službu, pátrání na vlastní pěst, několik kapitol psaných z pohledu pachatele apod.) Na konci došlo k vyvolání aspoň malého napětí za pomoci zkrácení kapitol, ale dojem průměrnosti to stejně nezachránilo. I tak jsem rozhodnut dát autorovi ještě šanci v jeho další knize :-)

Blaufik
01.03.2017 5 z 5

Jedná se o velice čtivou detektivku, která sice nijak nevybočuje, co se provedení týče, ale dokáže si k sobě čtenáře doopravdy připoutat.
Já doufám, že se mi časem dostane do ruky i druhý díl se sympatickou Erikou Fosterovou a jejím týmem.

Více v mé recenzi v záložkách.

Luci_in_books
28.02.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná a čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Autor dokáže ve čtenáři udržet napětí od začátku až do konce. Ze začátku jsem měla dojem, že vrah je úplně jasný, všechny vodítka k němu směřovaly a motiv se mi zdál více než jasný, ale říkala jsem si, že tak průhledné a jednoduché by to autor jistě neudělal. O to větší překvapení pro mě bylo rozuzlení. Určitě si přečtu další díl od autora. Doporučuji.

Beeper
28.02.2017 3 z 5

Za mě spíš průměrná detektivka, když jí porovnám se Skandinávskými autory, tak to za mě nemá takový drive. Oceňuji ale překlad, kde mě zaujalo použití několika cizích slov, např. slovo ostrakizovat, si přidám do slovníku rád:) Kniha mě ale k čtení Nočního lovu moc nenamotivovala.

vladimirah
27.02.2017 1 z 5

Kniha mě bohužel nedokázala ničím zaujmout a ani mě nebavila. Obyčejná detektivka, řekla bych. Do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

ivanaci
26.02.2017 4 z 5

Musím napsat, že se četla velmi dobře..až do dvou do rána. Vraha jsem netušila. Nebyly tam zbytečné nudné pasáže a hrdinka mi byla sympatická. Přečtu si i Noční lov.

martina.tim
26.02.2017 5 z 5

Pro mě příjemná změna oproti jiným detektivkám. Erika na začátku byla příšerná, ale naštěstí jen na začátku. U příběhu se mi líbilo, že z ní autor nedělal superhrdinku, ale toho "házení klacků pod nohy" ze strany nadřízených mě štval. Každopádně příjemně ztrávený den s knihou :)

BarBarBar
25.02.2017 4 z 5

Ale jo, líbilo se mi to. Samozřejmě znám lepší detektivky, ale tohle vůbec nebylo špatné. Ze začátku jsem si špatně rozuměla s Erikou, ale nakonec se to zlepšilo. Vraha jsem absolutně netušila a když ho odhalili jen jsem zírala, což jsou další plusové body. Čtivá, příjemná kniha. Jde se na druhý díl.

jana277
24.02.2017 3 z 5

Čítavé. Zo začiatku som sa nemohla rozbehnúť, postupne to nabralo dej, vtiahlo ma a zrazu sek, všetko sa vyriešilo. So záverom sa mohol autor viac vyhrať.

JessyPitt
23.02.2017 5 z 5

Teda tahle detektivka ac mela prec 400 stran byla hrozny ficak.!! Do poslední chvíle jsem marně hledala vraha!

HannyC
23.02.2017 3 z 5

... ráda bych dala 5 hvězd, ale ... ale něco "tady" vadí ... příběh je plný napětí, otáčíte stránky s touhou získat více stop a předběhnout samotné policejní vyšetřování ale "vyšťouraná" fakta se jaksi drolí ... charaktery zúčastněných jsou popsány výstižně ... ale jakoby dle knížek o typologii - a s "násilně" vibrující energií aktuálního "populačního" trendu ... hlavní hrdinka je "nebojácná" ... ale až příliš ... a ... to co mi opravdu vadí - je ženou (!) bez absolutního pudu sebezáchovy ... u mužů bych to možná brala ... u představitelek něžného pohlaví kolem 40 teda neee ....

... zápletka je zajímavá, příběh samotný (s vedlejšími odbočkami) je velmi dobrý, napětí trvá do poslední stránky ... proto za 3 hvězdy ... ale "lidský" (a uvěřitelný) rozměr tady chybí, chybí, chybí ... a souhlasím s ostatními komentáři ... V CELÉM ROMÁNU JSEM NENALEZLA JEDINOU SYMPATICKOU OSOBU, se kterou bych chtěla skočit na kafe ... a popovídat si o DÍVCE V LEDU .... :_(

Andy6
23.02.2017 5 z 5

Musím říct, že mě knížka dostala a nemohla jsem se dočkat dvojky. 5 hvězdiček nedávám jen tak někomu. Super detektivka, doporučuju.

Kesssssi
22.02.2017 5 z 5

Super kniha, super děj. Příběh mě bavil od začátku do konce. Do knihy jsem se tak začetla, že jsem kolikrát málem zapomněla vystoupit z mhd :) Těším se na další knihu Noční lov, která právě vyšla.

Markét.t
22.02.2017 4 z 5

Čtivá, bez nudných pasáží.
Do knihy jsem se začetla už od prvních stránek.
Ke konci ovšem velmi předvídatelná a samotný závěr už se mi vůbec nelíbil.
Na druhý díl se nicméně těším.

myshmother
22.02.2017 3 z 5

Připojuji se ke čtenářům, které tato kniha zrovna neuchvátila. Erika, coby vyšetřovatelka, na mě působila poněkud chaotickým dojmem a ani v osobní rovině mi k srdci nepřirostla. Stále jsem čekala nějaký zvrat, něco, co mě šokuje nebo převrátí dosavadní běh událostí naruby, ale děj plynul a plynul a najednou byl konec. Nezachránil to ani překotně akční závěr. Celkem dobře se kniha četla, ale od žánru krimi očekávám více.
Také musím souhlasit s některými lidmi níže, že sice respektuji "duhovou menšinu", ale zdůraznění odlišné sexuální orientace u dvou postav nemělo s dějem nic společného, tudíž bylo zbytečné. Stačí, že je tato problematika do nás podprahově tlačena v televizi a jiných médiích a když mi to někdo servíruje ještě v detektivce, začínám už být xenofobní. :-D

vnimat_Krasu
21.02.2017 2 z 5

Instantní polívka.
Čte se dobře a kór ke konci jsem oceňoval, jak Bryndza krátí a zbytečně nekecá. A ačkoliv nejspíš uhádnete vraha tak o dvě stě stránky dřív, než by bylo košer, bude vám to luft. Všechno je totiž takové, jaké má být.
Jenom ta přidaná hodnota - ta tam chybí.
A pokud už se těšíte, jak po přečtení přidáte věcný komentář na Databázi knih, mákněte si. Pozítří už totiž nebudete vědět, kdo byl dívka a kdo led.