Dievča v ľade

Dievča v ľade
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5922 5922

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

jana277
24.02.2017 3 z 5

Čítavé. Zo začiatku som sa nemohla rozbehnúť, postupne to nabralo dej, vtiahlo ma a zrazu sek, všetko sa vyriešilo. So záverom sa mohol autor viac vyhrať.

JessyPitt
23.02.2017 5 z 5

Teda tahle detektivka ac mela prec 400 stran byla hrozny ficak.!! Do poslední chvíle jsem marně hledala vraha!

HannyC
23.02.2017 3 z 5

... ráda bych dala 5 hvězd, ale ... ale něco "tady" vadí ... příběh je plný napětí, otáčíte stránky s touhou získat více stop a předběhnout samotné policejní vyšetřování ale "vyšťouraná" fakta se jaksi drolí ... charaktery zúčastněných jsou popsány výstižně ... ale jakoby dle knížek o typologii - a s "násilně" vibrující energií aktuálního "populačního" trendu ... hlavní hrdinka je "nebojácná" ... ale až příliš ... a ... to co mi opravdu vadí - je ženou (!) bez absolutního pudu sebezáchovy ... u mužů bych to možná brala ... u představitelek něžného pohlaví kolem 40 teda neee ....

... zápletka je zajímavá, příběh samotný (s vedlejšími odbočkami) je velmi dobrý, napětí trvá do poslední stránky ... proto za 3 hvězdy ... ale "lidský" (a uvěřitelný) rozměr tady chybí, chybí, chybí ... a souhlasím s ostatními komentáři ... V CELÉM ROMÁNU JSEM NENALEZLA JEDINOU SYMPATICKOU OSOBU, se kterou bych chtěla skočit na kafe ... a popovídat si o DÍVCE V LEDU .... :_(

Andy6
23.02.2017 5 z 5

Musím říct, že mě knížka dostala a nemohla jsem se dočkat dvojky. 5 hvězdiček nedávám jen tak někomu. Super detektivka, doporučuju.

Kesssssi
22.02.2017 5 z 5

Super kniha, super děj. Příběh mě bavil od začátku do konce. Do knihy jsem se tak začetla, že jsem kolikrát málem zapomněla vystoupit z mhd :) Těším se na další knihu Noční lov, která právě vyšla.

Markét.t
22.02.2017 4 z 5

Čtivá, bez nudných pasáží.
Do knihy jsem se začetla už od prvních stránek.
Ke konci ovšem velmi předvídatelná a samotný závěr už se mi vůbec nelíbil.
Na druhý díl se nicméně těším.

myshmother
22.02.2017 3 z 5

Připojuji se ke čtenářům, které tato kniha zrovna neuchvátila. Erika, coby vyšetřovatelka, na mě působila poněkud chaotickým dojmem a ani v osobní rovině mi k srdci nepřirostla. Stále jsem čekala nějaký zvrat, něco, co mě šokuje nebo převrátí dosavadní běh událostí naruby, ale děj plynul a plynul a najednou byl konec. Nezachránil to ani překotně akční závěr. Celkem dobře se kniha četla, ale od žánru krimi očekávám více.
Také musím souhlasit s některými lidmi níže, že sice respektuji "duhovou menšinu", ale zdůraznění odlišné sexuální orientace u dvou postav nemělo s dějem nic společného, tudíž bylo zbytečné. Stačí, že je tato problematika do nás podprahově tlačena v televizi a jiných médiích a když mi to někdo servíruje ještě v detektivce, začínám už být xenofobní. :-D

vnimatkrasu
21.02.2017 2 z 5

Instantní polívka.
Čte se dobře a kór ke konci jsem oceňoval, jak Bryndza krátí a zbytečně nekecá. A ačkoliv nejspíš uhádnete vraha tak o dvě stě stránky dřív, než by bylo košer, bude vám to luft. Všechno je totiž takové, jaké má být.
Jenom ta přidaná hodnota - ta tam chybí.
A pokud už se těšíte, jak po přečtení přidáte věcný komentář na Databázi knih, mákněte si. Pozítří už totiž nebudete vědět, kdo byl dívka a kdo led.

Aires
20.02.2017 3 z 5

Na začátku jsem měla chuť Dívku v ledu poslat k ledu...
Naštěstí jsem se brzo začetla a příběh si začala více užívat. Přesto nemohu souhlasit s tím, že si Dívka v ledu zaslouží nálepku bestseller. Četla jsem mnohem napínavější detektivky a thrillery, ze kterých doslova mrazilo. Dívce v ledu se nepovedlo mě vtáhnout do příběhu natolik, aby ve mě vyvolala nějaké emoce, chuť zabásnout vraha a fandit detektivce Fosterové. Byl to čtivý, průměrný příběh, kterému k dokonalosti chybí pořádná dávka akce a méně arogantní vyšetřovatelka :)

fis.rena
20.02.2017 4 z 5

I když jsem u knihy s úsměvem pokyvovala,a to z důvodu správného odhalení pachatele,jelikož pro mě to bylo celé dost okaté,čtení mě bavilo. Nikdo mi v knize nevadil a ani jsem se s nikým neztotožnila. Příběh je psán čtivě a uceleně,žádné kapitoly přeskakující na osoby či jinou dobu dění. Označení bestseller se tam ale zřejmě objevilo náhodou,protože do této kategorie podle mě rozhodně nespadá. Průměrný,čtivý detektivní příběh.

TheSarcasm
19.02.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale nějakou senzací bych Dívku v ledu nenazval. Souhlasím s většinou připomínek níže, především s tím, že k rozuzlení došlo tak nějak náhodně a samovolně aniž by vyšetřovatelé byli nuceni použít alespoň trochu hlubší logiky. Hlavní vyšetřovatelka mi nebyla moc sympatická, ale co mě rušilo nejvíc bylo to neustálé titulování "detektiv šéfinspektor", to mně osobně přišlo trochu ujeté. Na druhou stranu nemohu knize upřít napětí i určitou gradaci. Četlo se to docela dobře.

ptoček
18.02.2017 4 z 5

Čte se dobře, chytí a nepustí do poslední strany. Možná jsem čekala větší "bombu", ale 4* si zaslouží každopádně, po dlouhé době perfektní, dotahnuty konec.

Ivushca
18.02.2017 4 z 5

Kniha se četla velice dobře a byla napínavá hned od začátku. Zamlouvala se mi hlavní hrdinka detektiv šéfinspektor Fosterová a její kolegové. Těším se na pokračování série s Erikou Fosterovou.

Flexi
18.02.2017 4 z 5

Dobře se čtoucí kniha. Taková ta rychloobrátková, jak odpovídá trendu současných detektivek. Pozitivně hodnotím prostředí a charaktery osob, vytváření atmosféry, děj bez nelogických zvratů, ale nikoli nudný. Jako staromilec si musím ovšem povzdechnout: kde je ta stará dobrá Anglie, Poirot, Holmes, ...?

Libunka74
16.02.2017 5 z 5

Já jsem si knížku dokázala užít, dlouho jsem netušila, kdo je pachatel. Možná bych ubrala na sporech mezi vyšetřovateli, to mě moc nebavilo. Na další knihy moc těším, za sebe prosím menší řádkování, nejsme v první třídě.

mispulin
16.02.2017 4 z 5

Zas takový šlágr to nebyl. Docela předvídatelný, napětí taky na pár stránkách. Dost mi také vadilo stále se opakující hodnostní označení "detektiv šéfinspektor" to tam bylo mnohokrát. Ale za chvíli vyjde druhá kniha od autora. Zkusím jestli nebude o trochu lepší.

Michaelkaa
16.02.2017 5 z 5

Po dlouhé době me nějaká kniha takto zaujala, sice některé pasáže byli zdlouhavé a roztahane, tak az za polovinou knihy jsem začala teprve tušit kdo to mohl byt z oné rodiny, což ze je to z rodiny se dalo očekávat od začátku, nevěděla jsem přesně kdo. Za me dobra kniha :)

Astonius
15.02.2017 1 z 5

Dočetla jsem za polovinu a musela jsem bohužel odložit, absolutně mě to nebavilo. Problém byl, že jsem nenacházela jedinou sympatickou postavu a tak nějak všechno bylo v téhle detektivce špatně. Příběh nebyl více rozvrstven a nudil, hlavní vyšetřovatelka byla jako šéfka nesnesitelná, psychologie postav byla silně nedotažená, o kriminalistice se nedá hovořit. V okamžiku, kdy člověka vůbec nezajímá ani oběť ani vrah a nic ho ke knize netáhne, je načase s ní přestat :-)

Cyonerix
15.02.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Napínavá, čtivá, plná zvratů. Nebyla jediná část v knize, která by byla zdlouhavá, nebo by snad nudila. Škoda, že je možné dát jen 5 hvězdiček, dle mého názoru by si knížka zasloužila nějakou speciální intergalaktickou hvězdu. :D
Už mám předobjednaný další díl. Přeji vám všem příjemné počtení!

jana1306
15.02.2017 5 z 5

Za mě povedená kniha. Napínavá od začátku skoro do konce a neni nic předem předvídatelné. Těším se na další díl s Erikou Fosterovou :-)