Dievča v ľade

Dievča v ľade
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5925 5925

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

studentice
06.04.2017 3 z 5

Knížka byla čtivá, ale taková průměrná a plná stereotypů. Ráda si další díl přečtu, ale neohromila mě. Myslím, že za chvíli si nebudu pamatovat, o čem vlastně byla:).

bookcase
04.04.2017 5 z 5

Super!!! Neskutečně čtivé, bez hluchých míst, pěkně to odsejpalo. A Erika se mi líbila hodně, připomínala mi Sagu Norenovou z Mostu.

LilianaFalcon
02.04.2017 4 z 5

Taková ta klasika. Pátou hvězdičku si to nezaslouží, protože tam bylo až moc klišé, ale tři hvězdičky by to zase řadily k průměrnému podprůměru...
Zdravá dávka napětí, nápovědy, co vás navedou správným směrem... i když na můj vkus jsem vše rozluštila až moc brzo... vzhledem k tomu, jak thrillerové to mělo být jsem prostě čekala tu pátou hvězdičku ;-)

medialstar
02.04.2017 3 z 5

Velmi čtivé, filmově plynoucí, otáčíte stránku po stránce a zajímá vás, co bude dál. Místy mi vadilo opakování, abych se zřejmě stále orientovala v ději a poněkud rychlý konec, kdy se poněkud tápalo a bum, najednou bylo jasno. Ale proč ne. Vrah mohl být kdokoliv a nic nebylo předčasně prozrazeno. Příběh mě bavil, ale k dokonalosti to má pro mě ještě daleko. Malé plus za kočičí svetry. :-)

veselaa
31.03.2017 3 z 5

Průměrná detektivka,sice se to chvílemi četlo pěkně,ale kniha mě nepohltila a nenadchla.Kniha byla vychvalovaná, u mne nesplnila očekávání.

Lenka.Vílka
31.03.2017 3 z 5

Dívka v ledu by určitě byla dobrou knihou, kdyby neobsahovala hned víc věcí, které nesnáším, a snad poprvé byly všechny v jedné knize najednou:
1. Británie-detektivky z téhle země mě nebaví, dočtu tak jednu z desíti...ale když jsou všichni tak nadšení, chtěla jsem zkusit...
2. Ženská vyšetřovatelka-když už tam je, tak ať má alespoň koule. Je rozdíl nepřemýšlet a hrnout se do neoficiálních situací (v tom je hrdinka jednička), ale po těch letech u policie jsem předpokláda, že už zvládá testosteronový postavičky z práce a umí se obhájit...ironií mi přijde, že až suspendace pomohla tomu, aby se hrdinka zakousla a já se konečně cítila, že vážně něco vyšetřujeme...
3. Zlatá lžíce-fakt jsem raději, když zapíchnou obyčejnou feťáckou šlápotu než na první pohled vzornou bohatou holčičku (ať ve skutečnosti vzorná je nebo se nakonec ukáže, že nebyla). Z toho vedou další věci. Tlak ze všech stran, protože papánek zná všechny, a z toho plynoucí komplikace, které brání skutečnému vyšetřování (to mě nebaví, fakt raději tu šlápotu)...
4. Autor přistěhovalec-přeju to všem, kteří vydají knihu, jupí jim, ale proč to míchat? Pro rodiče byla vyšetřovatelka spodina už jenom proto, že je ženská (s pochopením čehokoliv v ději její původ nesouvisel) a čtenář ve světě si stejně na telefonu hned nezačne hledat nějaký blbý Slovensko, který se ve sto let starým vtipu změní ve Slovinsko (nevím, jestli si to pamatuju správně, ale myslím, že to takhle zpatlalo právě BBC), což je stejně pro většinu lidí prašť jako uhoď a jestli jde o ukázání země, kterou má rád, tak ať autor sedí doma na Slovensku a píše slovensky nebo ať píše anglicky pro celý svět a na autogramiádě prohodí pár vtipů v druhém jazyce nebo ať se děj neodehrává v Británii, ale na Slovensku. Na tohle jsem narazila už v několika knihách a vždycky mě to rozhodilo...

Knihu jsem už chtěla vzdát. Bavit číst mě začalo až v době, kdy jsem si (pod tíhou důkazů) položila otázku: co když to není vůbec o zavražděné? Protože do té doby to byla opravdu nuda. Jsem ráda, za pasáže "postavy" (dost dlouho bylo víc možností, kdo to je). Děj jenom ze strany vyšetřovatelů a obětí těsně přes mordem, mě nebaví. Párkrát jsem se na druhou stranu solidně zasmála. Ale...autor už tak dostatečně přetahoval kvóty ohledně menšin a do toho ta narážka na Luthera. To bylo moc. Největším plusem knihy je čtivost. V kombinaci s tím, že jsem u knihy nemusela přemýšlet (to zamrzelo a beru bylo mínus, když jsme v žánru, kde se většinou přemýšlet musí), strany mizely rychle (dát detektivku za jeden den není můj standard, spíš tak dva nebo tři).
Vrah a celé proč...mě to nenapadlo, ale i tak jsem si říkala, že to bylo prostě takový nijaký...
Pro někoho bestseller, za mě průměrná detektivka, u které jsem neusnula, a proto si z knihovny půjčím i další díl.

popeluška
31.03.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem velmi překvapená. Kniha se četla naprosto úžasně od začátku až do konce. Kniha si určitě zaslouží plný počet *****

Sallka
30.03.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, určitě jsem četla i lepší kousky. Díky krátkým kapitolám a jednoduchému jazyku se kniha velmi dobře čte, tudíž se od ní nemůžete odtrhnout že jo. Příběh ničím nepřekvapí ani neurazí, prostě normálka.

SPOILER: Všimla jsem si jedné věci, která mi nějak nesedí. Při scéně, kdy se Erika nachází v domě rodiny Brownových si zapojí IPhone do nabíječky. Přijde vrah mobil jí sebere, vyndá sim kartu a tu rozšlápne. Jako uživatel IPhonu vím, že se sim karta dá vyndat tím speciálním drátkem, který je součástí balení, a nebo by ten člověk musel mít svůj drátek, s tím, že by předpokládal, že bude mít Erika tenhle typ telefonu.

Leniiis
29.03.2017 4 z 5

Takový knížky mám ráda. Četla se sama. Trochu mě rozčilovala Erika..ale to je asi čistě moje smůla :-D

elenk
29.03.2017 3 z 5

Průměr to sice byl, ale napínavý příběh také. Chvílemi jsem pomyslela na Hercule Poirota, který mne vždy spolehlivě zmátl. Předem jsem si četla recenze,ve kterých se někdo zmiňoval o tom, ze vrah mu byl jasný od začátku. Mě tedy vůbec,nebo jsem si to spíše, se zvyšujícím se tempem knihy domýšlela,téměř jsem si byla jistá, ale výborně mne autor zamotal...rozhodně lepší kniha než Dívka ve vlaku. Čtivější,originálnější..pokud tedy lze srovnávat takto dvě průměrně knihy podobného ražení.Myslím,že do budoucna se lze od tohoto autora na co těšit.Knihu jsem přečetla za dva večery.

Toffee
29.03.2017 3 z 5

Normální detektivka. Průměr marketingově vytažený k nálepce bestseller. Šéfinspektorka mi zrovna dvakrát sympatická nebyla, i když se jí autor všemožně snažil vylíčit jako neúplatnou ženu s nejvyššími morálními zásadami, ale je to jen můj čistě subjektivní pocit.

janulka68
28.03.2017

přečteno jedním dechem, skvěla detektivka

qydko
27.03.2017 5 z 5

Napínavé do posledního okamžiku, s klidným srdcem doporučuju všem milovníkům detektivních thrillerů.

iška
26.03.2017 3 z 5

Čtivé, napínavé, ale nijak se to nevymyká ostatním titulům tohoto žánru. Rozhodně kniha nesplnila má očekávání, která jsem si vytvořila díky předcházející reklamě.

HMirka55
26.03.2017 3 z 5

Průměr, napětí až tak moc nebylo, vadilo mi bezúčelné zdůrazňování původu a sexuální orientace některých postav.

swon
26.03.2017 3 z 5

Knize nelze upřít čtivost, stránky šly jedna za druhou a za dva dny měl člověk přečteno. Přesto mi přijde, že se jedná o průměrnou detektivku. Děj vás bezpochyby lapí a po pár stránkách přemýšlíte nad vrahem. Nemám ale pocit, že bych si po přečtení řekla, že to byla pecka jako u jiných autorů. Trochu mi navíc vadilo několikeré odkazování se na to, že hlavní postava je Slovenka. V ději to pak hrálo ještě další roli, ale to už nechám na čtenářích, aby se k tomu dopracovali.
Kniha dobrá, ale určitě ne vybočující z průměru. Dokážu si ji představit jako jeden díl Vražd z Midsomeru :-)

hey123
25.03.2017 5 z 5

Moc se mi libilo,ze je v knize zminena Ceska republika a Slovensko. Napinavy dej me nenechal knihu odlozit a precetla jsem ji za den. Vzdycky jsem ri rikala Tak a zbytek zitra...ale pokazde kapitola skoncila tak,ze jsem musela zacit cist dalsi..mam rada,kdyz nema kapitola 20 stran,takze mi velice vyhovoval tento styl psani.
Hlavni postava je mi sympaticka,pripomina mi "hrdinky" z ruznych TV serialu. Jsem zvedava,jaky bude dalsi pribeh a zda se vice rozvine jeji osobni zivot.
Knihu urcite doporucuji,je velice zajimava!

Channach
25.03.2017 5 z 5

Mrazivé, skvělá psychologie postav a velmi lákavé téma pro ženské osazenstvo ze střední Evropy. Více v mé recenzi v záložkách.

Stephanie92
24.03.2017 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá a čtivá, jen ten konec jsem si představovala zajímavější. Těším se na další pokračování. Autor píše moc hezky.

vsvobo
22.03.2017 4 z 5

Za mě skvělá detektivka. Výborně napsané. I přesto, že jsem vraha tušila skoro hned, nebyla jsem si úplně jistá a děj mě i přesto vtáhl a zaujal. Těším se na další díl.