Dívka beze jména

Dívka beze jména
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533332/bmid_divka-beze-jmena-65e1c58d07207.jpg 4 1248 1248

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

The Girl With No Name, 2018

Interpreti: Vanda Hybnerová

michaelaaa5
12.01.2022 5 z 5

Dobře promyšlený a zamotaný případ, na jehož konci do sebe zapadnou všechny detaily. Skvěle napsané, čtivé a napínavé.

Titas9001
10.01.2022 3 z 5

Četla jsem bohužel až po Matčině hrobu, který je naprosto skvělý. Budu tedy hodnotit níže. Příliš zamotané jako klubíčko, motiv vražd dětí jsem moc nepochopila. Snad úplně za vše nemůže naše genetická výbava....proboha !!!!! Občas jsem se trocho ztrácela ve všech těch padouších....Ale jinak solidní oddychovka na víkend. Ale Josie a Noah mě hodně baví, a tak se těším na další díly....

evonra
26.12.2021 4 z 5

I druhý díl s Josie Quinnovou se čte dobře, nechybí napětí, spoustu podezřelých a zamotané je to také slušně:-).
Otevírám navazující třetí díl a nechám se překvapit, co si autorka pro Josie po tomto náročném závěru vymyslela.

Jiparis
16.12.2021 4 z 5

Zajímavá zápletka , i když jsem měla pocit, že na něco podobného jsem už v nějaké knize narazila. Zpracování na mě působilo jako mírně chaotické, zvláště ve druhé části. Mnoho stránek o ničem.

WaN635
16.12.2021 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, vůbec jsem netušila, že se jedná o druhý díl. Každopádně ničemu to nevadilo, kniha se mi hrozně líbila. Zacetla jsem se a nemohla knihu odložit.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, a vůbec celý její tým je fajn :) .
Už mám objednaný Matčin hrob, takže se těším a mám tušení, že pokud bude série pokračovat, tak se má knihovna bude rozšiřovat.

putpuda
13.12.2021 4 z 5

První díl se mi líbil o trochu víc, bylo v něm více napětí. Ale i toto se mi dobře četlo, Josie a Noah jsou mi sympatičtí a už se těším na Matčin hrob :)

ydnac
10.12.2021 5 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako první :-)
Přítel Josie je unesen a spolu s ním malé novorozeně.
Náhodná úmrtí, dívka beze jména, vraždy, napadení.
To všechno je potřeba spojit a odhalit kdo za čím stojí.
Napínavé, čtivé, zamotané :-)
Těším se na další díly :-)

gabriela8049
10.12.2021 3 z 5

Prvy diel ma bavil ovela viac. Prilis nerealne, roztahane, vela postav, vela vrazd... Josie mi je vsak sympaticka, pribeh sa rychlo cita, nie je to zla kriminalka, ale prilis prekombinovane

ivoiro
05.12.2021 4 z 5

Tento druhý dil se mi líbil víc, než první. Doufám, že stoupající úroveň bude pokračovat.

monte
02.12.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Nemohla jsem se odtrhnout. Krátké kapitoly mi hodně vyhovovaly.

edith79
01.12.2021 4 z 5

O nic horší než první díl. Od začátku napínavé a akční. Šéfka si jde nekompromisně za svým a vypadá to, že si vytvořila skvělý pracovní tým. V osobním životě ovšem dostává zase celkem slušně naloženo. A zřejmě bude hůř, protože anotace dalšího dílu slibuje opravdový mazec. Takže mi nezbývá než se do něj pustit.

Avila
27.11.2021 4 z 5

Autorka dokázala i svou druhou knihou že rozhodně umí napsat skvělý příběh, kterému nechybělo napětí a akce. Jen mi to občas přišlo trochu chaotické.... každopádně to na čtivosti příběhu neubírá a já už se těším na další díl série.

Kubajzz
26.11.2021 4 z 5

Druhý díl nezklamal, stejně jako ten první. Super, napínavé, čtivé :-)

Ajinka79
08.11.2021 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale v záplavě knih podobného žánru se obávám, že brzy zapadne a nebudu vědět o čem byla..

michaela3196
03.11.2021 5 z 5

Pro mě lepší než první díl, potřebovala jsem si odpočinout od Angeli Marsons. Dobra volba, čtive za dva dny hotovo. Nutí to člověka pořad číst, dokonce i zápletka mě chytla za mě fakt super.

Toňula
02.11.2021 4 z 5

Zajímavá, čtivá detektivka se sympatickou hrdinkou..skvělé pokračování příběhů s Josií Quinnovou.

Pavčule
01.11.2021 5 z 5

Moje první knížka od autorky a musím říct,že super . Zhltla jsem to prakticky za jeden den , musela jsem číst dál a dál . Napínavé, velmi dobře napsané . Určitě si obstarám i další příběhy s Josie .

Johana
30.10.2021 5 z 5

Dobrá detektivka. Čtivě, a čeho si zvlášť cením, přehledně napsaná. Ačkoli motiv pachatele mi připadal přestřelený, nevadilo. Jde o druhý díl série, první díl s Josie Quinnovou jsem nečetla, ale také nevadilo - ze soukromého života vyšetřovatelky je tu převyprávěno dost, aby se člověk zorientoval. Na třetí díl se už těším.

Musím připsat, že jsem vyposlechla, perfektně četla Vanda Hybnerová. Je možné, že paní Hybnerová má na mém příznivém dojmu z knihy lví podíl.

neubam02
28.10.2021 4 z 5

Dívka beze jména je již druhá kniha s Josie Quinnovou a dle mého je o level výš než Mizející dívky.
Líbilo se mi, že nedocházelo k takovým zvláštním skokům v místě a čase jako v předchozí knize.
Děj byl neuvěřitelně napínavý a pokud se začtete, tak je velice těžké přestat.
Líbí se mi, že se kniha opravdu hodně točí okolo života Josie. Sice kdo předchozí díl nečetl, tak v tomto se dozví stručné shrnutí, ale je lepší přečíst si všechny díly a znát život Josie do detailu.
Jako hlavní postava je Josie velice sympatická, statečná a hlavně silná. Protože to, co se jí děje, by jen tak někdo nezvládl.
Těším se, co přinese další díl – Matčin hrob.

nina3905
27.10.2021 4 z 5

Druhý diel série o Josie Quinn ma mierne sklamal, pretože záplatka príbehu bola menej uveriteľná. Niektoré kapitoly boli z hľadiska dejovej línie až veľmi prekombinované. Knihu však ako pokračovanie série odporúčam.