Dívka beze jména

Dívka beze jména
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533332/bmid_divka-beze-jmena-65e1c58d07207.jpg 4 1248 1248

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

The Girl With No Name, 2018

Interpreti: Vanda Hybnerová

MoireDeTardis
23.10.2021 4 z 5

Fajn kousek do série. První díl mi přišel o něco lepší, ale i tak se Dívka beze jména četla skvěle a rychle. Josie mě baví, Noah je skvělej parťák. No a Josie má fakt posranej život, na to kolik jí je :D Těším se na další díl :)

Ira13
22.10.2021 4 z 5

Slušný rozjezd na začátku sliboval dobře napsanou knihu. Ale proč v případu musí figurovat zase partner vyšetřovatelky?
Josie je sympatická, Noah ale víc a přijde mi, že si víc rady. Bylo tam hodně postav a někdy jsem i tápala, kdo je kdo. Perfektni a originální zápletka.
Těším se na 3.díl

katynka78
08.10.2021 3 z 5

2. případ již náčelnice Josie Quinnové

Vzhledem k tomu, že první případ mě velmi nadchl, bavil, šokoval a četl se jedním dechem, tak jsem samozřejmě sáhla po této knize. A to i přesto, že se snažím nemít těch sérií moc.

Na rovinu říkám, že to na mě působilo hodně překombinované a rozeběhnuté do mnoha stran. Postav tam bylo na mě moc a i mě bolela hlava z toho. A to mi trošku kazilo dojem. Tento přehnaný styl v první knize nebyl a tady mi to vadilo.
Ale zase, bylo to čtivé a pomalu ale jistě to vtahovalo do děje.
Jak se blížil konec, tak to začalo zapadat a i když jsem tentokrát nebyla tak šokovaná, tak jsem koukala, co autorka nakonec použila za téma a hlavně motiv. To tleskám, protože to má přesah, pokud to tam čtenář chce vidět. A já viděla a přísahám, že to téma mě kdysi napadlo, tak mě to fakt nadchlo, co ta autorka vykonstruovala.

A tak trochu jsem tentokrát i záporáka chápala. I to se může stát.

Jinak mi ale vadí u sérií vadí, že hlavní hrdinové jsou vystaveni takovým nebezpečím, že se až divím, že jsou naživu. A beru na vědomí, že jsou kriminalisté a tudíž je jasné, že je to jejich součást. Ale když porovnám třeba Poirota a třeba Eriku od Bryndzy a nebo právě Josii, tak Poirot nebyl za celou dobu tak akční jak tyto holky.

Ale je to dobrá krimi.

Lovana
06.10.2021 4 z 5

Po přečtení prvního dílu této série jsem věděla, že budu pokračovat. První díl Mizející dívky mě hodně bavil a byla jsem zvědavá, jak bude pokračovat, jak kariéra tak i soukromý život Josie.
Víceméně od začátku knihy jsem měla pocit, že první díl mi sedl o něco lépe a zůstalo to tak i po přečtení druhého dílu. První díl série se mi tedy líbil o malinko více, ale i druhý díl mě hodně bavil a Josie mi během čtení bylo líto, opravdu to holka nemá jednoduché...
Určitě se chystám v sérii pokračovat a jsem tedy velmi zvědavá, co si autorka na Josie připravila v dalších dílech...

Hodnocení 4*/5*

Arsi
06.10.2021 4 z 5

Další skvělá detektivka. Na můj vkus trochu moc postav, občas jsem se v tom ztrácela. Ale Josie i její parťák Noah jsou super, jdu na další díl a těším se. Doporučuji přečíst.

Jana65
05.10.2021 5 z 5

Tak kniha přečtena za dva dny, líbila se mi moc. Už čtu díl třetí a jsem moc zvědavá, jestli budou další knihy s Josie Quinnovou. Mohu doporučit.

Terka18
05.10.2021 4 z 5

Druhý díl série o detektivce Josie byl trošku slabší než první díl, už moc postav a může se to plést. Měla jsem občas zmatek kdo je kdo a lehce překonbinovaný děj, nemuselo to být až tak zamotané. Jinak se mi příběh líbil a četl se moc dobře a rychle. Hlavní postavy Josie a Noah jsou super a těším se na třetí díl.

LeSk
03.10.2021 3 z 5

Čtivá kniha, možná ale až moc překombinovaná. Mnoho postav, které se už pletou v celkovém dojmu čtení. Jinak parádní, poutavé, nechcete knihu odložit. Doporučuji.

Bella09
03.10.2021 3 z 5

Nějak z této knihy nemám dobrý pocit. Začátek mě docela bavil, kdo je otcem dítěte mi brzy došlo. Ale ke konci bylo vše tak zamotané, překombinované, opravdu přehnané. Ve třetím díle autorka slibuje, že se dozvíme víc z minulosti Josie , možná proto si přečtu i další díl. Jak psal už někdo přede mnou, často mi tato kniha připomínala knihy Angely Marsons.

lucakuca
02.10.2021 4 z 5

Chudák holka Josie, se jen tak nezastaví. Z chaosu dokázala vykřesat rozuzlení přímo bravurného charakteru. Hodně zajímavý PŘÍPAD.
Že by Noah?

hana4834
01.10.2021 5 z 5

Čím dal lepší jsem zvědavá na vyvrcholení v dalším díle

Páájinka
29.09.2021 5 z 5

Audiokniha. Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Skvělá detektivka.

ctenarkaEva
26.09.2021 4 z 5

Kniha byla čtivá, i když mi děj připadal místy překombinovaný a místy natahovaný. Popisy nebyly nijak zvlášť brutální jako tomu bývá u jiných autorů. Doporučuji číst sérii popořadě.

Nova84
22.09.2021 4 z 5

Knížka je poutavá, zajímavá,cte se dobře a konec je překvapivý. Jen mi občas maličko vadila afektovanost hlavní postavy,ale jinak stoji za to.

ninano
20.09.2021 4 z 5

Pořád jsem nevěděla, čeho se chytnout, ale konec vše zachránil. Určitě vyzkouším ještě další autorčiny knihy.

Medvědářka
19.09.2021 5 z 5

Druhý díl s detektivem Josie Quinnovou a s ním i nový a pěkně zamotaný případ, kdy na začátku je pěkně zřízená oběť, zmizelé právě narozené dítě a mladá žena, která si na nic nevzpomíná. Nebo možná ano, ale má mnoho důvodů tvrdit opak. K tomu máme pachatele, který může být nebezpečnější než se zprvu zdálo.
Před Josii se otvírá případ, který bude možná osobnější, než si na začátku myslela a bude tak možno opět nakouknout více do jejího života.
Opět jsem měla možnost si poslechnout knihu jako audio a opět to byla jízda. Jen jsem si musela na začátku zvyknout na přednes Vandy Hybnerové, která nahradila Zuzanu Slavíkovou, která namluvila první díl Mizející dívky. Přiznám se rovnou, že mi to nesedlo úplně a stále považuji Zuzanu za lepší.
Celý případ, který se nám otvírá, je od začátku pěkně zamotaný a jak mrtvol přibývalo a že jich bylo požehnaně, se nám představuje i pozadí příběhu. Josie se opět dostává do situací, které by raději nezažívala a to se odráží občas na jejím chování. Řekla bych, že něco mohla zvládnout i lépe, ale nakonec to celé bylo přesně takové jak jsem očekávala.
Napínavé od začátku do konce a já se moc těším, co se dozvíme v dalším díle, který je teď už v předprodeji s názvem Matčin hrob. Jen si ještě počkat, zda bude také v audiu, abych netrhala partu v poslechu.

Prateri
18.09.2021 4 z 5

Dívka beze jména mě pěkně mátla, i mimo mě zaváděla, tak jsem ani nevěděla po čem pátráme a proč. Šéfka Josie si ale šla za svým, nechala jsem se táhnout, a nakonec jsem začala chápat a konec dobrý. Váhala jsem s hvězdičkami, jestli tři nebo čtyři, ale čtyři to jsou (tři si zasloužím já, pro nechápavost :)).

konicekbily
16.09.2021 3 z 5

Z knihy jsem podivně zmatený. Připadá mi celá kniha neuspořádaná, jako by spisovatelka neměla napsanou osnovu. Možná, že hlavní pro ni je, aby se pořád něco dělo, ani to nemusí mít "hlavu ani patu", jen když děj pokračuje. Moc kombinací v ději na tuto nepůvodní zápletku. Průměr!

Marcela52
09.09.2021 3 z 5

Druhý díl této detektivky mě zklamal. Za mě to bylo příliš překombinované, mrtvol bylo také příliš a navíc i celkem sympatická komisařka si počínala trochu jako nesvéprávná osoba. Přesto jí všichni fandili a pomáhali, takže trochu "červená knihovna". Tato autorka si určitě své čtenáře najde, ale já to už nebudu...

Evule *
07.09.2021 5 z 5

Napínavé a čtivé, závěr překvapující. Za mě lepší než první díl a proto se moc těším na třetí.