DNA

DNA
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534689/bmid_dna-65fbdc8fb96ad.jpg 4 977 977

Freyja & Huldar série

V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že po celou dobu brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Oficiální vyšetřování vede mladý detektiv Huldar, který musí spolupracovat s psycholožkou Freyjou pověřenou výslechem malé svědkyně. Jejich pátrání však komplikuje skutečnost, že spolu před časem strávili noc, aniž se pak znovu kontaktovali. Jenže na nevraživost není čas – vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie: číselné řady, varovné SMS a záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru.... celý text

evasamankova
07.05.2018 5 z 5

Velice čtivá a napínavá detektivka, navíc s překvapivým vyústěním.

Privilegius
30.04.2018 3 z 5

Série s hlavní hrdinkou Tórou mi přišla mnohem lepší. Tohle jsem docela "kousal" a nemůžu říct, že bych byl nadšený... Tak uvidím, jaký bude další díl z této řady.

Jane417
22.04.2018 4 z 5

Yrsa mě ještě nikdy nezklamala a nestalo se tak ani teď. Naopak! "DNA" je detektivní thriller, který šlapal od začátku do konce. Detektiv Huldar a psycholožka Freya, mimochodem oba velmi sympatičtí, pátrají po brutálním vrahovi, který své oběti zabíjí velmi krutým způsobem... vždy pomocí nějakého domácího spotřebiče. První vražda má svědka... malou holčičku, dceru zavražděné. Proč si vybírá za své oběti osoby, které spolu nemají nic společného? Nebo je všechno úplně jinak? Napínavý děj s originálním námětem, zápletkami a nepředvídatelným koncem. Možná jedna věc, která je v jiných komentářích už zmiňována... až moc náhod, to je asi nereálné, ale u mě to kvalitu ani čtivost knihy zásadně nesnižuje. Už se těším na další díl série.

spackova.p
17.04.2018 4 z 5

Četla jsem stránku za stránku a byla hrozně zvědavá, jak to dopadne a co vlastně má s dějem společného prolog...Posledních 30 stran to ale celé zabilo...

Pavlnka
02.04.2018 4 z 5

Velmi zajímavé, ale žádná super pecka, jak jsem čekala.

Fazolka2017
29.03.2018 3 z 5

Standartně kvalitní severská detektivka. Na to, že vrah nemá rád násilí, byly způsoby smrt jeho obětí dost děsivé. Nebavily mě pasáže o amatérském radistovi - trochu rozvláčné.

PetK
05.03.2018 5 z 5

Dávám pět za námět, který mě opravdu zaujal, a za to, že se mi příběh líbil o dost víc než duchřina v Pamatuji si vás všechny. Příběh je čtivý, konečné rozpletení všech zápletek i docela překvapivé. Yrsa potěšila.

Kerberos
02.03.2018 4 z 5

Dobře se rozjíždějící se řada detektivek,Huldar a Freya nám nahradí právničku T'oru.

Zlatovláska
24.02.2018 5 z 5

Autorka je zařazena mezi mé oblíbené, neboť její spisovatelské nadání je na mistrovské úrovni. Dokáže skvěle propojit všechny zdánlivě nesouvisející postavy či události a vše "odhalí" až ve vynikajícím závěru knihy...
Její tituly neobsahují žádnou "vatu"; vše má v knize své opodstatnění a napětí narůstá s každou přečtenou stránkou. Kniha se výborně četla, k čemuž přispěl opět vynikající překlad s vynikající češtinou... Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem milovníkům napětí. :-)

Sonica
11.02.2018 1 z 5

za mě supeeer

libuse6749
11.02.2018

Čtivé, napínavé již od prvních stránek. Přečteno na jeden zátah. První seznámení s autorkou, ale rozhodně ne poslední.

Barbaanek
10.02.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Zápletka je jemně načrtnuta už na začátku, takže zbytek knihy spíš uvažujete, kdo přesně, jak, proč. Hlavní postavy sympatické i se svými chybami, přesně jako v první sérii s Tórou. Jen mi přeci jen trošku chyběla část motivu okolo Karla, to mi přišlo trošku chabé. Ale celkově super. Těším se na další díly a před tím honem opráším Tóřiných šest případů.

Mia07
08.02.2018 5 z 5

Kniha předčila mé očekávání. Musela jsem přečíst na jeden zátah. Napínavé, vrah mi probleskl hlavou někde v půlce, ale hned jsem ho zamítla a ono to bylo správně. Yrsa opět nezklamala, její série s Tórou byla skvěla a i tato má skvěle nakročeno .

harvan69
04.02.2018 5 z 5

Přečetl jsem všechny knihy s advokátkou, žádná mě nezklamala a vždy jsem se těšil na další příběh. Tato nová série začíná hezky. DNA je asi nejlepší, co jsem od Yrsy četl. Je to napínavý, bohatý příběh, ale ne tak, aby se v tom člověk ztrácel. Překvapivý pachatel-tak, jak to má být. Líbí se mi i originální konec, kde závěrečné dějství vypráví malá holka prostě bezpochyby pro mně kniha roku 2017.

konicekbily
31.01.2018 4 z 5

Hezky napsaný příběh, někdy možná až moc do šířky. Autorka je skvělá!

konicekbily
30.01.2018 4 z 5

(SPOILER) Široce rozvinutý příběh série vražd s korunní svědkyní malou holčičkou pomalu jde kupředu se zdánlivě až zbytečně popisovanými podrobnostmi života policistů na jedné straně a potenciálními podezřelými na straně druhé. Až konec vše osvětlí.

Lotka
29.01.2018 4 z 5

Super detektivka, napínavá od začátku do konce. Super rozuzlení, těším se na další díl ze série.

allebra
25.01.2018 5 z 5

Další velmi čtivá kniha od mé oblíbené autorky, kterou bylo těžké odložit. Přesto jsem tentokrát prvně u hodnocení váhala mezi 4 a 5*. Nebylo to proto, že mi chyběla duchařina, protože jsem ji v tomto žánru nečekala. I hlavní postavy mi byly sympatické, snad jen těch náhod se mi zdálo nějak moc. Nakonec jsem v porovnání s jiným hodnocením dala Yrse opět za 5 a těším se na pokračování série.

katka.oo
23.01.2018 5 z 5

Na novou Yrsu jsem se hodně těšila a už vím proč. Skvělá kniha! Přečteno o vánocích jedním dechem. Těším se na další pokračování této série!

gossipavlina
22.01.2018 5 z 5

Skvělé! To se Yrse fakt povedlo. S novými postavami se pustila do nové série a začátek byl dechberoucí. Freyja mi byla sympatická hodně. detektiv Huldar asi bude mít trochu problém si získat sympatie čtenářek.
Zápletka perfektně vymyšlená, provedení zločinu bylo teda brutální.
Doporučuji.