DNA

DNA
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534689/bmid_dna-65fbdc8fb96ad.jpg 4 975 975

Freyja & Huldar série

V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že po celou dobu brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Oficiální vyšetřování vede mladý detektiv Huldar, který musí spolupracovat s psycholožkou Freyjou pověřenou výslechem malé svědkyně. Jejich pátrání však komplikuje skutečnost, že spolu před časem strávili noc, aniž se pak znovu kontaktovali. Jenže na nevraživost není čas – vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie: číselné řady, varovné SMS a záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru.... celý text

skipiii
11.11.2017 5 z 5

Já jsem nadšená! Skvělá detektivka,napínavá až do posledních stran a se skvělým rozuzlením. Sympatické postavy,příjemný styl psaní. Velice se těším na další knihy z této série! :)

valinka222
07.11.2017 5 z 5

První setkání s touto autorkou a já jsem nadšená. Držela mě v napětí celou knihu a ani konec mě nezklamal. Těším se na další díly.

milunka21
07.11.2017 5 z 5

Yrsa naprosto předčila má očekávání. Je to prostě skvělá autorka, které nejde nic vytknout.

Danago
05.11.2017 5 z 5

Brutálně zavražděná matka tří dětí a svědkem je její sedmiletá dcerka.
A další vražda v zápětí....
Do toho podivné vzkazy, na radiové stanici o kterých policie nemá tušení....
Příběh je zamotaný, napínavý ,překvapivý, tak jak to autorka umí. Knížka se četla jedním dechem. Konec je překvapivý a šokující. Další díly si určitě ujít nenechám.

efka.saf
02.11.2017 5 z 5

WOOOW! Tak to byla skutečně jízda! Yrsa mě zatím ještě nikdy nezklamala, ale to co předvedla v této knize, to byla vážně naprostá pecka! Jelikož se při hodnocení nelze vyhnout sem tam nějaké informaci navíc, než se objevilo na přebalu, tak vy, co nesnášíte spoilery, nečtěte :).

V této knize se seznamujeme s úplně novými postavami; s lehce nesebevědomým kriminalistou Huldarem, který je tak odlišný oproti policistům typu Harry Hole, že ho prostě musíte milovat a jeho ženským protějškem psycholožkou Freyjou, která si u mě získala sympatie taky hned v počátcích, a to ani nevím čím :). Společně spolupracují na případu fakt hodně, hodně, HODNĚ hnusných vražd, které zdánlivě nic nespojuje.

Příběh se rozjíždí už na začátku poměrně slušně, autorka čtenáře nešetří a servíruje zabijačku hned na prvních stránkách. Pak přijde doba lehkého útlumu, kdy vyšetřovatelé tápají v temnotě nevědomí. Postupně ale zjistíte, že vše v knížce má své místo a nic tam není jenom jako vycpávková vata. Jakmile jsem se dostala za polovinu, četla jsem skoro pořád, až jsem se dostala ke strhujícímu a naprosto bombovému závěru! Všechno do sebe skvěle zapadlo, nikde nezůstala žádná hluchá místa a pointa byla velmi originální, přesto stále uvěřitelná. Na Yrse prostě miluju, že se ke konci neodehrávají monumentální bondovské honičky, ale vše je vysvětleno relativně v poklidu, ale s o to větším účinkem. A i to, že za vším nakonec stojí jedno velké lidské neštěstí, mě opět potěšilo, protože to považuji za jeden z hlavních poznávacích znaků Yrsiny tvorby.

Suma sumárum, kniha je jedním slovem skvělá! Yrsa je pro mě královnou severské krimi a pochybuji, že ji někdo v brzké době sesadí. I ve zcela nové sérii zůstaly zachovány všechny znaky jejího rukopisu a já se nemůžu dočkat, až vyjdou další díly!

PS: Po přečtení knihy mám problém i vyluxovat a jsem nesmírně ráda, že nemám a nepoužívám kulmu!!! :D

veronika0382
02.11.2017 5 z 5

Yrsa je právem královnou islandské krimi – to bez pochyb! Už se těším na další díl této série – Černá díra... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

a2jana
31.10.2017

Také první kniha od Yrsy a mohu jedině doporučit :) https://podpatkyvhline.blogspot.cz/2017/10/dna-yrsa-sigurdardottir.html

veronika9143
31.10.2017 5 z 5

Moje úplně první setkání s touto známou autorkou. A byla to bomba, nečekala jsem, že to bude tak skvělé! Zamotaný příběh, kde čtete a čtete a pořád nemáte dost. Autorka je mistr v zamlžování, jen tak na to nepřijdete. Některé scény ve mě vyvolávaly obavy, a pořádně jsem naslouchala, jestli se někde něco nehýbe. Za mě výborná kniha, jsem zvědavá na další díly.

Siraelxy
22.10.2017 5 z 5

Všech 5 hvezd si tato kniha zaslouží. Je napínavá, překvapující a prostě skvělá.