Do Ohňové země
Richard Hough
Anglický publicista Richard Hough, autor několika úspěšných knih, zpracoval tématiku velmi zajímavou - historii plaveb kolem Jižní Ameriky od prvního obeplutí Magalhaesem až do 20. století. Od Magalhaesova objevu až do stavby Panamského průplavu byla tato trasa jedinou spojnicí mezi Atlantikem a Pacifikem. Houghova kniha je historickým cestopisem, pojednávajícím o postupném objevování neznámé Ohňové země.... celý text
Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: 1976 , OrbisOriginální název:
The Blind Horn´s Hate, 1971
více info...
Přidat komentář
Na tuhle knihu jsem narazila v Knihobudce, a protože jsem v Ohňové zemi byla, tak mne zaujala. A příjemně překvapila. Jsou v ní zajímavě a čtivě popsány všechny objevitelské výpravy při hledání západní cesty do Indie, od Magalhâese, přes Draka, Byrona a další, až k cestě autorově. Člověku se vůbec nechce věřit, jak to ti lidé tenkrát mohli vydržet a někdy i přežít. Opravdu zajímavá historicko-cestopisná kniha.
Štítky knihy
mořeplavba objevitelské cesty Ohňová země
Autorovy další knížky
1979 | Vzbouřenci z Bounty |
1976 | Do Ohňové země |
Kniha, která popisuje snad všechny druhy utrpení, kterými člověk může projít. A to na první pohled jen kvůli banalitě, jakou je obeplutí konce Ameriky. Ale autor čtivě popisuje, jak důležité to pro jednotlivé evropské země bylo, a proč byly ochotny opětovat tisíce lidí, aby našly bezpečnou cestu do Pacifiku. Za mě nejsilnější jsou první dva příběhy. Až je člověku líto, že výpravě Magalhãese a Drakea se věnuje jen do doby, kdy proniknou do Pacifiku a zbytek jejich cesty odbyde několika řádky. Škoda jen, že se koncepce nedrží i v dalších kapitolách, kdy nám například podrobně popisuje Ansonovu výpravu a utrpení mladého Byrona, i když jsou už stovky mil od Hornského mysu. Za to hvězda dolů. Celkově ale skvělá kniha, která dokáže přesvědčivě vytvořit atmosféru nehostiné Ohňové země.