Dokonalé stopy

Dokonalé stopy
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490568/bmid_dokonale-stopy-R6l-490568.jpg 4 1668 1668

Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví! V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru. Přeložila Nela Knapová.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Remains, 2017

knihomolkadorfa
05.08.2020 5 z 5

Hooodně dobrá detektivka, která se nedala odložit. Jdu se vrhnout na další díl.

Restang
30.07.2020 3 z 5

Hodně dobrá detektivka, čtivá, mile překvapila, ale.. nějaká tu jsou. Také bych čekala lepší závěr a ta Natasha.. :) Dále jeho minulost, to by mu to vážně přišili, tam se řeší vraždy a na tohle by byli krátcí ? :) No budiž.. Akorát tedy nevím, zda jsou dnes detektivky nebo thrillery o to víc hodnocené, když jsou tam brutality jako třeba u Cartra, ten hraje v knihách hlavně na ty brutality. Tahle byla dle mého lepší, uvidím v dalších dílech. Takže pro začátek dávám velmi slušných 3,5 *

zelenoockaa
30.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem prostě nemohla odložit.

limruska
26.07.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a super!
Knihu jsem objevila díky recenzím zde na databázi. Děkuji.
Určitě sáhnu po další.

vera4669
25.07.2020 5 z 5

Jedním slovem paráda. Jsem ráda, že jsem na tuhle sérii narazila, kniha se četla sama, za den přečteno, sice trošku více náhod i na konci, ale dávám plný počet, protože mě kniha neskutečně bavila :)

Marciem
24.07.2020 4 z 5

Vyřešeno bez jediné stopy ................... v hlavní roli náhoda. Na druhou stranu - pěkně napsané, čtivé, zajímavé.

pipa36
18.07.2020 5 z 5

Velice dobré, čtivé a napínavé.
Agent Interpolu Luc Callanach se z osobních důvodů nechal přeložit z francouzského Lionu k policejnímu sboru v Edinburghu, kde se jeho prvním případem stává únos prominentní právničky. Když je nedlouho poté unesena i velmi oblíbená farářka, je jasné, že případy spolu souvisí, ale nikdo neví jak...
Autorce se kromě velmi dobře vystavěného případu podařilo obzvlášť bravurně vykreslit hlavního záporáka - to byl opravdu úchyl k pohledání. Možná k tomuto dojmu přispěl svým vynikajícím výkonem i pan Šťastný, který v audioverzi podal výborný výkon. Doporučuji - knihu i audioknihu.

Dobby888
15.07.2020 5 z 5

Palec hore. Tato série mi přijde vynikající, srovnatelná s jinými knížními tituly typu Nesbo, Kepler, Carter apod. Dějová linka byla napínavá, ačkoliv odhalení pachatele bylo tak trochu slabší, čekala jsem teda lepší rozuzlení. Nicméně zápletku pozitivně podtrhli sympatičtí vyšetřovatelé. :-)

MíšaS.
15.07.2020 2 z 5

Nezaujalo.
Strašně mě rozčilovalo, jak o sobě inspektor mluví jako o nejkrásnějším chlapovi atd., a nejen inspektor. I když chápu, že to svým způsobem myslí jako sebeironii a vlastně se tím vědomě shazuje, byl mi tím protivný.
Také děj mi přišel hodně přeplácaný a určitě by se dalo zkracovat, minimálně čtvrt knihy se nic speciálního nedělo.

juliesze
13.07.2020 5 z 5

První díly určitých sérií jsou vždycky trošku "nudnější", protože musíte čtenáře seznámit s jednotlivými postavami a vztahy mezi nimi. Tady to bylo předávané vždy po částech, takže to neztrácí ani tak čtenářovu pozornost. Možná právě proto autorka zvolila proloření kapitol s myšlenky pachatele. Výborný počin, který trošku umožňuje sondovat pachatele při jeho činech, to jak reaguje nebo se mění. Mám z práce osobní problém se znalci a proto jsem měla u psychologického profilování pocit zadostiučinění, že je konečně vidět, jaké jsou vyvozovány závěry bez zcela relevantních podkladů. Samotný příběh plynul dobře, trošku slabší bylo odhalení pachatele dílem malé náhody. Těším se na další díly.

Radza
01.07.2020 4 z 5

Jako prvotina dobry docela

Sazinek
18.06.2020 5 z 5

První díl této série se mi líbil moc. Četla jsem knihu zhruba týden. Líbí se mi prokládání kapitol s vyšetřovatelem Lucem i vrahovy kapitoly. Od začátku knihy víte, kdo to je, jak se jmenuje, ale postupně se dozvídáte jak proč. Pár nečekaných zvratů, to bylo velmi zajímavé i konec samotný. Luc je mi nesmírně sympatický i jeho kamarádka Ava.
Těším se na další díl a tento můžu vřele doporučit.

Dopi70
08.06.2020 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, určitě si přečtu i další díl série.

konicekbily
06.06.2020 5 z 5

Moc pěkný debut pro mne nové autorky. Seznámení s hlavními hrdiny nové řady thrillerů bylo pěkné - nenásilné, vlastní zápletka uvěřitelná - srozumitelná. Hezká pozvánka ke čtení dalších knih této série.

Evka27
05.06.2020 4 z 5

Zase jedna z více podařených, četlo se moc dobře, jen se mi od přečtení teď častěji vybavuje smrad naftalínu :o).

teramacek
02.06.2020 4 z 5

Na detektivku velmi slušný, už jsem si koupila druhý díl. Chris Carter je samozřejmě Chris Carter, ale i tohle má velmi povedený příběh, atmosféru, graduje to... Nemůžu si stěžovat.

alexis818
26.05.2020 4 z 5

První počin z nové detektivní série a byla jsem spokojená.Chvílemi trochu roztahané,ale přesto to nutilo číst dál a to je vždy dobré znamení.Hlavní vyšetřovatelé velmi sympatické osoby se svým vlastním příběhem.a příběh sám byl velmi uvěřitelný a taky pěkně brutální.Takže ano,spokojenost a můžu vyhledat díl druhý.

veronika_m
12.05.2020 5 z 5

Čteno jedním dechem. Perfektní, moc se mi líbila a dobře četla!

soupik2012
10.05.2020 5 z 5

Tato kriminálka ve všech směrech předčila má očekávání a ve svém žánru jí řadím hodně vysoko. Nemám vůbec nic, co bych této knize mohla vytknout. Příběh je zcela uvěřitelný. Nesmírně pečlivě propracovaný, zábavný a napínavý. Místy má kniha, až strhující tempo. Kniha negraduje, ale to není výtka, by právě naopak. Tempo vyprávění se pochybuje ve vlnách a to mi přišlo ještě lepší, než když kniha své tempo postupně stupňuje. Jedná se o kriminální román s větším přesahem do soukromí hlavních vyšetřovatelů. Hlavním důvodem, proč tuto knihu řadím tak vysoko je fakt, že máme možnost od samotného počátku sledovat kroky samotného pachatele. A tak jedinou výtku kterou k tomuto příběhu mám, je způsob vyprávění. Kdyby se autorka rozhodla tuto knihu sepsat v ich formě, vznikl by mnohem větší prostor pro ještě hlubší psychologický rozbor pachatele. To mě trošku mrzelo, ale jinak není co vytknout. Audioknihu čte pan Jan Šťastný. Zní to trošku neosobně, bez emocí, ale to má na svědomí také er forma. V té jsme pouze pozorovatelé, kdežto ich forma nám dá šanci příběh prožít.

Hvězdinka
08.05.2020 2 z 5

Za mě tedy ne... Nuda, pomalé, úplně obyčejné. K negativnímu hodnocení přispělo i to, že známe pachatele od samého počátku.