Dokonalé stopy

Dokonalé stopy
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490568/bmid_dokonale-stopy-R6l-490568.jpg 4 1608 1608

Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví! V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru. Přeložila Nela Knapová.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Remains , 2017

malkina11
18.03.2021 5 z 5

Slušná jízda...sympatičtí hrdinové, napětí stále ve střehu. Velice povedená a řemeslně zpracovaná detektivka.

polednice1705
15.03.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, vyšinutý psychopat a detektiv na novém místě ve Skotsku, kde začíná novou kariéru.... našla jsem novou oblíbenou autorku.

evonra
12.03.2021 5 z 5

Hamižně jsem si zakoupila hned celou "Dokonalou" sérii a rozhodně nelituji. První díl skvělý , přesně dle mého gusta, co se detektivek týče, i když některé pasáže jsou opravdu až hnusné. Ale těším se, jak si přečtu všechny díly hned po sobě, tenhle luxus si u detektivních sérií zpravidla nedopřávám, neb nevydržím čekat :).
Děkuji svým oblíbeným i ostatním za doporučení !

Hell_Rihova
09.03.2021 3 z 5

Při čtení jsem se nemohla nějak dostat do děje, nedělalo mi problém knihu odložit a několik dní jí nečíst, nebyla pro mě tak napínavá, jako třeba jiné detektivky, přemýšlela jsem, že ji odložím, ale nakonec jsem vydržela a udělala jsem dobře, protože poslední čtvrtina kniha byla dobrá. Děj mě pohltil, najednou se mi kniha četla dobře, dokonce mě i překvapila. Další díly si určitě přečtu.

Evule *
08.03.2021 2 z 5

Čtivá a napínavá detektivka, od posledních kapitol jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další kousek v serii.

Kocourek
08.03.2021 4 z 5

Na začátku jsem byla trochu v rozpacích. Knihu jsem začala číst na doporučení knihovnice. Ale pak už jsem rychle dočítala. Sympaťáci detektivové, zajímavý příběh. Sáhnu určitě i po dalších případech.

Stejskat
06.03.2021 5 z 5

Dočteno a jedním slovem paráda!!
Jsem nadšená! Našla jsem novou oblíbenou autorku! Po přivyknutí na menší písmenka, než je obvyklé, mě strhl proud děje a nešlo přestat až do konce!
Luc je velký sympaťák a nové prostředí pro detektivní příběh je osvěžující!
Těším se na další díl!

Magdalena_j
06.03.2021 2 z 5

Tak já nějak nevím... na jednu stranu dobrý příběh, kde nejsou úplně nereálné situace, což je fajn osvěžení.
Co mo úplně nesedelo je, že vlastně od začátku všechno víme, mám raději, když mohu pátrat s detektivem, ale to samozřejmě není žádná vada knihy.
Co mě tedy štvalo je ale styl psaní. Přišlo mi to takové nevyzrálé. Možná je to jen překladem, ale měla jsem pocit, že knihu po prvních 20 stránkách odložím. Ze začátku mi přišlo, že čtu něco mezi maturitním slohem a scénářem TV série o Hercul Poirotovi... pak se to zlepšilo. Nebo jsem si možná jen zvykla.
Také mi v knize chyběl “hlavní hrdina”. Luc Callanach na mě nepůsobil jako titulní role. Ani Ava Turnerová není hlavní role...

Nechám si to více rozležet a pak se rozhodnu, zda se pustím do pokračování.

Venny345
04.03.2021 4 z 5

Detektivka, která dává smysl a není zcela přitažená za vlasy, je pro mě vždy velkým povyražením. Styl psaní autorky mi sedl a jsem zvědavá, jak se bude Luc vyvíjet dál. Rozhodně si přečtu další díl.

Ellinka2008
02.03.2021 4 z 5

Je to velmi čtivá a napínavý kniha. Prima oddechovka.

iLuciferie
25.02.2021 4 z 5

Za mě příjemné překvapení. A pěkně zpracovaná audiokniha.

Stani95
24.02.2021 3 z 5

Bylo to fajn, ale já moc detektivky nečtu, tak v nich nejsem tak zběhlá. Tato měla vysoké hodnocení, tak proč ne. Líbily se mi ideálně dlouhé kapitoly, četlo se to dobře. Ale nemám ráda, když známe vraha již od začátku. Tímpádem mi chyběl ten wow moment. Také mi nepřišla moc věrohodná historie hl.vyšetřovatele (z modela na titulních stranách se stanete detektivem?). Kolegyně Ava mi naopak byla sympatická. Nelíbí se mi moc do detailu popsané brutální a krvavé věci. Celkově mi tam chybělo napětí.

Nikusha
21.02.2021 4 z 5

Jako první mě zaujalo řešení dvou rozlišných případů, které spolu vůbec nesouvisely. Nejvíc sympatická určitě Ava, k Luceovi si budu muset najít cestu, ale představuju si ho jako Brada Pitta, takže to půjde. Jen mi něco pořád chybělo. Víc napětí? Uvidím co na to druhý díl.

Tak to je gól. Teď čtu druhý díl a na straně 29 "O tom já nerozhoduju pane. Ale myslím, že jedny noviny vás nazvaly Bradem Pittem skotské policie..." /// Kurnik, tak to jsem se docela trefila :D

aleza1
15.02.2021 5 z 5

Super krimi, sympatická dvojice detektivů, zajímavý příběh. Vůbec jsem se nenudila, určitě sáhnu po dalším díle.

Pavlína2019
13.02.2021 2 z 5

Pachatel naprostý vyšinutý hnusák. Četla jsem v pořadí třetí knihu, proto jsem sháněla další. Vyšetřovatelé sympatičtí. Bohužel - za mě kniha nic moc. Zbytečně táhlé a obsáhlé popisy vyšetřování, to mě nebaví. Velmi malý spád a žádná gradace. Četla jsem o mnoho lepší knihy, které se četly samy. Tady jsem se ke konci nutila do čtení. Málo svižné. Nevyhledávám knihy jen pro šok z hrůz, o kterých se dočtu. Kniha musí mít víc....

Colletka
10.02.2021 3 z 5

Brala bych více napětí.

Arcis2
05.02.2021 5 z 5

Pěkná kniha, zajímavě psaná se spádem a sympatickou dvojicí vyšetřovatelů.

maximus13
04.02.2021 5 z 5

To bylo napínavé jako kšandy až do poslední stránky. Konečně něco drsnějšího (takže pro citlivé duše pozor, pozor) až jsem měl pocit, že je knihu psal můj oblíbený Chris Carter pod aliasem. Napětí, logika celého příběhu, stupňování napětí, rozuzlení opravdu odpovídá kvalitě knih výše uvedeného autora. Kniha opravdu nemá chybu a nikde nenarazíte na hluché místo. Prostě si strašně přejete ať už toho ujetého hajzla chytí. Jako bonus pochopitelně velice sympatická dvojice vyšetřovatelů.

Pája699
04.02.2021 4 z 5

Po přečtení knihy mám smíšené pocity. Líbí? Nelíbí? Na prvotinu to nebylo špatné, ale určitě jsem četla na toto téma lepší knihy. Taková kriminální jiskra mi tam chyběla. Nejvíc sympatická mi byla Ava Turnerová, ta knize dodává šmrnc. Na modela Luca Callanacha si budu muset zvyknout. Snad mě dostane na svoji stranu ve druhém díle :-)

ciaram
02.02.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha v podání Jana Šťastného.
A byl to i šťastný výběr. Nic jsem nečekala a nechala se unášet dějem a sametovým hlasem (jeho podání bylo perfektní!). Vpád francouzsko-skotského inspektora na oddělení trošku zvíří místní vody. Kolegové na něj reagují po svém a Luc se pomalu začíná orientovat. Má štěstí na trpělivou kolegyni, smůlu na přemoudřelého rádoby psychologického profilovače. Snaží se vypořádat s pro mě překvapivým traumatem. Rozhodně si mě autorka zaháčkovala. I když bylo tempo pozvolné, postavy i samotný příběh mě bavily, v některých částech dokonce překvapily. Takže do dalšího dílu se pustím určitě.