Dracula

Dracula
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542867/bmid_dracula.png 4 3468 3468

Klasický horor od Brama Stokera se zařazuje do kategorie gotického románu a literárního vampirismu. Dílo je strukturováno jako přehled zápisků a dopisů jednotlivých postav. Hlavním hrdinou je právník Jonathan Harker, který odcestuje do Transylvánie na hrad knížete Drákuly. Po několika dnech strávených v jeho domě mu dochází, že se domů nedostane vůbec jednoduše. Postupně odhaluje jeho krvavé tajemství. On i jeho milovaná snoubenka se stávají obětí strašného upíra.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka

Dracula, 1897

Interpreti: Pavel Soukup

knihovnice
04.02.2011 5 z 5

Četla jsem ji několikrát,je to klasika...Naskakuje husí kůže.

OldaB
04.01.2011 5 z 5

Hororová klasika, která definovala upírský žánr. Málokdy se vidí tak geniálně využitý deníkový zápis.

curdto
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, čtivá a plná akce. Nenudil jsem se u ní, doporučuji :-) Od teď jedna z mých nejoblíbenějších.

daviskaaa
30.11.-0001 5 z 5

Konečně jsem se dostala k této výborné knize, kterou mám doma asi nějakých 5 let a tím, že byla doma tak jsem na ni nespěchala:). Forma deníků se mi líbila, jen mi někdy vadilo jak se pořád obraceli k Bohu a jak se všichni tak silně mezi sebou milovali, ale když se přenesu do jejich doby tak bylo vše jiné a románu to vůbec neubírá na skvělosti.

DomiTlap
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila. Vůbec není jen pro ty, kteří mají rádi upíry. Je pro všechny, kteří mají rádi tajemno, napětí a trochu fikce.

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Tak jsem to konečně přečetl a zážitky jsou úžasné. Skoro bych to mohl prohlašovat za jednu ze svých nejoblíbenějších knih a vůbec bych nepřeháněl. Co se zpracování týče, tak to mi příjde výborné. Bylo to čtivé a deníková forma se mi líbila. Jediný co mi v tom vadilo, byla přeslazenost. Tedy já asi nejsem ten pravý romantik, skoro bych řekl až barbar... ale hold žijem v jiné době, než odkud román pochází, takže možná to bude ono. Ale ty potoky slz, samý chudáček, chudinka a bůhví co ještě... to mi přišlo poněkud přehnané kolikrát. Ale když se překousne tohle, pak je to opravdu kvalitní dílo a všem ho vřele doporučuji.

P.S.
Mně to prostě nedá a rejpnu si: Tuhle knihu všem vřele doporučuji, milovníkům Twilight ( :-! ) obzvlášť.

messi@h
30.11.-0001 4 z 5

Praotec všech knih o upírech. Kdo má rád tento žánr, je to pro něj něco jako povinná četba.

nier
30.11.-0001 4 z 5

U Drákuly jsem se bála mnohem víc než například u TO od Kinga...nevím čím to...děj jsem taky v podstatě znala, ale po scéně na hřbitově se mi nechodilo za tmy právě nejlíp...

tsal
30.11.-0001 5 z 5

Během čtení mě strašně mrzelo, že je děj tak profláklý, že mě vlastně nemohlo nic překvapit. Byla to škoda, protože jinak bych to prožívala a bála se u toho mnohem víc. Přesto je to ale skvělá kniha.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

,,,,,,a znovu pajonkovština - Stokerova Draculu jsem četl několikrát...... už se mi nechce ji znovu číst - loni český rozhlas zpracoval jako dvě a půl hodiny SKVĚLÉ rozhlasové hry , pobavil jsem se - partie "mluvců" okolo vladimíra dlouhého a ladislava freje, je prostě úžasná............

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Forma deníkových zpráv přidává knize na zajímavosti a tajemnosti. Perfektní dílko, které je nejen hororem, ale také příběhem velké lásky, která překonala staletí a prošla peklem. Vždycky jsem hraběte spíše litovala a mrzelo mě, když skončil, tak jak skončil.

joehot
30.11.-0001 4 z 5

Dracula je pro mě jedním ze základních kamenů horrorového žánru. Román je sice psaný deníkovou formou, akce v něm však nechybí. Je možná pravda, že v dnešní době se lidé bojí méně, než v roce vydání téhle knihy, nic to nemění na tom, že tohle dílo je sakra kvalitní a kvalitní a kvalitní..

Adalbertus
30.11.-0001 4 z 5

Deníková forma je super. Navíc v době vydání to musel být pořádný horor .

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Nadchla mě jak kniha, tak její filmové provedení z roku 1992. Výborný horor s napínavou zápletkou. Doporučuji všem, kdo se rádi bojí:)