Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263649/bmid_elita-Cta-263649.jpg 4 4454 4454

Selekce série

Súboj o vysnívaný život sa priostruje! Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Alex.rrr
22.01.2019 4 z 5

Je to krásná pohádka, ale věřím, že by se všechny díly daly bez omáčky a zbytečných scén - chci tě - nechci tě- chci tě-možná tě nechci, daly smrsknout na celkem pnosnou bichličku. Ani nepotřebuji k ději, že se odehrává v daleké budoucnosti, to je pro příběh ne až tak důležité. Ale i přesto jsem zhltla díl za necelé dva dny a jsem zvědavá konečně na happyending.

protokol
22.01.2019 odpad!

Čo je to ?
je to žiaľ moje ďalšie potvrdenie že ženy nevedia napísať scifi žiaľ je to tak
je to stále samá omáčka o milostnom trojuholníku po väčšine

katee21
19.01.2019 5 z 5

Pokračování není tak skvělé jako první díl, ale pořád je to úžasná knížka. Už se v Americe moc nevyznám, jednou je 100% rozhodnuta pro Maxona a podruhé zase pro Aspena... Zajímá mě jak tenhle trojúhelník dopadne, a taky co rebelové hledají...

Veronikados
16.01.2019 4 z 5

Tato kniha se mi líbila ještě víc, než první díl. Bylo skvělé pozorovat ji, krále, Maxona a Aspena kterého moc nemusím. Ten milostný trojúhelník mi vadil velmi, nechápu proč Amerika tam moc váhá. Na druhou stranu se jedná o druhý díl, totiž výplň, takže to musí být trochu slabší. Ale jinak super kniha, doporučuji těm, co nečetli. Dávám 72% (asi 3.6 hvězdičky)

Kaja01
15.01.2019 5 z 5

America mi přirostla ve druhém díle k srdci ještě víc! Fandím jí a Maxonovi, jen ten Aspen mi tam pořád jaksi zavazí ????

Eliška12
05.01.2019 5 z 5

Elita je pro mne další úžasný díl Selekce , který mně zaujal hlavně zvyšující se rivalitou a zničující Celestou , která se prostě nikdy nevzdá :)
Nechci spoilerovat a proto můžu říct jen to , že osud jedné hrdinky mne málem rozplakal . Věřím , že tato kniha je tak zajímavá , že zaujme co nejvíc mladých holek , protože každá si zaslouží přečíst něco tak úžasného a vzrušujícího . Nejvíc ale děkuji autorce , která umí perfektně vystihnout charakter a pocity osob , ketré se v knihách vyskytují . A závěrem : Lepší zamilovaná série není .

Jostik_21
23.12.2018 5 z 5

Elita, celá ta knížka byla super. America mě vkastnostima přijde stejná jako já. Ale o něco lepší. Bylo to moc super číst, i když to byla romaňtárna, které já nemusím.

Elsa14
18.12.2018 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Děj je napínavý, kniha se nevleče, ba naopak! Čtu, čtu a najednou jsem na konci, tak rychle, že jsem si to ani neuvědomila.

Peetullka
16.12.2018 4 z 5

Maxon je miláček a je i pochopitelné že si nevsadí jen na jednoho koně. Proč je tam furt Aspen? :D
Hlavní hrdinka Amerika mě jen docela začíná štvát, místy je otravná a myslí si, že jí projde opravdu všechno a ta její nerozhodnost mezi Maxonem a Aspenem? Proč?
Uvidíme co přinese další díl, jen doufám že se Amerika vzpamatuje i když už nám napovídá název knihy První. A jsem zvědavá co udělají s útoky rebelů, které jsou stále častější.

A za mě je to fakt dobře napsané, vzklouzávám do příběhu tak, jako kdybych tam opravdu byla - velmi čtivé a stačí Vám na knihu 3 až 4 hodinky a neodložíte dokud nepřečtete poslední stránku :-)

Verča16
15.12.2018 5 z 5

Kniha byla tak... nepopsatelná! Málem jsem se rozbrečela, když Marlee zbičovali ruce a její milovaný ji neopustil a utěšoval! Když jsem zjistila co Maxon s nimi udělal byla jsem šťastná! Vše jsem prožívala s Americou. Určitě doporučuji! Celou sérii!

Andynka
27.11.2018 5 z 5

Fíííhááá, druhá kniha je stejně skvělá, jako první díl. Zase se mi při ní rozbušilo srdce a nemohla jsem ji odložit. Skvěle napsaný příběh. Jdu i nadále držet pěstí Americe.

florentinas
26.11.2018 4 z 5

Řekla bych, ze slabší než první dil, přesto vyborna knížka. Události ke konci knihy mě celkem překvapily.

fajka
21.11.2018 5 z 5

Kniha je velmi krásná, jako první díl. Celá napjatá jsem čekala co se bude dít dál. America i v tomto díle mě přesvědčila k její oblíbenosti. Ale musím uznat, že občas dělala blbosti. Elita mi přišla trochu horší než Selekce. Ale Elita měla hodně nečekaných zvratů. Rozhodně si přečtu i První.

Magdalena11
08.11.2018 4 z 5

Elita, velmi napínavá a krásná kniha od které se nedokážete odtrhnout. Je to krásné pokračování prvního dílu ( Selekce) této série. Překvapilo mně jak moc jsem se do knihy zabrala a jak jsem četla až jsem zjistila že jsem u konce. Na této knize mně potěšilo jak zajímavě je napsaná.

bata44
06.11.2018 5 z 5

Skvělé, ale Selekce a První je o něco lepší.

AniDi
22.10.2018 4 z 5

Tento díly byl oproti předchozímu slabší, trošku štvala ta její nerozhodnost, nicméně příběhu nechyběla akce a to mám ráda.

knizniblazen1
14.10.2018 5 z 5

Všechny knihy série Selekce jsou jediné knihy, které jsem nečetla, ale byla v nich. Byla jsem další postavou v knize. Brečela jsem, ale pak jsem taky měla radost. Prostě jsem to prožívala. Nejlepší série a autorka všech dob.

Coucouha
13.10.2018 4 z 5

První kniha se mi líbila o malilinko více, ale i tak mě druhý díl opravdu bavil a hned po dočtení jsem se vrhla na díl třetí. Krásná romantická slaďárna, avšak vůbec nevím, co od celé série čekat, takže jsem velmi napjatá :)

petrulka
10.10.2018 2 z 5

Pořád jsem se snažila objevit nějaký hlubší význam, poselství, ale marně. Je to "jen" románek. Zajímalo by mě víc z válek, rozdělení světa, systémy v jiných zemích. Ale chápu, že to by již bylo pro jinou cílovou skupinu, i tak je nápad zajímavý.

Safira55
08.10.2018 5 z 5

Nemohla sem knihu položit a za 3h sem ji odložila ovšem až po přečtení poslední strany...