Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263649/bmid_elita-Cta-263649.jpg 4 4459 4459

Selekce série

Súboj o vysnívaný život sa priostruje! Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Linda007
30.09.2017 4 z 5

V celku fajn knížka, když chcete něco jednoduchého. Hlavní hrdinka mě nehorázně štve svým chováním. Jednou chce toho, pak zas toho druhého. Dle mě nemiluje ani jednoho, když někoho miluji, tak snad jenom jednoho ne :D Maxon mě štve občas taky, ale zas se tolik jeho chování nedivím, když si nemůže být Amerikou jistý. Ale na zahnání pracovního stresu dobrý.

lucie2952
29.09.2017 2 z 5

Kdyby knihy byla napsány jako jedna, tak by to rozhodně byla lepší. Hodně scén jak z první, tak z teto knihy, vůbec nemusely být. Tato kniha byla rozhodně horší než první a odstavce jsem přeskakovala. Další díl už si nepřečtu. Za mne velké zklamání.

Někdošťastný
25.09.2017 4 z 5

Já osobně sdílím Američinu nerozhodnost. Stále se nemůžu rozhodnout, kdo je lepší-Maxon nebo Aspen? A se zrušením kast souhlasím, byl to hrdinský čin ♥.

Market116
22.09.2017 5 z 5

Ani Elita mě v nejmenším nezklamala, naopak. Od knihy jsem se nemohla ani odtrhnout a to je myslím u knihy hlavní :) Maxona zbožňuji víc a víc a pro Americu je prostě ten pravý...jenže mi přijde, že každou kapitolu vnímá svoje city jinak. Chápu jí, ale zároveň je to deprimující. Chvílemi si říkám, no super, že by se už definitivně rozhodla (samozřejmě pro Maxona) a bum na další stránce zase jinak. Navíc teď už to měla dost namále, princ na ní nemůže čekat věčně, což dokazuje to s Celestou...byla jsem celkem v šoku...Takže rychle na další díl :)

erulka
18.09.2017 5 z 5

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Musím ovšem říct, že mi Elita oproti Selekci přišla o kapánek horší. Milostné trojúhelníky nemám moc ráda, v Selekci mi nevadil, ovšem v Elitě se už projevil jako obvykle nerozhodností hlavní hrdinky. Vždy to přeji jen jednomu (tady princi Maxonovi) a tak jsem vždy trpěla, když se America rozhodla pro Aspena. Obdivuji, že se autorce podařilo udržet napětí a už se těším na rozuzlení v další části. Přestože jsem Elitu hodnotila hůř než Selekci, musím dát 5 hvězdiček, jelikož mě série úplně pohltila. A hurá na První!! :)

sd1992
06.09.2017 5 z 5

Takový trošičku přechodný díl mezi Selekce a První. Jen o malý chloupek slabší než první díl, ale i nadále je to naprosto úchvatný příběh. Naopak tento díl mi přijde daleko obsáhlejší. America začíná být malinko nerozhodná, což už mě dost rozčilovalo, ale konec to pěkně proťal. :D ale nadále si to udržuje napětí, poutavost, něžnost, takže za mě pořád super :) doporučuji

Mišule_11
06.09.2017 5 z 5

Selekce mě pohltila, tak jak jsem to ani nečekala! :) Ale potom co jsem se začetla do Elity to bylo ještě horší, jelikož jsem nedokázala knihu odložit :) Už od začátku jsem čekala do čeho se America pustí nebo pro co se rozhodne. Fandila jsem ji a svým chováním dělala příběh ještě napínavější. Nejvíce ji nezávidím to, že se nemůže rozhodnout a chtěla by oba dva. Napínavý příběh, který mě nenechal klidnou natož mi některé situace naháněli doslova husí kůži! :)

Sima890
05.09.2017 5 z 5

Po přečtení Selekce jsem musela hned jít na Elitu. Američino chování mě trochu vadilo, ale je jednoduše svá... Co mi vadilo, bylo... že v jednu chvíli je America plně otevřená představě být princezna a vzít si Maxona a v druhou je s Aspenem a úplně zapomene, že nějaký Maxon existuje.. Jinak velmi příjemné početní a nemám to srdce dát míň než 5*

Ivuska1988
02.09.2017

Pokračování ze série Selekce. Hlavní hrdinka America se probojovala až do skupiny zvané Elita. V Elitě se nachází 6 dívek. Končí veškerá sranda, kamarádství mezi dívkami a začíná tvrdý boj o princovo zalíbení.
V tomto díle se častěji setkáváme s problémy mezi králem a rebely. A dozvídáme se o vzniku republiky Illei a otvírá se spousta děsivých tajemstvích.
America se ocitá před velkým rozhodnutím. Miluje a nebo nemiluje prince, chce se stát princeznou, chce tu ještě být nebo ne?
Princ Maxon dává Americe jasně najevo jak o ní moc stojí. Jak tohle nakonec dopadne? No uvidíme :) až dopíšu tuto recenzi , hned se vrhám na další díl této série s názvem První.
Tento druhý díl se autorce opět moc povedl. Díl se více zajímal minulostí, rebelií a politikou. Ale i přesto bal perfektní jako ten první díl.
Nemám vůbec nic co bych příběhu, knize mohla vytknout . Za mě super čtení a doporučuji ho všem, ne jen náctiletým slečnám....

JmenujiSeZuzla
27.08.2017 3 z 5

Potom co jsem dočetla Selekci, tak jsem prostě věděla, že musím číst dát a že tuto sérii dočtu. Hrozně mě ten příběh vtáhl a to se mi už s knížkou dlouho nestalo. Naposledy to byla možná Divergence nebo Harry Potter. Co mi vadilo na této druhé části bylo hlavně Američino chování. Bylo to takové, že pořád potřebovala čas a byla šíleně nerozhodná. Některé ty stránky mě opravdu až štvaly. Jinak děj byl v pořádku. Byly v ní mé oblíbené "wow momenty" které jsem opravdu nečekala a hrozně mě to baví u knížek vídat. Celkově knížku hodnotím kladně a těším se na První.

Kayla
19.08.2017 5 z 5

Do haje. Ta serie je proste uzasna. Nechapu proc jsem ji neustale odkladala a myslela si, ze to bude nezajimava a nudna kniha. Spletla jsem se. Na druhou stranu jsem rada, ze nemusim vubec cekat na dalsi dily, nebot vsechny uz vysli. Jdu na treti dil

Macawi
15.08.2017 3 z 5

Mám pocit, že tato kniha byla napsána jen z toho důvodu, že je moderní psát všechno na tři díly. Ne, že by se mi nelíbila, jen mi to přišlo jako zbytečné protahování.

Veronika95
13.08.2017 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Během dvou dnů jsem ji zhltla a nemůžu se dočkat třetího dílu!

Iginkaa
12.08.2017 5 z 5

Skvela kniha...dekuju autorce za tak skvele cteni:*

Ladydwarf
09.08.2017 2 z 5

Beru to jako oddechové čtení, příběh se mi líbí, ale v tomto díle mě hlavní hrdinka přímo rozčilovala. Ale to nejsem určitě jediná. Jsem zvědavá na další díl. :)

Christianne.K
07.08.2017 5 z 5

Selekce mne skvěle naladila na Elitu. Možná se mi Elita líbila o něco víc. Spousta lidí mi tvrdilo, že to je jen natahovačka. Dle mého názoru rozhodně NE! Tady bych Americe v nějakých situacích nafackovala, nebo bych tam skočila a něco udělala. I tak tuto knihu hodnotím stejně jako první. Ps. Ta obálka ó bože:D

whiolet
06.08.2017 3 z 5

Oproti prvnímu dílu byl druhý díl slabý místy až nudný.
America zde neustále žárlila na Maxona,ale tajně chodit za Aspenem jí nevadilo. Dlouho jsem nečetla knížku,kde by si někdo tak zbytečně šlapal po štěstí.
Celá tahle kniha mi přijde jako nastavovaná kaše a je to dost velká škoda, jelikož první díl měl krásně našlápnuto na svěží romantickou sérii,bohužel druhý díl je průměrné čtení

evamatejovska
01.08.2017 5 z 5

Opravdu krásný a hlavně romantický příběh! Selekci miluji a hned jdu číst další díl! Zajímá mě, jak to vlastně všechno v dopdne.

Fanttastica
27.07.2017 4 z 5

Co musím vytknout bylo to Američino bulení. To mě dovádělo k šílenství. A navíc jak Maxon nebo Aspen udělal nějákou chybu hned běžela za tím druhým. Měla by si uvědomit, že v každém vztahu se dělají chyby a navíc Maxon některé udělal z donucení (Marlee). Jinak moc krásné čtení osobně nevím jestli byl lepší tenhle nebo první díl.

ardeas
23.07.2017 2 z 5

Buď som blbá, ale neviem, príde to len mne, že táto kniha má dej ako hojdačka? Raz hore, raz dole a stále dookola? Po prvej štvrtine som bola dosť otrávená a nútila sa to čítať ďalej. Finále malo švih, ale to nezachránilo knihu, takže skôr to bol podpriemer a nutný predeľ.