Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263649/bmid_elita-Cta-263649.jpg 4 4453 4453

Selekce série

Súboj o vysnívaný život sa priostruje! Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Verys58
05.05.2020 5 z 5

Elita mě bavila stejně jako první díl. Za mě super, akorát hlavní hrdince bych občas nafackala.

Welinie
01.05.2020 3 z 5

Ne, úplně ne tak dobrý, jako Selekce. Ale celé se to nějak zamotalo, vlastně mě to překvapilo. Okamžitě sahám po dalším díle. V tom přece bude neco víc!

bookworm_girl
01.05.2020 5 z 5

Elita mě nadchla ještě více než první díl této série. První díl se mi moc líbil a podle recenzí jsem myslela, že v porovnání s ním mě tento druhý díl zklame. Stal se ale přesný opak.

Elita mě neskutečně bavila, byla tam nějaká ta romantika mezi Americou a Maxonem i Aspenem, což je asi jediná věc, co mi trošku vadila, že se America neustále vracela k Aspenovi. Ale chápu to vzhledem k ději atd. V jistých chvílích jsem byla i dost zvědavá a nervózní, jak se některé věci vyvinou a dopadnou.

Tady opravdu můžu říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za necelé čtyři dny, spíš tak za tři, což je na mé poměry opravdu hodně málo, u větiny knížek mi trvá, než se jimi prokoušu, protože na čtení nemám takovou chuť.

Elitě tedy nemám snad vůbec co vytknout, má u mě určitě pět hvezdiček a 100%.

polaris
29.04.2020 3 z 5

Druhý díl této série mi přišel trošičku nudnější než ten první, ale i přesto mě bavil. Stále platí, že ve 13, by mě nejspíše bavil více, ale i tak jsem si znovu čtení užila.
U hlavní hrdinky mě chvilkami štvalo, jak se nemohla rozhodnout mezi Aspenem a Maxonem. Chápu princip romantického trojúhelníku, ale i přesto mě to trochu iritovalo. Naštěstí je děj i obohacen útoky rebely, což přidává trochu akčnosti do děje.
Kniha se četla dobře a plynule, ale zastávám toho názoru, že tento díl je pouze „vycpákový“ a veškerá akce a romantika se pořádně vyřeší až ve finále série.
Přesto knihu doporučuji, skvělé oddechové čtení, které vás přenese do jiného světa a myslím, že to zrovna teď všichni potřebujeme.

Gilnien
24.04.2020 3 z 5

Stále platí, že mě baví neskutečně prostředí a příběh. Víc než kdy jindy mě ale začíná štvát America a její "nevim koho miluju" a totálně povrchní, nepropracované zápletky.

SussiS.
21.04.2020 2 z 5

Tentokrát jsem hledala něco oddechového. Beru, že je to YA literatura, ale....Hlavním hrdinům bych nejradši pleskla, všem! Druhý díl jsem přesto přečetla ze zvědavosti, jak to s nimi dopadne. Dvě hvězdy dávám za to, že kniha splnila svůj oddechový účel (četba na večer před spaním) a čte se opravdu rychle. Nejspíš už nespadám do cílové skupiny (27 let), ale vše mi připadá neuvěřitelně odtržené od reality a vše se vždy napraví nějak samo bez práce. Totálně mimo.

Veronika33
14.04.2020 4 z 5

Príbeh bol celkom pútavý, možno o čosi viac ako Selekcia, bolo tu viac zvratov a akcie. Čo však trochu vadilo to neskutočné klišé medzi Maxonom a Americou, neustále striedanie máme sa radi, hneváme sa na seba, trocha to unavovalo. Kráľ neskutočne nesympatický macho, ktorý si o sebe namýšľa, že je boh. Maxon trocha slaboch. Som zvedavá na pokračovanie.

Turante
11.04.2020 4 z 5

Trošku slabší díl, hlavně díky nerozhodnosti hlavní hrdinky, ale rozhodně jdu i do třetího.

Tereza035
07.04.2020 3 z 5

Za mě toto bylo určitě slabší než Selekce. Hlavní postava America mi tady vůbec nesedla a byla na můj vkus až moc nerozhodná. Chvílemi mě kniha trochu nudila a rozhodně se tu toho nedělo tolik jako v prvním díle, každopádně jsem dost zvědavá na třetí díl a snad bude lepší. 3,5/5

Ketfl
02.04.2020 3 z 5

Tento díl byl pro mě tedy o proti tomu prvnímu spíš zklamání. Kniha se opět četla dobře, stránky se mi jen míhaly pod rukama, ale musím se přiznat, že mě už dost unavovalo chování hlavních hrdinů. America mi najednou přišla taková víc ušlápnutá, než v prvním díle. Protivné bylo i to, že chvíli neví, jestli miluje toho či onoho. Princ je v jednu chvíli úplný drahousek, a v druhé chvíli oblejzá všechny ostatní účastnice Selekce. Vůbec jsem se v tom chování nedovedla orientovat... Jako kdyby tam všichni najednou trpěli nějakým rozdvojením osobnosti. Upřímně nejsympatictejsi mi z tohoto dílu byly ty komorné. No, pouštím se do dalšího dílu a uvidíme.

Miliamka
28.03.2020 5 z 5

Skoro bych řekla, že tenhle díl je lepší než ten první. Víc se rozjedou emoce i napětí. Dokázala jsem se vcítit do hrdinky a chápat její vnitřní nerozhodnost.

KnihomolkaPája
21.03.2020 5 z 5

Opět obálka knihy je zajímavá! Knížka dobrá. Opravdu se mi líbí. Akorát mi tam vadil Aspen, no... Příjemné čtení. Doporučuji.

lucifess
06.03.2020 5 z 5

2. díl série jsem přečetla velmi rychle. Je to opravdu skvěle psané. S obsahem už jsem tak nadšená jako u prvního dílu nebyla. Pro mě tedy slabší. I tak jsem se pustila do 3.dílu a doufám, že ten bude zase lepší jako ten první.
Vadí mi nerozhodnost a přelétavost Ameriky, která natahuje knihu na úkor její kvality a zároveň v mém případě i ubírá sympatií k hlavní hrdince.

misatrix
03.03.2020 2 z 5

Kniha se pěkně čte, ale příběh mi připadá už moc nataženy. Chvílemi jsem si začínala myslet, ze princ postrádá charakter a Mer je zbytečně přecitlivěla. Postupně se vše objasnilo, presto byl tento díl slabsi.

Ivet1990
01.03.2020 4 z 5

Tento díl mi přišel slabší než předchozí.

Annaeli2
21.02.2020 3 z 5

Musím se přiznat, že druhý díl se mi líbil možná o maličku méně než předchozí. Možná to bylo také způsobeno tím, že po mém nadšení z dílu prvního jsem si na tento kladla opravdu velká očekávání. Každopádně i přes to, autorka Cassová tnovu zabodovala, obálka je znovu úžasná, poutá žádoucí pozornost.
Líbí se mi jak si primc Maxon začíná všímat i jiných děvčat, než pouze Americy a i její pocity a emoce okolo toho jsou znovu dokonale zvládnuté a popsané.
Co u mě však příliš nezabodovalo, je rýsující se milostný trojúhelník, možná i čtyřkúhelník. Po skušenostech s knižní sérií Upíří deníky knihy této milostné pletky příliš nebyhledávám...
Každopádně knihu vřele doporučuji.

vinebitch
08.02.2020 4 z 5

Druhý díl se mi líbil možná o trošičku víc než první, krásně zpracované! :) Jen moc nechápu obálky všech třech knížek, proč je na každé jiná dívka? Jen mě zo tak napadlo :D
4,5*

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Úžasné!

Kristulda
04.02.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře vlastně cca 3h stejně jako u Selekce. Je čtivá, zajímavá, ikdyž je to spíše pro mladší generaci,líbí se mi. Trochu mě štvalo to, že jednou chtěla Aspena pak zas Maxona, sem zvedava jak to celé dopadne, samo už čtu další díl.

marara
02.02.2020 4 z 5

Opět rychlé čtení, v některých pasážích jsem se ovšem obávala příliš rozvláčného popisu souboje dívek o prince, naštěstí tam ale bylo i téma spravedlnosti kastovního systému, tak jsem se těšila, co všechno si America zvládne uvědomit. Dceru jsem trochu rozčilovala tim, že jsem předpovídala vývoj některých postav.