Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532134/bmid_eragon-65cb7a66a4ec5.jpg 4 5873 5873

Jeden chlapec, jeden drak, jedno dobrodružstvo. Prvý diel série Odkaz Dračích jazdcov. Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eragon, 2002

Pavla181
13.10.2019 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla před několika lety, hned po jejím vydání - v té době mi bylo asi 13 let. Doslova mě uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je velmi čtivá i napínavá a plná fantazie. Od té doby jsem se k ní ještě několikrát vrátila a vždycky jsem si její čtení moc užila. Moje hodnocení je silně ovlivněno nostalgií a sentimentem, knihu bych označila za srdcovou záležitost. Určitě ale víc zaujme mladší čtenáře.

DuncanIdaho
12.10.2019 5 z 5

Četl jsem to už před několika lety. Stále je to ale jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl.

krovacek
08.10.2019 4 z 5

Zaujala a chvílemi se nedalo odtrhnout, rozhodne pujdu do dalsiho dilu:)

girdi
01.10.2019 4 z 5

Výborné fantasy. Eragon byl hitovkou, když jsem dělala brigádu v knihkupectví před 15 lety a mně tehdy přišlo, že jsem na něho "moc stará". :-) Tak jsem si ho užila teď a bylo to prima. Jasně, není to Zaklínač a občas jsem se trošku nudila, ale prostě furt dost dobrý. Mám radost, že mě čeká další díl.

RendysStrange
19.09.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Miluji draky a tato kniha patří mezi mé oblíbené. Takže pokud miluješ draky, určitě si to přečti. Stojí to za to! :)

Sttr77
16.09.2019 5 z 5

Abych řekl pravdu, kniha je velmi čtivá a dobrá. Asi k ní nemám žádné výhrady, neboť se považuji za nenáročného čtenáře.
Asi jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Archie
08.09.2019 3 z 5

Ocima dospeleho milovnika fantasy, se mi kniha tezko hodnoti. Jednu chvili nevim, jestli jsou charaktery ploche jak kuchynske prkenko roztomile nebo pitome? Zda je sablonovitost pribehu "chudy chlapec dracim jezdcem" servisem pro milovniky zanru nebo detinskou prehlidkou klise? Zda je svet pohadkovy nebo vykradeny? Tech "zda" je spousta a casto plati obe varianty zaroven. Je to neoriginalni, presto pohadkove kouzelne. Jednoduche ale ctive. Naivni, roztomile i pitome. Pres vsechny vyhrady, me tahle modernejsi, jednodussi varianta klasickych zapadnich fantasy bavila cist a ten barevny, pohadkovy pribeh, jsem si provinile uzival.

Andrea_I_Am
21.08.2019 5 z 5

Ukázka, že i velmi mladí autoři dokážou napsat krásné, epické fantasy knihy. Je škoda, že s narusůtajícím množstvím vydaných knih se tito autoři nějak vytrácejí ...

Karkri
15.08.2019 5 z 5

Jsem z knihy nadšená. Přečetla jsem jedním tahem. Je v mnoho skrytých pravd a hlubších myšlenek.

Medasek
13.08.2019 4 z 5

Zajímavý příběh. Velmi poutavý, i když v některých částech trochu nudný.

Audrina
13.08.2019 4 z 5

Po letech jsem se vrátila k prvnímu dílu Odkazu dračích jezdců a musím bohužel konstatovat, že jsem z příběhu rozhodně nebyla tak nadšená jako kdysi poprvé. Na příběhu je hodně znát nevyspělost spisovatele, která je ovšem k jeho věku pochopitelná.

Jidlos
10.08.2019 5 z 5

Tato knižní serie odstartovala mojí Fantasy lásku. Kniha úžasná je to už sice nějaký ten pátek kdy jsem ji četl, ale stale si pamatuji na Broma. Spoiler: Brom bude mít ještě význam v Brisingru, ale to říkat nebudu. 5*

Bookworm11
09.08.2019 5 z 5

Miluju Eragona i další jeho díly. Ty knihy můžete číst znovu a znovu a pokaždé se vám odkryje něco nového. Autorův styl psaní je velmi dobrý a snadno se čte.

Olaf74
09.08.2019

Super čtení. Těším se na další díly.
Jen by mě zajímalo, podle které knížky natáčeli film :-)

Lucka20
08.08.2019 5 z 5

K této knize jsem se vrátila již podruhé a opět jsem hltala každé slovo.
Rozsáhlejší příběh (myslím celou sérii dohromady), který má hlavu a patu a opravdu výborně se čte.
Za mě opravdu super čtení, které si ráda přečtu někdy znovu.

Vlak0078
03.08.2019 3 z 5

Knihu jsem četla do padesáti stránek. Už od začátku mě moc nezaujala, ale snažila jsem se ji číst, nicméně nutit se do čtení knihy nemělo smysl. Někomu se to samozřejmě může líbit, hlavně mladším ročníkům třináct až patnáct let, ale mně osobně kniha neseděla.
Styl psaní mi přijde prostý a jednoduchý, což může být i věkem autora, a postavy jsou také nevýrazné. Shrnuto podtrženo, kniha je dobrá, ale mně nezaujala.

jana4920
02.08.2019 5 z 5

Jednoduše řečeno klasika. Úžasný příběh, který se s filmem nedá absolutně srovnávat. Doufám, že další díly budou stejně čtivé.

Simonsa
21.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Rozhodně nejlepší díl z celé serie. Četla jsem ji již dvakrát a možná se k ní znovu vrátím. Celá kniha nabízí spoustu tajemství, kdy některá jsou odhalená v prvním dílu a některá až v tom posledním. Navíc se cení i originalita. Nápad Dračích jezdců a toho jak fungují je skvělý!

4129
16.07.2019 3 z 5

Tuto knižní sérii jsem četla jako malá. Moc se mi do ní nechtělo. Kniha byla podle mě moc tlustá a navíc mě nezaujal název. V tu dobu jsem ale milovala draky a tak jsem se nakonec zamilovala i do této knižní série. Určitě knihu doporučuji přečíst! Eragona vnímám (I když to tak doopravdy asi není.) jako klasickou fantasy, kterou by měl každý nadšenec do draků určitě alespoň vyzkoušet. Takže za rozšíření fantazie, naleznutí přátel a nesložitý a čtivý děj dávám čtyři hvězdičky, které si příběh zaslouží.

roman9276
09.07.2019 5 z 5

Tuhle sérii jsem měl v plánu číst tak dlouho a jsem rád, že jsem se k ní konečně dostal. Vždycky mě lákal film, kterej se mi mega líbil, ale po přečtení Eragona, mi film přišel dost nudnej a hlavně to šíleně osekali s tim, že i některý věci bohužel byly jinak než v knize. Ale v knize děj tak hezky plynul a pořád jsem se dozvídal něco novýho o dracích a dračích jezdcích, nebylo nouze o vypjatý momenty a rozhodně mě to nalákalo na další díl.