Eragon přehled

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532134/bmid_eragon-65cb7a66a4ec5.jpg 4 5876 5876

Jeden chlapec, jeden drak, jedno dobrodružstvo. Prvý diel série Odkaz Dračích jazdcov. Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eragon, 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Eragon. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (752)

Čtenář_z_Východ
27.09.2024 5 z 5

Super příběh o chlapci a drakovi. Hodně se mi líbil. Četl jsem tuto knihu až po shlédutí filmu a musím říci, že flmové zpracování tohoto příběhu je těžký aušus. Jdu hned na další knihy série

JustVea
24.09.2024 5 z 5

Ačkoliv jsem se dosud vyhýbala této knize, po přečtení Murtagha jsem musela doplnit vědomosti o Eragonovi. A nyní mohu říct, že jsem tomuto světu opravdu propadla. Naprosto si mě získal. Eragon i Safira jsou skvělý. Setkala jsem se tu taky s postavami, které jsem již matně poznala v Murtaghovi a bylo super dozvědět se o nich víc. Určitě potřebuju i další díly a zjistit, jak to celé dopadne.

brunettlibrary
21.08.2024 4 z 5

Knihu jsem četla s větším odstupem podruhé. Musím teď konstatovat, že mě kniha bavila o něco víc než předtím. K hlavním postavám jsem si snadněji našla cestu a víc jsem s nimi souznila, chápala jejich rozhodnutí. Z čeho jsem unešená je bravurní vykreslení prostředí, fantasy prvků, atd. Opravdu Paolini je mistr a hledala bych horkotěžko lepšího ve své knihovně. Sama fantasy knihy čtu jen zřídka, ale Dračí jezdci jsou jakási srdcovka. Hned se jdu vrhnout na druhy díl.

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Literární festival Humbook se blíží