Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532134/bmid_eragon-65cb7a66a4ec5.jpg 4 5873 5873

Jeden chlapec, jeden drak, jedno dobrodružstvo. Prvý diel série Odkaz Dračích jazdcov. Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eragon, 2002

woodward
15.08.2015 3 z 5

Snad u každé anotace nekonečné ságy Christophera Paoliniho se připomíná, že příběh o Eragonovi napsal v patnácti letech. Musím říct, že bych rád věděl, jak dlouho mu to trvalo a kolik mu bylo, když skončil. Psát určitě umí, ale řekl bych, že některé stromy, použité na výrobu papíru pro jeho knihy, by světu prospěly víc, kdyby zůstaly na svých kořenech.

Katrys
08.08.2015 3 z 5

Po dějové stránce se mi to velmi líbilo, co se ale týče spisovatelské, tak se mi zdálo, že věty byly moc jednoduché a občas postrádaly originalitu. Nicméně klobouk dolů, protože napsat něco takového v patnácti mi přijde velmi slušný výkon. :)

Jessybelle
02.08.2015 5 z 5

Super kniha, velmi poutavá, čtená jedním dechem, vždycky jsem ji jen nerada opouštěla, když jsem se musel věnovat něčemu jiném, ale o to raději jsem se k ní zase pak vrátila.

Nesinka
02.08.2015 5 z 5

Když jsem tuto knihu přečetla, nemohla jsem se dočkat, až si koupím další díl. Velmi čtivý a napínavý děj.

tisha8409
02.08.2015 1 z 5

Autorovo vyjádření na konci, že se vším se mu muselo pomáhat a musel po nátlaku rádců spoustu věcí přepisovat, mne dostalo - takže jakápak oslava mladého života, který se tváři jako megapisálek, když mu na to dohlíželo x dospělých a on se jimi řídil?
V podstatě to není jeho tvorba a je to znát - je to smatlané, přeplněné místy nepotřebnými údaji, cesta chlapce v muže evokuje Tolkiena a jeho boje jsou příliš.. dospělácké.
O tom, že mu to jeho rodinné vydavatelství laskavě vydalo a on měl cestičku prošlapanou ani nemluvím.
Prostě děcko mělo nápad a jeho rodina mu to zrealizovala.

Nic k obdivu. Zas tak úžasný výkon to skutečně nebyl a to když řeknu já - milovnice fantasy a světů a příšer - něco na tom už je.
( a ano Lectere, záporně mohou hodnotit i ti, kteří měli ze slohů vždy za jedna).
Zfilmované to může být dobré, ale skutečně, ke čtení toto bylo jen chvíli.

Michaelkaa
30.07.2015 5 z 5

Úžasně čtivá kniha, která vtáhne do děje, hned při prvních stránkách.

Rubas
29.07.2015 4 z 5

Trochu jsem se toho bál a musím říct, že to byla chyba. Knížka je poutavá a hlavně má spád!! Pokud jste opravdoví fandové, doporučuji i audioknihu, kterou namluvil M. Stránský.

Maus
28.07.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka! :)

Peti
27.07.2015

Příběh Eragona mě nadchnul - velice čtivé fantasy. Jeden nález v Dračích horách a místo kopání řepy je tu máchání mečem a jízda na drakovi.

Byxy123
21.07.2015 4 z 5

Přes léto není pořádně čas číst, ale když jsem čas měla, byla jsem ráda, že mi ho krátí zrovna Eragon. Je to příběh plný kouzel, akce, napětí, překvapení, zvratů a prostě mě bavil. :D

Janičta
17.07.2015 4 z 5

Dobrá kniha
Když vezmete v potaz, že je to prvotina od nezvykle mladého autora, nebudete u knihy zklamaní.
Je to docela dlouhá pohádka o boji dobru se zlem, o životních zvratech a složitých rozhodnutích, která utvářejí další osudy celé země. Ano, je to celé podáno jednoduše,ale dobře se to čte, je to odpočinkové a zábavné :-) Je tam patrná inspirace dalšími autory, ale nepřijde mi to nijak přehnané, najít dnes opravdový originál je dost fuška a s určitou nadsázkou se dá říct že všechno se všemu podobá.
Popisnost není přehnaná, musím říct že existují mnohem, mnohem popisnější knihy, které se čtenáře snaží doslova udolat detaily, tohle bylo slabé kafe :-)
Jsem ale zvědavá, jak bude autor zvládat vývoj svých postav v dalších dílech...

aliceskal
16.07.2015

První díl byl nejlepší. Četla jsem ho v 15 letech a měla jsem problém knihu odložit, pořád jsem četla a četla...Dnes když jsem starší tak, už by se mi to asi tolik nelíbilo.

carodejka_s.r.o
13.07.2015 4 z 5

První díl této tetralogie čtenáře skvěle vtáhne do děje a seznámí ho s hlavními postavami. Hvězda dolu za některé příliš obsáhlé a dle mého názoru mnohdy až nudné popisné pasáže.

terry.vlkova3
13.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha, ale v mnohém mi připomíná Hobita od J. R. R. Tolkiena a proto strhávám jednu hvězdičku.

Adamcz
13.07.2015

Autor knížky napsal první díl v devaténácti letech.Autor smíchal do knihy Harryho Pottera.Knížka celkem dobrá.

Paja.T
09.07.2015 3 z 5

Kniha je zajímavá, dobře se čte, ale tolik mě nepohltila a některé scény byly nezáživné, nepřekvapivé a příliš se táhly. Kniha však podněcuje mou představivost, což oceňuji.

Schwestrn
02.07.2015 4 z 5

Když jsme byly malé, tak se nám to líbilo, teď nevíme, jestli by nás to tolik nadchlo.

woodentoaster
23.06.2015 5 z 5

1. díl je ze všech tří (čtvrtý jsem ještě nečetla) podle mně nejlepší.Je to moc hezká kniha, kterou jsem měla problém odložit.Dávám 5 hvězd :o).

notburga
17.06.2015 3 z 5

Průměrná fantasy. Nebýt té mediální masáže, asi o ní nezavadím. Ale za pár let se to bude synovi hodit, neb strčit mu rovnou Tolkiena asi nebude nejlepší nápad :)

Kreyks
08.06.2015 5 z 5

Knížku jsem poprvé objevila již v roce 2011 a nemohla od ní odtrhnout oči. Naprosto úžasná kniha, plná různých zvratů a překvapení. Velmi se mi líbí, jak je zde popsané, jak Eragon protestuje proti vraždám - je vidět, že Paolini se nad tím doopravdy zamyslel. Nikdo by jen tak nepřihlížel ke chladnokrevným vraždám - to je něco, co hodně autorů opomíjí, ale Paolini na to nezapoměl. Celkově postavy jsou reálné, nic není strojené.
Tuhle knížku jsem si prostě zamilovala a ráda se k ní vracím :)