Grimmové

Grimmové
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547667/bmid_grimmove.png 4 69 69

PONURÉ POHÁDKY PRO SILNÉ DUŠE Sílu, děsivost a nezkrotnost dodali pohádkám bratří Grimmů dánští spisovatelé, kteří se vracejí k původním verzím. Děsivé, kruté, hororové. To jsou pohádky bratří Grimmů, které však známe z uhlazenější autorské verze. Původní sílu, děsivost a nezkrotnost jim znovu dodali dánští spisovatelé, kteří se vracejí k verzím z počátku 19. století. Znáte opravdu dobře všechna vyprávění, která patří do světového pokladu pohádek? Jak to třeba bylo s Červenou karkulkou? Přežije ta neopatrná dívka, nebo skončí ve vlkově břiše? A proč Mařenka dostala nevýslovný strach, když se ve dveřích objevila matka, a stulila se k bratrovi Jeníčkovi? Seznámíte se také s klukem, který šel do světa, aby se naučil bát, a zachvějete se nad Dary trpaslíčků. Syrové vyprávění, které patří do syrového světa.... celý text

Literatura světová Pohádky a bajky
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Grimm - Grumme eventyr genfortalt for gamle og unge, 2019

Interpreti: Ernesto Čekan

farb
28.11.2023 4 z 5

Za mě : Jeníček a Mařenka moc pěkně zpracované; Kost, která zpívá, Locika, Dary trpaslíčků a kluk, co se chtěl naučit bát slabší a méně zajímavé ; ale Smrťák, Ženich vrah, Fitcher a Bezručka opravdu kruté a děsivé laskominy, které dokáží zanechat hluboký dojem, stejně jako Červená Karkulka s polévkou z babičky a logickým nepohádkovým koncem. Jednoznačně palec nahoru a sem s tím avizovaným pokračováním.

kolacky
26.11.2023 5 z 5

Docela síla... Ale musím uznat, že je to pěkná kniha. Jak to drsné vyprávění, tak ilustrace.

kaczka79
22.11.2023 5 z 5

Převyprávěné pohádky bratří Grimmů, které jsou vybrány z původních verzí vydání. Jsou jiné - syrové, děsivé a drsné. Potěší každého dospělého, děti už méně :-) ..... těm bych je radši nečetla. Kniha se moc povedla, krásný obal, ilustrace...určitě bude zdobit mou knihovnu. Doporučuji!