Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1897 1897

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

misowi84
06.05.2021 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Ivan Trojan tomu dodal ty
správné emoce.

ujira
06.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, dojemně napsaná.

Čtenářka73
04.05.2021 4 z 5

Ačkoliv sama pejska nemám, pěkně jsem si u knížky poplakala. Krásné a dojemné čtení, které člověka nutí zamyslet se nad vlastním chováním nejen ke zvířatům. Doporučuji i nepejskařům.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Krásná kniha s nádhernými obrázky. Krátký příběh, který přečtete za jeden večer. Příběh je jen v první polovině knihy, druhá polovina jsou fotky a příběhy pejsků, kterými je kniha inspirována. Doporučuji všem, i dětem. Určitě si ale pobrečíte.

SilviLovesDogs
30.04.2021 4 z 5

Příběh je o pejskovi jménem Gump. Gump nám v knížce ukazuje, že spousta psů díky lidem trpí a zaslouží si mnohem lepší život a každý, kdo má dobré srdce, jim ho může dát. V knížce bylo spousta smutných a bolestivých myšlenek, ale zároveň tam byly i chvíle plné naděje a štěstí. Přimělo mě to přemýšlet nad řadou věcí. Knížka se mi moc líbila, ale myslím si, že mohla být více rozepsaná, nebo že příběhy ostatních postav mohly jít více do hloubky, ale asi to stačilo k tomu, aby to člověka dojalo.

veverrka11
26.04.2021 5 z 5

Tahle knížka je naprosto ze života. Sice ze života psa, ale i tak. Gump to v životě neměl jednoduché, zažil spíše to ošklivé než to hezké. Přesto se nikdy nevzdal, nepřestal věřit lidem ani svému srdci.

katallinka
20.04.2021 5 z 5

Tohle bylo tak smutné a zároveň krásné a dojemné čtení. Skvěle zpracováno, Gumpovi jsem moc fandila a neustále měla slzy na krajíčku. Knihu by si měl přečíst každý. Snad by konečně lidé přestali ubližovat zvířatům.

vojta888
20.04.2021 5 z 5

Krásná a dojemná kniha gumpa jsem si úplně zamiloval. Líbilo se mi že to vyprávěl svým pohledem na svět.

jes09
19.04.2021 5 z 5

Nádherné, dojemné k zamyšlení...

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Knihu Gump jsem odkládala, co to šlo, protože jsem nechtěla brečet ️ A měla jsem pravdu. U knihy jsem brečela, jelikož miluju psy. Kniha se četla snadno. Jelikož je to psáno z pohledu psa, najdou se zde nespisovné výrazy, ale nemyslím, že bych kvůli tomu měla dávat body dolů. Ba naopak. V tomhle případě to bylo roztomilý. Ale příběh byl smutný Kniha zdůrazňuje na větu: Nevzdávej se. A díky knize jsem si uvědomila, že překážky v životě byly, jsou a budou a o tom to je. To je život. Opravdu není konec světa, když se něco nepodaří. Příště se to podaří, protože se nevzdáte a dáte to!! Knihu vřele doporučuji opravdu všem. Je to jedna z knih, kterou budu mít u ️ a když budu něco chtít vzdát, vzpomenu si na Gumpa a nevzdám se!! A vy udělejte to samé. ️

Marfulka007
16.04.2021 5 z 5

Moc krásná kniha, mile napsaná, převelice dojemná, ronila jsem slzy snad u každé kapitoly. Na těch pár stránkách určitě nelze čekat příběh rozebraný do hlubokých detailů, ale i tak chytí za srdce. Uzoučká knížečka s velkými písmeny (a krásnými ilustracemi), takže se čte sama a doporučila bych ji všem milovníkům zvířat, úplně v pohodě i těm, co moc nečtou.

Dela111
13.04.2021 5 z 5

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, bála jsem se, že na mě bude příliš srdceryvná a celou ji probrečím. Teď jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Měla jsem sice občas v očích slzy, ale také jsem se mockrát usmívala.

Příběh je podaný tak, jako bychom četli myšlenky štěněte, které nemělo zrovna šťastný životní start. Je to příběh o naději a hledání svého místa, příběh o psí věrnosti a bezpodmínečné lásce k člověku. Je to něco, co se dá nazvat zvířecí moudrostí, která by mnoha lidem mohla otevřít oči.

V případě této knihy vřele doporučuji audioknihu. Přednes pana Trojana je vynikající, jedinečným způsobem umocňuje zážitek z příběhu. Určitě i on přispěl k mému nejvyššímu hodnocení.

Toto je povinná četba pro všechny, kteří máme ty naše čtyřnohé kamarády v srdci :-). Navíc koupí knihy přispějeme na potřebný projekt.

Anitram22
13.04.2021 4 z 5

Moc pěkně napsaný příběh očima psa. Kniha se mi četla velmi dobře a i když má pouze "pár" stránek, je v nich obsaženo tolik různorodých citů, osudů a myšlenek, nad kterými by jsme se měli zamyslet. Knihu určitě doporučuji. Byla sice pro mne místy velmi bolestivá, ale i přesto je to opravdu krásný kousek.

Luluhappy
10.04.2021 5 z 5

To je tak krásná knížka. Plná emocí... Lásky, ale i zklamání z lidí. Určitě doporučuju všem, co mají rádi psy a vlastně i těm, co je rádi nemají, protože by jim to třeba otevřelo oči :)

Pdede
08.04.2021 4 z 5

Skvělý příběh očima psa, který si zažil své. Vtipný, dojemný, ale i smutný příběh, který je pro celou rodinu.

Kalima206
03.04.2021 5 z 5

Z toho zacatku pribehu sem byla takova va vazkach. Nejak sem nechapala, co by mi mohla kniha nabidnout. Uprimne, ono asi neni na svete moc knih, vypravenych psima ocima ze? :D a zaroven je urcena spise pro dospele jedince, nakonec sem se ale zacetla a nemuzu dat knihu z rukou!

Sem moc rada, ze si ke me tento pribeh nasel cestu a neco mi dal :)

Usignolo
02.04.2021 5 z 5

Jednohubka plná emocí všeho druhu. Cítila jsem radost, vztek, něhu, smutek, naději.. tenhle psík vám prostě během chvilky napumpuje do žil úplně všechno :-)

BlackWidow
01.04.2021 5 z 5

Gump je malé štěně, které vypráví svůj příběh, jak si ho pamatuje on sám. :) Je pravda, že většina pejsků, když se narodí, je roztomilá a krásná, ale jakmile dorostou ,začínají být pro své páničky nepotřebnou až otravnou součástí života. Někdy se jich člověk zbavuje takovým krutým způsobem, až člověku z toho běhá mráz po zádech. Tenhle příběh skončil šťastně, což je moc dobře. Možná by se budoucí majitelé pejsků měli pořádně zamyslet, zda mají čas a ochotu se pejskovi věnovat a dát jim část svého života než že ho pak někde vyhodí či utýrají k smrti.

stajka
30.03.2021 3 z 5

Kniha vznikla v rámci projektu a je jakousi reklamou na psí útulky a organizace pomáhající zvířatům. Z této útlé knížky je jim věnována cca třetina. Přiběh je hezký, ale krátký. Propracovaný děj zřejmě nebyl cílem.

marwinmh
29.03.2021 4 z 5

Útlá knížka o nelehké cestě životem jednoho psa, který se nevzdává a na které najde své Jméno, zažije utrpení i lásku a nakonec najde Domov a pomůže jednomu člověku najít sám sebe.