Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1896 1896

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

tami1
02.03.2021 4 z 5

Malá dojemná jednohubka, která vás chytí za srdce.
Budete s Gumpem prožívat jeho nelehký psí život, jeho zklamání z lidí, ale také naději v lepší zítřky.

Nevadilo mi, že je kniha psána jednoduše a kdyby nebyl použit nevhodný jazyk (pražský dialekt) byla by naprosto senzační pro děti. Strašně mi vadilo neustálé - cejtit, zlýho, kterejch, vozejk, magickejch ...

Mathiola8
28.02.2021 5 z 5

Koupila jsem si ji díky písničce Protože to nevzdám. Moc pěkná kniha a Gump je pašák jak to vše zvládl.

ela1972
28.02.2021 5 z 5

Tak to byla moc krásná kniha. Mám ji jako eknihu a budu ji nejspíš potřebovat v knihovně. Moc krásná smutná kniha.

knih.sasa
24.02.2021 3 z 5

Na mě příliš jednoduchý text, ale velice oceňuji osvětové působení tématu na veřejnost. Až bude v kinech film, popularita knihy opět vzroste. Mě osobně dojala, ale nedala mi nic nového neb se o danou oblast docela zajímám. Doporučila bych ji ke čtení i dětem nebo dospívajícím, mohla by se jich "dotknout", což si zřejmě klade jako hlavní cíl.

burg
23.02.2021 5 z 5

Čtenářská výzva 2021 - aneb knihu, kterou jsem přečetl a někomu daroval. I když v rámci boje za splnění tématu jsem si krapet upravil pravidla. Totiž knihu jsem na poslední chvíli daroval manželce na Valentýna a pár dní poté jí zabavil (tu knihu) a přečetl :)
Parafrází jednoho klasika: Jedno vám teda povim, bejt Gump neni žádnej med.
Asi to bude ta nejsmutnější kniha s dobrým koncem, kterou jsem kdy četl. Z toho, co dokáže udělat člověk němé tváři často jen za honbou peněz, nebo z toho důvodu, že mě pes přestal bavit, se mi chce vážně blít. Nazývat takové jedince dobytkem, by bylo urážkou oněch zvířat. A vůbec spousta dalších lidí by musela strašlivě moc zabrat, aby se mohli nechat dobytkem nazývat. Zvířata vás buď milují (a to celým svým srdcem), nebo jste jim ukradení. Nic jiného.
Děsně moc jsem chtěl vědět, jak to celé dopadne a zároveň jsem se konce bál, protože konce takových příběhů jsou plné zprávy. Naštěstí mé obavy se nevyplnily a já si skutečně zhluboka oddechl.
A děkuji panu Rožkovi za ujištění, že ne všichni jsou stejní.

MamaKnihomolka
22.02.2021 5 z 5

Má druhá kniha, kde je v hlavní roli zvíře a má první se psem. Krásný příběh, který vypráví pes Gump o svém životě a o tom jak naučil lidi žít. Miluju zvířata, beru je jako součást rodiny a nesnáším, co nesnáším NECHÁPU jak jim někdo může ubližovat a proto jsem se bála, že pro mě příběh bude těžký a budu u něj brečet. Což se málem stalo už u první kapitoly.
Mám ráda knihy, ze kterých si něco odnesu, a na to jak je tenká, tak v téhle je plno hlubokých myšlenek i mnoho odkazů na organizce, které pomáhají psům jako třeba Se psem mě baví svět, Za práva zvířat a další.
Další skvost knihy jsou boží ilustrace. Knihy s ilustracemi se mi začínají víc a víc líbit. Zajímavost, kterou se dozvíte na konci knihy je, že většina osob i zvířat jsou reální. Moc se těším na film.

ydnac
22.02.2021 5 z 5

Příběh Gumpa určitě chytí za srdíčko každého kdo má rád pejsky, ale i milovníky všech zvířat. Moc hezky napsaný příběh psíma očima, celou dobu jsem mu fandila, aby našel takového páníčka, který na něj bude moc hodný a bude se mu věnovat :-)
a třeba se i od něj naučí žít :-)

KatnissLavender
20.02.2021 5 z 5

Myslím, že tato kniha nepotřebuje komentář. Primárně jsem ji kupovala hlavně proto, abych přispěla na pejsky a ani ve snu mě nenapadlo, jak hlubokou stopu ve mně zanechá. Pokud máte pejsky třeba jen maličko rádi, KUPTE si tuto knihu a přečtěte si ji! Bude to vaše nejlepší investice, to mi věřte!

LucyBrand
19.02.2021 5 z 5

Kniha splnila všechna mé očekávání a moc se mi líbila. Mám ráda zvířata ale aby se jim ubližovalo na to nemám sílu. Je to silný a dojemný příběh až skoro mě dojal k slzám. Rozhodně doporučuji si přečíst a zásadně nesmí chybět v žádné knihovně.

petulkapeta
16.02.2021 3 z 5

přiběh byl fajn,ale četla jsem daleko lepší se psimi hrdiny...dost mi vadilo jakym stylem to bylo napsane...

sidonka
16.02.2021 5 z 5

Krásná i když dost smutná kniha o psí duši, se spoustu nádherných myšlenek, které nutí k zamyšlení nejen nad příběhem samotným, ale i nad tím vlastním

Ivuska97
15.02.2021 3 z 5

Popravdě mě překvapuje tak vysoké hodnocení :) kniha je moc hezká a Gump by si zasloužil mnohem víc lásky :) ale celou dobu, co jsem knihu četla, jsem měla pocit, že čtu pokus napodobit Psí poslání...

hanap
15.02.2021 4 z 5

Příběh psa Gumpa milé, laskavé, veselé i smutné povídání z pohledu pejska. Audio v podání Ivana Trojana krásný zážitek.

nicoolka25
15.02.2021 5 z 5

Nad mé očekávání. Zaslouzi si vsechny hvezdicky :)

Simona99
15.02.2021 4 z 5

Zajímavý příběh z pohledu pejska.
Knížka citlivě popisuje vztah mezi psem a člověkem...

Janina2609
14.02.2021 4 z 5

“Proč jsou psi tak závislý na lásce od lidí, proč tu lásku lidem potřebujeme tolik dávat? Chráníme hlavně vaše srdce, ukazujeme vám, jak láska je jediný bohatství, který se tady na tom světě nedá ukradnout.”
Laskavý smutný příběh na jedno odpoledne, naštěstí s dobrým koncem. Poslední kapitola mne příjemně dojala, ačkoli nemám tu možnost zažít psí lásku na vlastní kůži. Moc pěkné počtení.

evineckY
10.02.2021 4 z 5

Hodně smutný příběh psa, ale naštěstí s pěkným koncem. Je pravda, že psí oči mluví. Ten můj naštěstí nic takového nezažil, protože ho mám od štěněte. Každý pes je vděčný za každou minutu, kterou mu věnujete. Mám svého doma, ale vedle u sousedů, když děcka kolem něj jenom projdou, tak ten smutek úplně vidíte :-(

SilviiM
09.02.2021 4 z 5

Rychlovečka... avšak v srdci zůstane dlouho. Musíte nad ní přemýšlet a vracet se k ní. Nádherná kniha plná pravdy a psí oddanosti.

LiberX
08.02.2021 3 z 5

Kdybychom tak mohli slyšet co si štěňata myslí. Vděčné téma, u kterého bychom se určitě nasmáli. Chyba žánru, tohle není komedie, ale doják. Občas potěší, sem tam rozesměje, ale víc než co jiného se snaží ždímat slzy. To by nevadilo, kdyby to laskavé vyprávění o psech a lidech psíma očima nebylo tak zbytečně uspěchané, plytké a prvoplánové. Autor si s vyprávěním příběhu nedal příliš práci, přeskakuje od jedné události k druhé, takže nic a nikdo nemá prostor vyniknout. Jako kdyby to jediné, na čem záleželo, bylo dostat co nejvíce srdceryvných okamžiků na co nejmenší počet stránek.

Ennie
07.02.2021

Krásný, milý, velmi krátký příběh, který zaujme především milovníky psů. A doporučila bych ho dát přečíst i dětem. Moc oceňuji odkazy na stránky, kde můžeme pomoci psům :). A abych nezapomněla - ilustrace jsou moc kouzelný.

Ale pozor, pokud jako dospělí doufáte, že vám tahle kniha otevře oči, tak bych s tím úplně nepočítala.