Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1896 1896

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

Millyf
08.01.2021 5 z 5

Pre mňa,ako pre psickarku od narodenia,krásna knižka,len ma mrzí,že tak krátka...hneď od prvej kapitoly som mala problém čítať,pretože som skoro v kuse plakala :-) ,úžasným spôsobom opísaný psí život a je tam veľa myšlienok,ktoré mi niečo dali,preto tu knihu určite budem mať dlho vo svojej knižnici,ďakujem autorovi

Vorlovar
07.01.2021 5 z 5

Musela jsem to jít rozdýchat. Skvělá kniha.

Hakate
07.01.2021 5 z 5

Velmi krásná a emočně silná kniha, kterou ocení nejen milovník zvířat a psů.
Příběh o lásce i týrání zvířat. Po přečtení nezůstane oko suché.
Kniha pro všechny věkové kategorie.

Madla81
06.01.2021 2 z 5

První dvě kapitoly mě celkem bavily. Ale jako celek mi kniha přijde až příliš prvoplánovitá. Taková ta typická ždímačka emocí. Jako chápu, že je to součást projektu na dobrou věc, ale asi to opravdu nebyl můj šálek kávy. I když pro děti určitě vhodná je,tam bych viděla velký potenciál.

Swoobina
06.01.2021 5 z 5

Podle mého názoru je kniha psaná velice dobře. Líbilo se mi jak je zde pohled Gumpa skoro jako opravdového psa (nechápavost proc se mu děje, co se mu děje..). Kniha se hezky četla, vtáhla do příběhu a emocionálně vás spojí s prožitky Gumpa, už jen díky tomu, že jste s ním od jeho narození.

Za mě krásné chvílemi oddechové čtení :)

Petronela16
05.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Mám z tejto knihy také zmiešané pocity Hneď na úvod spomeniem, ze som si ju vypočula v podaní I.Trojana,takže určite aj to má svoju váhu,lebo som si nie istá,či by som ju čítala.Ten úvod by ma skôr odradil ako nabudil.Taktiez nepovažujem túto knihu za vhodnú pre detského čitateľa.No uznajte milá čitateľská obec, že šteňa v igelitke stepujuce po mŕtvom súrodencovi je pre dieťa dosť brutus zážitok.A k tomu ešte ten opis,proste fakty a hotovo.Miestami to ten spisovateľ celkom fajn rozpísal, myslím že má potenciál.Len je to trošku by som povedala stratené v tom, pre koho je určená táto kniha.Jednoduchym štýlom pisania to vyzerá pre deti, len potom by mal vynechať niektoré brutálne opisy, napr. aj tá zarastená reťaz v krku a pod.Samej mi to bolo ľúto a to čítam iné "chuťovky".Mne to príde ako že pisateľ chcel trošku zabrnkat na city.Neviem,či si pozriem film,lebo Polivku nemusim,ale som si istá, že to veľmi nebude musieť hrať, tu svoju postavu prepiteho bezďaka .
Este fajn, že to nebolo dlhé a celkom dobre sa pritom upratovalo.Aha a ešte že môžem pridať do výzvy, že, meno v názve a hlavný hrdina.Tak pridávam, ale tie hviezdičky zase uberam.Ok, tak pridám ešte jednu* za fajn nápad ako podporiť psie útulky.

mfajmanova
05.01.2021 5 z 5

Samotnou prózu bych ohodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale za přesah do reality přidávám i tu pátou. A těším se na filmové zpracování!

Pája699
04.01.2021 5 z 5

Moc krásná kniha. Do GUMPA jsem se hned zamilovala a hltala jeho příběh stránku za stránkou. Už od narození se s ním život nepáral, ale vybojoval si svoje štěstí :-) ale za jakou cenu? Lidi by se nad sebou měli vážně zamyslet. Zvíře není věc se kterou se může zacházet jako s kusem hadru. Jejich oddanost a věrnost nezná mezí. Pro mě je pes prostě člen rodiny! Kdo ještě nečetl, tak šup šup dotoho.

jajisek
03.01.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, a jsem velice spokojená ta kniha dokáže chytit za srdce. A podle mého psi mají tu moc naučit lidi žít.

Taufa
03.01.2021 3 z 5

Pro děti mi kniha nepřijde vhodná a hlavní myšlenka celé knihy jde shrnout do jedné věty. Příběh mi nepřijde tak dojemný, jako například o hodně lepší Psí cesta. Nevhodný jazyk a opravdu velmi stručný styl vyprávění mi také nevyhovoval. Kniha byla celkově krátká a uměle natahovaná a zároveň tak stručná, jako by bylo povinné ji vydat nedopečenou. Většinu negativních příběhů a reálných zkušeností z útulků prostě nejde nacpat do příjemné pohádky. Váha psího života, která je podávaná minimálně na úroveň člověka se mi také moc nezamlouvá. Poznámka od pracovnice útulku, která si stěžuje že dostává málo peněz v útulku se mi do pohádkové knihy opravdu vůbec nehodí. Posledních 4 strany, které jsou věnovány reklamním přípravkům, po kterých váš pes bude stále mlád za 790 Kč a 100 Kč z toho půjde na útulek ve mě nevzbuzuje dostatečnou hodnotu pomoci útulkům. Těšil jsem se do kina, ale po přečtení si film sotva pustím v televizi, VELKÉ ZKLAMÁNÍ!

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Je to pěkná kniha.

Kerberos
02.01.2021 4 z 5

Knihu dostala vnučka na vánoce tak jsme ji začly společně číst.Naprosto nevhodný dárek pro 8 leté dítě.Už ten začátek- nález štěňat v popelnici.Příběh je dojemný,jen mi vadil jazyk a styl vyprávění.

Aerine
01.01.2021 4 z 5

Příběh, který si nehraje na velkou literaturu a není možné ho tak brát. Čtenář by měl hlavně pochopit poselství, které Gump lidem přináší. Pes není věc, hračka, stroj na hlídání na řetězu, kterému stačí jednou týdně miska rozmoklých granulí. Je to parťák v dobrém i zlém, jeho láska je čistá a nesobecká...

Hoblinka
01.01.2021 5 z 5

Moc krásné. Nevím, jestli se budu dívat na film.

Lizard
31.12.2020 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha (skvěle namluveno Ivanem Trojanem).
Upřímně jsem z hodnocení této knihy dost zmatená. Kniha je psaná jednoduše, přímočaře, dala by se více rozepsat, děj i postavy mohly být víc propracovaný. V celkovém kontextu knihy mi něco chybělo. Jinak velmi oceňuji zachycení smutné reality z pohledu psa, důvod vzniku knihy a její poselství - z toho důvodu dávám o hvězdu víc.

Denisa123
30.12.2020 5 z 5

Kniha je pěkná, co si Gump prožil od bezdomovce Bedřicha přes nebezpečného tyrana Tlustýho až po bratra Sušenky, který byl workoholik a naučil jej, co je za dveřmi jeho domu a jaký je život, když na nějakou dobu odloží práci. Když tak přemýšlím o dnešní době, jak se lidé chovají ke zvířatům, měli by se zamyslet, že zvířata jsou jako lidi. Zvířata doplňují tu díru v srdci, která tam po někom je. A u Oříška Gump vyplnil díru po smrti jeho otce. Pes je nejlepší přítel člověka :-)

Pavlína197
29.12.2020 4 z 5

Hezky napsaný, dojemný příběh. Jen mi úplně nesedí podnázev a ke konci jsem si říkala, že tohle všechno by snad jeden pes ani nemohl přezít. Ale předpokládám, že tato kniha byla vydána za účelem osvěty a doufám, že se nemine účinkem. Jsem ráda za informace v druhé části knihy.

pavčape
29.12.2020 4 z 5

Takové dojemné čtení na jedno odpoledne .

Anna083
28.12.2020 5 z 5

Krasna knizka,hezky se cetla,dobre napsana,ctiva...Veci nad kterymy se zamyslite a u knizky se zasmejete,doporucuji !

Veroba
22.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Přečteno za jeden den.