Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1896 1896

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

99jana99
22.03.2021 4 z 5

Tohle jsem přečetla jedním dechem. Krásně napsaný příběh psa. Není co dodat, prostě přečtěte.

JezinkaJ
21.03.2021 4 z 5

Milá pohádka pro nás dospělé o těžkém psím životě.
Je tak moc zřejmé, jak jsou na nás zvířata závislá. To, jak se k nim chováme, vypovídá o tom, jací jsme my, víc než o tom jaká jsou ona. Škoda, že se nedokážeme postarat o všechny opuštěné nešťastníky.
Čtyři hvězdy dávám hlavně za osvětu. Pokud příběh někoho přiměje k rozhodnutí, adoptovat si zvíře, má to větší cenu, než deset hvězd. Mám dvě kočky z ulice, pozoruju je, jak jsou na mně přilepené a přemýšlím, co by s nimi bylo, kdyby...
(Jasně, že mě knížka rozbrecela, dokonce víckrát.)

VasnivaCtenarka
19.03.2021 4 z 5

Autorem tohoto moc pěkného příběhu je Filip Rožek, který se knihou snažil poukázat na psí příběhy a na organizace, které se snaží pejskům, ale ne jen jim, každý den pomáhat. Gump oslovil takovou spoustu čtenářů, že se filmoví producenti rozhodli Gumpa také zfilmovat. A také vznikla na podporu tohoto projektu známá píseň Protože to nevzdám.

Kniha vypráví svůj příběh z pohledu Gumpa. Je psána tak jednoduše, jako by ji skutečně vyprávěl samotný Gump. A přitom se povedlo Gumpovi přijít na řadu moudrých myšlenek. Každý si při čtení najde věty, se kterými bude souznit a které se dotknou jeho nitra.

Tempo knihy je příjemné. Celou dobu čekáte, kdy se Gump setká s Bedřichem. A fandíte mu o 106. Pokud máte obavu, že budete u čtení knihy plakat a že je to smutný příběh, musím vám říct, že já u knihy zase tak moc neplakala. Nemůžu říci, že by to byla vyloženě smutná kniha – to ne. Je to prostě kniha o tom, jak to v tom životě chodí. Je to o zlých lidech, ale také o těch dobrých, díky kterým je svět hezčím místem pro život.

Myslím, že pokud se do knihy pustíte i vy, budete mile překvapeni.

Určitě můžu knihu doporučit.

whiolet
19.03.2021 5 z 5

Knihu jsem v ruce nedržela, ale poslouchala a byl to naprosto úžasný zážitek!
Strašně hezký a srdceryvny příběh o pejskovi, který si díky lidem zažil dost otřesné věci a přesto na ně nezanevřel.
Několikrát se mi do očí hrnuly slzy a já si pořád opakovala "proč jsou lidi na zvířata, která se neumí bránit, tak zlý", líbí se mi, že díky knize má veřejnost zase o něco větší zájem o pejsky z útulků, to je jen dobře :)
Škoda jen, že kniha je, tak krátká, protože ten příběh vás pohladí po duši a na chvíli ( možná i na dýl) v ní zůstane.

Welinie
18.03.2021 5 z 5

Jé, to byla krása. Knihu jsem slyšela jako audioknihu. Bylo to tak dojemný. Několikrát jsem měla na krajíčku. Na film se určitě ráda podívám.

Allys
16.03.2021 4 z 5

Krásne spracovaná kniha, avšak na základe reklamy som čakala obsahovo trochu viac. Príbeh mi prišiel plochý a ako podľa anotácie mal byť srdceryvný, viac ako polovicu príbehu som videla len autora, ako sa snaží aplikovať svoje myšlienky na postavu psíka - šteniatka. V druhej polovici som sa už do psíka dokázala vcítiť viac, škoda že ten príbeh, kde naozaj naučil človeka žiť mal pár stránok. Prvoplánové hranie na city ma za srdce úplne nechytilo. Príliš veľa používania nespisovnej češtiny (napr. vozejk) - ak to malo pôsobiť roztomilo, nepôsobilo. Našťastie s každou stránkou toho bolo menej. Jazyková úroveň mi pripadala ako z knihy určenej pre deti, aj keď to je kniha skôr pre dospelých. Čo však oceňujem, je spracovanie témy ako sa správať/nesprávať k psíkom pre širokú verejnosť a šírenie osvety. Myšlienka je to pekná a je super, že je aj film. Grafické spracovanie knihy a ilustrácie sú nádherné, za to +1* :-) Za o dosť "srdceryvnejšiu" knihu v podobnom žánri považujem napríklad Psí poslání ;-)

izinkaVENDULKA
15.03.2021 4 z 5

Kniha krásná a dojemná. I si pobreci milovník psů. Jen mi přišel konec moc useknutý. Stále jsem doufala že se s Bedřichem nakonec setká

hroneczek
15.03.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Myslím si, že se bude líbit jak majitelům, tak i nemajitelům psů. Jen pozor - některé osudy pejsků, které Gump během svého putování potká, mi vháněly slzy do očí.
Jinak Gump je psaný z pohledu pejska, stejně jako Bílý Tesák. Takže komu se líbil Tesák, bude spokojený i s Gumpem.

Vojtrman
09.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha napínavá a i smutná a těším se na film doporučuji kdo má rád psy.

Naty878
08.03.2021

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je to dojemná knížka u které jsem si i pobrečela. Jsem zvědavá na zfilmovanou verzi. Doporučuji!!!

Kniha2006
08.03.2021 4 z 5

Příběh byl plný naděje i překážek. Gump měl ke svému parťákovi dlouhou cestu. Poznal lidi, kteří se mu usídlili v srdci a mnoho z nich už nikdy neviděl, ale i těch co nebrali zvířata jako živou bytost, ale něco co můžou týrat po libosti a tohle je nepochopitelné. Přesto se nikdy nevzdal a vždy našel cestu k někomu milému a laskavému a našel i své jméno.
Při čtení nezůstalo oko suché. Vadil mi nespisovný jazyk, který byl místy používaný moc až nevhodně, ale jinak zase lépe popisoval příběh očima toulavého psa. Tohle je jedna z knížek na kterou nezapomenu a všem ji doporučuji.

zouharov
07.03.2021 4 z 5

I slzy se hrnuly do očí. U některých příběhů pejsků jsem si říkala, co je to mezi námi za lidi, co se takhle chovají. Šťastný konec a já se jdu podívat, jak pomoci nějakému útulku.

4xbabča
07.03.2021 5 z 5

Krásný dojemný příběh vyprávěný pejskem Gumpem, který vlastně hledá svoji cestu za šťastným životem a nemá to vůbec jednoduché. Nádherné čtení, ale dost smutné.

Jenny46
07.03.2021 5 z 5

Audiokniha - nádherný hlas I. Trojan - Gump vypráví svůj životní příběh, krásné myšlenky, které chytnou za srdíčko milovníky pejsků a ukápne i slzička. Kniha ze života, já jsem milovnice pejsků ( dcera má dva takové miláčky) a chlupatí kamarádi rozdávají radost a nekonečné množství lásky...

Mišák240
06.03.2021 5 z 5

Dojemná kniha psaná očima psa. Šťastný konec, který nutí k zamyšlení. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

L.Helena
05.03.2021 4 z 5

Audiokniha
Myslela jsem, že to aspoň místy bude veselé… Připravte si opravdu velkou zásobu kapesníků. Audiokniha je hodně emotivní, hlas Ivana Trojana umocňuje všechny ty smutné zážitky, kterými si Gump prošel. I ty skrovné světlé okamžiky jsou spíš dojemné, než radostné.

Popko
04.03.2021 4 z 5

Pěkné.. psi jsou miláčci, členové rodiny, ty psí oči, jak jsou chytří, kdyby mohli jen promluvit..... Nechápu, ze se k nim může někdo chovat zle.
Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe........
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít....My prostě nevyměňujeme....."

TerezaaBaarova
03.03.2021 3 z 5

Nemůžu tyhle srdcerváče číst, vždy mi tečou slzy. Dojemný, smutný, zajímavý, úsměvný i vtipný a reálný.

Tůčomil
03.03.2021

Super kniha o stráveném pejskovi ( Gumpovi) prožívala jsem s ním plno dobrodružství a když jsem dočetla, přála jsem si aby vznikl další díl.

Nádherná kniha o statečném Gumpovi.

wendulka321
02.03.2021 5 z 5

Doposlechnuto! Dlouho jsem se této knížce vyhýbala, protože jak má něco obrovský úspěch a obrovskou reklamu která na člověka leze odevšad tak tak trochu ztrácím zájem, ale v tomhle případě jsem udělala moc dobře že jsem to zkusila. Bylo to nádherné.
Víc k tomu nemám co říct. Moc a moc se mi to líbilo.
A jako příjemný bonus byl pro mě byl jeden z mých nejoblíbenějších českých herců Ivan Trojan který ji bravurně namluvil.