Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1883 1883

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

x-lee-x
07.10.2020 5 z 5

Velmi jednoduše tu autor ukazuje základní fakt a to, že pes není věc. Je to živý tvor. A jako každý živý tvor má určité potřeby a mezi nimi je i láska, kterou dokáže v nezměrné míře vrátit. Jejich osobnosti jsou rozmanité asi jako u lidí. Takže nemůžeme přistupovat ke všem stejně a ani očekávat, že se budou nějak chovat jen proto, že ten minulý to dělal.
Je důležité pozorovat a poznávat každého jedince tak jako bychom se setkali se psem poprvé. Jen to nám umožní najít společnou řeč.
Dle mého názoru je moc dobře, že je to napsáno takto jednoduše, protože to tím pádem můžou číst i děti u kterých je toto sdělení bude provázet životem. Řekněme si na rovinu, kterej dospělej člověk, který věří, že pes patří na řetěz půjde a koupí si knížku Gump?

Pistácie
07.10.2020 3 z 5

Miluju psy a líbilo se mi, že autor pod rukama vytvořil celkem dojemný příběh, který si zamiluje spoustu milovníků psů. Je super, že se v knize snažil poukázat na problematiku týraných psů nebo množíren. Některé části mi ale přišly dětinské a nereálné. Že by pes přemýšlel doslova a takto do detailů jako člověk a popisoval čtenáři tolik podrobností? Musím ale uznat, že to bylo popsáno ze zajímavého úhlu pohledu, očima psa. Proč ne. Zase jiná ich forma (němé zvíře), se kterou jsem se dosud nesetkala. Ale upřímně jsem nečekala, a nemile mě zaskočilo, že kniha náhle a rychle skončila. Přišlo mi to dost krátké. Těšila jsem se, že to bude pokračovat o pár desítek stránek dál. Bohužel.

Lady.Lucrezia
04.10.2020 3 z 5

Kniha myšlenkou hluboká jako psí oči, hravá jako štěně a smutná jako minuty na veterině. I přes to všechno, mě zpracování příběhu psa Gumpa příliš neoslovilo.

Petra21
03.10.2020 4 z 5

Tohle nádherné miloučké počteníčko mě zahalilo do té nejhebčejší deky lásky a porozumění. Vskutku silný emocionální zážitek a ano, možná chtěl ten malý chlupáč Gump za každou cenu rozplakat obecenstvo, možná jde o příliš lacinou hru na city, ale pokud bude jeho veliké poselství skutečně vyslyšeno, vše odpouštím. Věřím, že po přečtení roztaje i to nejzatvrdlejší lidské srdce!

Verunka289
01.10.2020 5 z 5

Knihu jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Ne snad proto, že by se mi nelíbila, ale proto, že jsem ji prakticky celou probrečela....

Dudek25
01.10.2020 5 z 5

A mě se kniha moc líbila byla přečtena rychle ale vím ze to nebude naposled .. opravdu moc krásný příběh každý to asi bere jinak já sem pučičář. .....

Paj-Inka
29.09.2020 2 z 5

Původní myšlenka poukázat na týrání psů a podpořit psí útulky je sice hezká, ale provedení mě celkem zklamalo. Samotný příběh je strohý a dost jednoduše napsaný a nedokázal mě dostatečně pohltit ani dojmout k slzám (a to jsem ten typ člověka, co brečí úplně u všeho). Je také dost krátký, zabere jen nějaké dvě třetiny z celé knihy. Čtení na jedno odpoledne.

Čoklitka
28.09.2020

Krásný příběh, který otevírá nejen oči, ale hlavně srdce.

Anet962
28.09.2020 3 z 5

Příběh Gumpa sem znala už dávno ale né úplně až sem si přečetla tu knížku dokonce jedu do kina na film a moc se těším. Každopádně u knihy sem moc nebrečela jenom jednou ale u filmu si myslím že to bude ještě horší ale knížka byla hezká moc

attila1
27.09.2020 5 z 5

Příběh psího tuláka Gumpa, který mě několikrát rozbrečel. Krásný příběh jako audio kniha čtená panem Trojanem.

Siegrid
25.09.2020 5 z 5

Knihu jsem odkládala, jelikož se mi pod ruku dostávaly jiné. Pak mě už donutil termín odevzdání....nakonec jsem moc ráda, že jsem jí přečetla. Skláním kloubouk dolů před autorem. Je napsána hravě, srozumitelně, lidsky, s jemností psí duše a srdcem. ....Až bych si přála, aby autor napsal nějaký zamilovaný lidský příběh.

Knihomolka223
20.09.2020 5 z 5

Gump byl vyprávěn takovou srdceryvnou syrovou formou. Skvělá oddechovka. Bude se líbit nejen všem pejskomilům. Knížka plná oddanosti, lásky a hlavně hlubokých kaštanových psích očí.

petrucha86
20.09.2020 5 z 5

Při čtení jsem opětovně prožívala hotová citová dramata a několikrát neviděla přes clonu slz...přesto doporučuji, sice smutné, ale krásné čtení. A místy i hodně vtipné! Vlastně žádné emoce nepřijdou zkrátka :)

GaleW
17.09.2020 4 z 5

Tak i ke mně se dostala tahle tolik populární knížka o psím tulákovi s velkým srdcem. Jelikož se jedná o poměrně krátký příběh, zhltla jsem jej velmi rychle. Vřele doporučuji i mladším čtenářům, jednoduché čtení o krásné a statečné psí duši.

Latté
14.09.2020 2 z 5

Chápu, že kniha chtěla poukázat na nelidské zacházení se zvířaty obecně a chtěla podpořit útulky, to se jí upřít nedá. Mediálně se jí hodně daří, díky tomu jsem si ji i přečetla. Bohužel příběh mě tak moc iritoval, jednak co se týče strohosti, výstavbě příběhu ála slohovka na základce a prvoplánovitosti (bezdomovci jsou chudáci, myslivci ti nejhorší, co se o psi nestarají a zabíjí pro zábavu). Samotný příběh je pouze na cca 70 stranách a další uzavírají medailonky psů a lidí, kteří byli inspirací ke knize.

Knižní střípky
12.09.2020 4 z 5

Myslím si, že většina už dávno ví, o čem kniha je. Je to příběh psího tuláka Gumpa, který i když se k němu život, potažmo vlastně lidi, nezachovali hezky, tak nikdy nepřestal věřit v dobro. Jeho pouť je plná překážek, ústrků, utrpení, ale i velké moudrosti a naděje. Naděje v to, že my lidé jsme dobří. V tomto jsou pejsci úžasní, jsou věrní, milující a položili by za svého páníčka život.

Nebudu hodnotit knihu po literární stránce, myslím si, že u této knihy je to zbytečné. Je psána velice jednoduše, ale to co obsahuje, ty drobné vady na kráse mnohonásobně vyváží.
Gump se mi dostal pod kůži, brečela jsem jak želva v podstatě celou knihu, byla to pro mě neskutečná emoční nálož, ale jsem moc ráda, že jsem si knihu konečně přečetla.

a.a.candys.life
12.09.2020 4 z 5

Strašně krásná kniha, která vás přivede na jiné myšlenky a pak si díky ní uvědomíte co je to život.

Vlajdula
07.09.2020 4 z 5

Nepovažuji se za velkého milovníka psů, ale tento příběh mě opravdu chytil za srdce.

Manyna
06.09.2020 5 z 5

Jednohubka, která zahřeje.

5992
06.09.2020 5 z 5

Konečně knížka která mě zaujala. Za mě je to nejlepší knížka co jsem četl. A díky této knížce vím že nikdy se nemám vzdát