Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1874 1874

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

kilometr
19.06.2020 odpad!

Dojemný,až cukrkandlový příběh vyprávěný očima psa.Kniha bude fungovat jako dětská a bude dojímat.Ti,teří se k pejskům chovají škaredě,se tak budou chovat i po přečtení této knihy.Kdyby to nevypadalo jako reklama na psí útulky,tak je mé hodnocení vyšší.Takhle bohužel.0%.

pocketka
17.06.2020 5 z 5

Původně jsem pořídila pro děti. Nakonec jsme četli spolu. Kapitolu já, kapitolu devítiletá dcera. Jen se mi u těch mých kapitol dojetím stahoval hlas a pár slz také ukáplo. Co se psů týče, jsem příliš velká citlivka. Pro děti příběh také může být náročnější, nemusí pochopit, proč někteří lidé dělají určité zvěrstva. Jediná výtka je, že nám "Ostravakum s kratkym zobakem" může vadit použitý slang jako velkej, dobrej....
A ač nemusím šťastné konce, tak díky bohu za právě takový konec, jaký byl zvolen. Další neštěstí pro Gumpa by se už těžko snášelo.

Kiwicatko
14.06.2020 5 z 5

Tak tohle byl pro me velmi silny pribeh. A ja brecela jako zelva. Vzali jsme si jednoho pejska z utulku, kam byl prehozen v +- 5 mesicich, stravil tam pul roku. U nas je uz skoro 7let. A i kdyz nam ze zacatku zlikvidoval spoustu veci, tak bych ho za nic na svete nevymenila. Uz proste patri k nam.
A ted jsme jeste dali domov petimesicnimu nemocnemu stenatku, u ktereho nevime jak dlouho s nami bude.
Tolik psi lasky, kolik nam oba davaji jim snad nemuzeme nikdy oplatit...

Metla
09.06.2020 4 z 5

Jednotlamka pro milovníky chlupatých, slintajících továrniček na lejna. Mé o čtvrt století mladší já by zaplakalo nad špatností lidstva a celé by se pětihvězdičkově rozněžnilo nad statečnou duší Gumpa, psa, který takzvané pány tvorstva poznává z těch nejhorších i lepších stránek.
Současné já je poněkud otráveno moralizováním, jízlivě se ušklíbá při idealizování bezdomovců (vážně je těžké vnímat je jako nepochopené svatoušky, když vaše zkušenosti vypovídají převážně o agresivních alkoholicích, útočících zvláště na nejslabší kusy v bezprizorní komunitě - na ženy), skeptickou mě dělají nevěrohodné konstrukty za účelem citového vydírání. Např. proč by se lovec s lhostejným až hnusným přístupem ke zvířatům obtěžoval s veterinářem, když zbědovaného psa může odpravit sám?
Ráda však potlačím životem otřískanou část své osobnosti, zbavenou veškerých iluzí a odmítající černobílé vidění světa (byť určité věci, týrání v první řadě, nelze než tvrdě odsuzovat). Na dvě hodinky jsem vzkřísila náctiletou citlivku, dřímající hluboko pod otrlým povrchem: přistupuji na autorovu hru o čtyřnohých lidech, co nám dvounohým tak báječně rozumí a umí nás změnit k lepšímu, pokud jim dáme sebemenší šanci. Zvířata jsou skutečně nevinné duše a o síle nekritické oddanosti bychom se od psů mohli učit.
Pár procent přihodím pro pana Trojana, jeho hlas (včetně intonace) se k příběhu hodil naprosto dokonale. 75%

te-ssiinka3905
09.06.2020 4 z 5

Jako slza ukapla, ne že ne... Je to kniha na 2 hodinky čtení, ale krásného čtení

yellowbanna
06.06.2020 4 z 5

Mám teď psí období. Příjemný, pohodový poslech. Hvězdička za Trojana.

Aquagirl
01.06.2020 5 z 5

Tak jsem si zase jednou pobrečela. Opravdu krásný a dojemný příběh, myslím, že nejen pro nás, milovníky pejsků.

Margie94
31.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako milovnice psů mi během příběhu párkrát vyhrkly slzy do očí...toho Gumpova utrpení bylo na mě prostě příliš...a když už se měl dobře u svého nového páníčka, tak příběh najednou skončil :/ pár stránek navíc a asi bych dala 5*

Rihatama
27.05.2020 4 z 5

Psí jednohubka. Pes toho vlastně moc nechce a nepotřebuje. Někdy ale to "ne moc" může z pohledu člověka být "hrozně moc" nebo taky úplně všechno. Nejde tak ani o samotný příběh Gumpa, ale o nás a náš přístup ke zvířatům/psům. Otevřený konec je proto asi na místě, takový nekonečný příběh. Pro člověka i pro psa... Jedno je jasné. Kdo k psům nic moc necítí, nebo sám kupuje psa pouze a jen dětem, které to samy ještě neví, co k psům vlastně cítí, dost riskuje, když si jednoho pořídí. Riskuje, že znehodnotí, v horším případě zničí život jedné živé bytosti, která je ochotna dát člověku vše, svou lásku i život.

Stephanie92
26.05.2020 4 z 5

Miluju knížky, které vás nechávají zamyslet se nad čímkoliv a pokud se jedná o toto téma, měli by si lidé uvědomit, jak se ke zvířatům chovají. Moc hezky zpracováno. Klidně bych brala další díl. Přečetla jsem jedním dechem.

Lenkafrankova
23.05.2020 5 z 5

Krásný ale zároveň místy smutný příběh. Se synem se nám moc líbil.

Keika
23.05.2020 5 z 5

Kdo bezmezně miluje psy, bude bulet. Bude bulet na začátku, v průběhu a bude bulet i na konci. Předčítala jsem ji svému psovi před spaním. Kolikrát zíral tak, že se skoro zdálo, že mi rozumí. No, aspoň teď ví, jak se má dobře. Velmi oceňuji nápad, jak dostat lidem do podvědomí skutečnost, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům. Líbí se mi i "dětský" styl, kterým je kniha psaná, protože takhle psi pravděpodobně opravdu myslí. Zdařený kousek! Pejskům zdar a jedno malé doporučení- opravdu si nachystejte kapesníčky.

_.brečítko._
22.05.2020

Nádherná kniha, přečteno jedním dechem!

blackoutzuzi
19.05.2020 5 z 5

Děkuji za to, že vycházejí takového knihy, které se snaží upozornit na to, jak je některým němým tvářím ubližováno a zároveň dokázat, že ne všichni lidé jsou stejní, že jsou mezi námi i ti, kterým není jedno, jak je s pejsky zacházeno a snaží se pro ně něco udělat - třeba tak jako autor knihy nebo organizace Se psem mě baví svět! Knižní příběh pejska Gumpa je inspirován skutečnou událostí a neměl by minout žádného pejskaře!! Za mě je tahle kniha srdeční záležitost!♥

Pumpkin
18.05.2020 5 z 5

Druhá audiokniha, kterou jsem si kdy poslechla. A to ještě jen proto, že ji namluvil Ivan Trojan. No co vám budu vyprávět, pobrečela jsem si ☺️
Bylo to moc hezké a zároveň i moc smutné vyprávění. A celou dobu co jsem poslouchala, jsem si říkala, že musím doma našeho psa pořádně obejmout.
Bylo to i dost povzbudivé ,,čtení". Každý by jsme potřebovali věřit, že naděje je za každým rohem a když se stane něco špatného, přijde zase něco dobrého. A že láska je nekonečná ❤️

terez83
18.05.2020 5 z 5

V životě jsem u knížky nebrečela tolik jako u téhle. Krásný příběh, určitě doporučuji.

Morfyk
13.05.2020 5 z 5

Přečteno = slyšeno ve formě audioknihy, čtené Ivanem Trojanem.

Přiznám se, že jsem tuto knihu bral jen jako oddechovku po všech těch kriminálkách a posledním přečteném Metru 2033 a také hlavně kvůli tomu, že byla krátká. To co jsem, ale v téhle knize našel a dostal je něco krásného. Knihu velice doporučuji, příběh je výborně (v mnoha částech i smutně) napsaný a občas se v tom i najdete a každý, kdo má doma nějaké zvíře, a nebo konkrétně i psa, tak si vyloženě vybaví některou situaci v knize popsanou, ať už je to radostné vítání a nebo dny, kdy pes na vás čeká a nemůže se vás dočkat, a nebo jste na tom špatně a pejsek vycítí, že vy máte náladu totálně pod "psa" tak se vám ji svojí vší silou a láskou snaží zlepšit...

Mojí poslední poznámkou asi bude to, že knihu nedoporučuji do šaliny nebo do vlaku či jiného dopravního prostředku, kde je více lidí, protože tomu, že vám občas ta slza ukápne se prostě s touto knihou nevyhnete.

jitka7326
12.05.2020 5 z 5

Několikrát jsem ji musela odložit. A slza ukápla. A některé příběhy by to chtělo rozvést...

Wries
12.05.2020 4 z 5

Škoda, že Gump není trochu více rozepsaný, rozvětvení příběhů jednotlivých postav by určitě ještě více dokreslilo celkovou atmosféru. Na druhou stranu chápu, že je to příběh inspirovaný reálnou událostí, nikoliv sci-fi, a autor si zřejmě nechtěl vymýšlet moc věcí.

S Gumpem se budete smát a zažívat pocity štěstí i smutku. Bohužel svět je neúprosný a podobný příběh i s mnohdy horším koncem se děje takřka denně. Psi jsou úžasná stvoření, chovejte se k nim hezky. Oni se vám odvděčí nehynoucí láskou a oddaností.

Katka2382
11.05.2020 5 z 5

Co říct?Bylo to smutné,veselé,krásné a dojímavé čtení.Taky se mi občas slzička v oku zaleskla a to nejsem pejskař.