Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3043 3043

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll , 2017

maizy
29.01.2018 4 z 5

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je kniha více než vydařená!
Hlavní hrdina William "Wolf" Fawkes mi lehce připomínal Harryho Holea od pana Nesba a byl mi, ačkoliv byl velmi nerudný a svůj, sympatický.
Napínavé, čtivé!

Beruska18
28.01.2018 3 z 5

Kniha není špatná, příběh má spád a je napínavý, přesto jako bych pořád očekávala něco víc. Závěr knihy byl zbytečně překombinovaný a možná se dal i více propracovat.

Lokina
28.01.2018 4 z 5

Do ruky se mi zase po čase dostala kniha s nálepkou světový bestseller. A musím přiznat, že Hadrový panák je vydařený thriller. Příběh se odehrává v Londýně, kde je nalezena mrtvola, ale ne ledajaká. Co je na tom tak výjimečně bizarního? Je sešitá ze šesti obětí. Po tomto drastickém nálezu začne vyšetřování a vypukne sled nečekaných a krvavých událostí, které vyšetřování budou komplikovat.
Kniha je vskutku velmi dobrá, ale někdy mi připadalo, že autorův styl je těžkopádný a některé pasáže jsem musela dvakrát číst, abych pochopila jejich podstatu.
Hlavní hrdina William Fawkes zvaný Wolf, byl pro mě sympatický neruda, který spravedlnost nejednou vzal do svých rukou. Konec byl napínavý, záživný a jsem zvědavá, jak si Wolf povede v druhém díle.

Maevie
28.01.2018 3 z 5

Kniha určitě čtenáře přitáhne, sama jsem ji přečetla za dva večery. Příběh má rychlý spád, autor prakticky neodbíhá od hlavní dějové linky, nicméně jsem pořád jaksi čekala něco víc. Nápad byl skvělý, škoda že ho autor víc nepropracoval... třeba v příštím díle.

Eva88
27.01.2018 4 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nemohla číst po večerech. Napětí obrovské, atmosféra ponurá. No fuj. :-)

Hell_Rihova
27.01.2018 3 z 5

Ta anotace a obálka slibovala asi víc, než jsem čekala. Kniha nebyla špatná, námět byl velice zajímavý, ale myslím si, že by se to dalo ještě trochu víc propracovat. Četla jsem už i lepší detektivky. Nemůžu říct, že by se mi kniha úplně nelíbila, věřím tomu, že se autor v druhém, díle rozepíše víc, protože druhý díl si hodlám přečíst taky :)

wendulka321
27.01.2018 3 z 5

Zase další detektivka, nenadchla, neurazila.

NicaCola
27.01.2018 4 z 5

Co se týká detektivek, tak nejsem moc náročný čtenář, takže...mně se líbilo :D Další díl si rozhodně přečtu :)

Brembelik745
26.01.2018 3 z 5

Nápad a začátek knihy skvělý. Wolf a Baxterová hned se vám dostanou pod kůži. Co mě ale sklamalo je závěr a vlastně rozluštění celého případu. Je to moc překombinované až nerealistické. A hlavně člověk čeká překvapení co do odhalení vraha, ale to se nekoná.
Dávám 3* ale myslím že jsem až moc hodná....

januchka
25.01.2018 3 z 5

Zpocatku byla kniha napinava a ctiva az na jeji konec - ten mi prisel zbytecne prekombinovany.

astroweb
25.01.2018 3 z 5

Začátek a nápad famózní, ale postupně se tempo a tím i můj čtenářský zájem vytrácel.

Kamienkova33
24.01.2018 4 z 5

Kniha sa mi páčila a sympatický mi bol aj tím detektívov. Celé to malo spád a pre mňa aj napätie, určite budem čítať aj ďalšie.

Kamilajznik
23.01.2018 4 z 5

Me se kniha libila, prisla mi napiva a nechtelo se mi od ni odejit. Je ale pravda, ze konec me prekvapil, cekala jsem trochu neco jineho a chvilemi jsem se ztracela kdo je kdo.

ivulka15
23.01.2018 3 z 5

Přečíst se to dalo ale žádná údajná světová posedlost se nekonala.

Blondebookdevil
23.01.2018 4 z 5

Bála jsem se nálepky bestseller, po několika zklamání už se takovým titulům vyhýbám. Nicméně tohle byla zcela jistě výjimka! Sešitá mrtvola, neustálý roj dotěrných novinářů a tikající čas, který zbývá lidem na seznamu vraha. A celou dobu si říkáte, jak je v tom ten Wolf zapletený? Pak už musíte jen číst a číst a celé to rozlousknout.))

Princezna_V
23.01.2018 3 z 5

Už ze začátku jsem se děsila, protože kniha začala nejpoužívanějším námětem dnešní doby: "vrah jde po hlavním vyšetřovateli". V ten moment sem měla nutkání ji prohodit oknem. Nicméně nálepka bestselleru mi nedala a dorazila jsem to. Příběh se mi velmi líbil, bohužel styl psaní už ne. Jediné, v co kniha může doufat, je kvalitní filmové zpracování a méně čtenářských "kritiků", kteří svá hodnocení staví na přečtení prvních 25-ti stránek a 80-ti komentářů a s čistým svědomím tam jebnou odpad.

KristýnaBook
22.01.2018 odpad!

No ta mě bída, knihu sem nebyla schopná ani dočíst.. divný děj, nijak mě to nevtahlo. Za mě nuda..

yetti74
21.01.2018 2 z 5

Sice jsem dočetla, ale řadím se k těm hodnotícím, kterým se kniha nelíbila. Nějak mě nezaujal ani styl psaní, ani děj, vše je takové překombinované, závěr také nic moc.

Floriška7
21.01.2018 odpad!

Nedočtu, pro mě škoda času. Jak už tu bylo napsaný, je škoda času číst knížky, které za to nestojí. Takový jakýsi zvláštní chaos slov.

jonathan
20.01.2018 5 z 5

Knihu som mala doma dlhší čas a reklamu som nesledovala. Mne sa pačila, bolo to vtipné a dobré. Bavil ma Wolf aj Baxterová, po nekonečnom množstve severských kriminálok je toto niečo iné.