Hamlet

Hamlet
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497356/bmid_hamlet-Awa-497356.jpg 4 3656 3656

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Hevi

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, 1601

Ketesh
24.02.2015 5 z 5

Kniha přečtená za hodinu a půl :-) četla se opravdu nádherně :-) aby taky ne, vždyť ji napsal William Shakespeare - největší umělec všech dob

Beni
31.01.2015 4 z 5

Čtenářská výzva 2015 - HRA

Díla Williama Shakespeara jsou prostě dokonalé... myslím, že k tomu nemusím dodávat více

Pedros
14.01.2015 4 z 5

Ten kdo má knihu jako povinnou četbu, nezoufejte!! Je to naprosto skvělá kniha s poutavým dějem a rychle přečtitelná. Musíte si zvyknout na postavy ale to se časem zažije.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Shakespeare nie je jeden z mojich oblubencov, musim ale uznat, ze Hamlet sa mi pacil o trochu viac nez Romeo a Julia.

Moje hodnotenie: 46%

dangerkriss
08.11.2014 3 z 5

Abych byla zcela upřímná, jediným čtenářským zážitkem pro mě byl leda strhující konec. Sice jsem knihu přečetla jedním dechem, ale o žádném nadšení se hovořit nedá.

sarekaslukova
25.10.2014 5 z 5

Během čtení a i po přečtení, jsem přehodnocovala své dosavadní zkušenosti se Shakespearem. A zjistila jsem, že hra Romeo a Julie, která patřila doposud mezi mé nejoblíbenější dokáže nahradit a nahrazuje Hamlet. Hra se mi líbila ve své délce, zamotanosti a po dějové stránce byla perfektní. Na konci jsem se pousmála, když jsem zjistila, že William se opět vyřádil s vraždy. A ano myslím, že William Shakespeare bude už právoplatně patřit do mé škatulky ,,oblíbený".

IvcaSammet
01.10.2014 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Nejdřív jsem o Shakespearovi u maturity nechtěla ani slyšet, většina lidí, které znám, totiž tvrdila, že jsou jeho díla zdlouhavé, nudné a pro dnešní dobu už prostě nečitelné ... Do smrti nepochopím, jak někdo mohl něco takového říct a už dvakrát nepochopím, jak jsem mu to mohla uvěřit! Úžasné, opravdu úžasné dílo! Po maturitě si určitě ještě nějakého Shakespeara přečtu!

Luxiee Axony
17.09.2014 5 z 5

Velmi zajímavá tragédie s filozofickými úvahami a pojednáním o lidském chování.

Kormorán
16.09.2014 5 z 5

Díky Hamletovi jsem konečně objevil výjimečnost a genialitu Williama Shakespeara. Jazyková vytříbenost, bohatost dialogů a monologů, velikost příběhu, ve kterém je obsaženo vše, co činí příběh osudovým a věčným. Důvtipné Hamletovo bláznovství, neštěstí Ofélie, zuřivost Laerta, mocenskými intrikami zmítaní Rosencrantz s Guildensternem... "Dovolte několik slov, princi." - "Třeba celou knihu..." Těžko někdy napíše lepší divadelní hru, než jakou je Hamlet. A i kdyby ano, nikdy nebude mít tak silný vliv ještě 400 let po svém vzniku.

Gizminek
07.09.2014 5 z 5

""Být, nebo nebýt"", otázka, která visí ve vzduchu v situacích zoufalství. Jak krásně a ve verších Shakespeare vystihl toto dilema zoufalého člověka!! Hamlet si pokládá otázku, zda je lepší život ukončit, ale přiznává, že jako většina lidí je i on příliš zbabělý, protože neví, co je po životě? Co když...

"ve spánku smrti můžeme mít sny -
to proto váháme a snášíme
tu dlouhou bídu, již se říká život....."

....."Kdo chtěl by nést to břímě,
úpět a plahočit se životem,
nemít strach z toho, co je za smrtí,
z neznámé krajiny, z níž poutníci
se nevracejí?""

Ze čtení Shakespeara nabývám pocit, že byl nejenom nejtalentovanější básník všech dob, ale byl také velký myslitel a filozof...

Odehnalka
07.09.2014 5 z 5

Bez pochybení dávám 5/5. Protože Hamlet a Shakespeare si to zaslouží. Velmi čtivé, děj napínavý, opět krásný překlad Martina Hilského. Snad to nejlepší, co jsem od nejslavnějšího dramatika všech dob četla. Doporučuji.

dubakm
30.08.2014 5 z 5

,,Nechť poraněná laň si pláče,
jelen si pádí zpět,
jeden si hoví, jiný skáče,
tak točí se ten svět"

Jedna z nejlepších her od Shakespeara: čtivá, mrazivá a tak skutečná.

Paganfairy
11.06.2014 3 z 5

Řekla bych, že Hamlet se ze všech Shakespearových děl četl asi nejlíp :)

Kaka.cs
03.06.2014 3 z 5

Děj je celkem zajímavý, ale v knize jsou často dlouhé opisné části, které mě celkem nudily. Jinak to ale nebyla špatná kniha.

Kateriska
31.05.2014 3 z 5

Klasika od Shakespeara, kterou jsem přečetla z donucení.

Byxy123
19.03.2014 4 z 5

Sice je psaná na naši dobu zvláštně, ale to ji o kouzlo nepřipravilo. Občas se děj vlekl, ale pak se zase rozjel. :) Dobrá kniha.

moonchild
03.03.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších tragédii od Williama Shakespeara.

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Od Shakespeara jsem četla zatím jenom Hamleta, ale jeho styl psaní mě zaujal natolik, že si určitě v nejbližší době přečtu ostatní jeho dramata, :) Čekala jsem, že ho budu číst týden, ale nemohla jsem se od něj odtrhnout a měla jsem ho přečteného za necelé dva dny. :) Takže za mě plný počet hvězd. :)

mauvais-ange
29.11.2013 5 z 5

Hamlet patří mezi mé nejoblíbenější tragédie. Poutavý příběh a opravdu skvělý závěr. V divadle to vypadá možná trochu lépe, než když se čte, ale obě možnosti mají vysokou úroveň :-)

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Trochu jsem se bála této klasiky, ale vůbec nebyl důvod. Nádherný příběh plný překvapení.