Hamlet

Hamlet
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497356/bmid_hamlet-Awa-497356.jpg 4 3637 3637

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Hevi

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, 1601

JP
07.09.2011 5 z 5

Zvrhle zábavné, necudné, plné hněvu, ale i vášně.

-Co to čtete, můj pane? -Slova, slova, slova!

Audiokniha byla coby lehká kompenzace divadla dobrou volbou, obvzláště proto, že byla dabována českou elitou. Sám Hamlet mě pak místy bavil, místy rozesmál, místy zaujal a veskrze je to příběh skutečně nesmrtelný. Obvykle jsem smýšlel spíše anti-shakespeareovsky (dokonce zpochybňuji Shakespearovo autorství a přikláním se k Oxfordské teorii). Měl jsem stejný názor jako Bukowski, že jde o něco, co si snobové nechtějí nechat odepřít.

Emoce ostatně zmítají lidmi pořád a právě tomuhle je autor vystavuje ve svých hrách - situacím, kdy je musejí ukázat... Hamlet je navíc v jakémsi pološílenství, protože neví, čemu věřit, neví, co dělat... do jisté míry bych jeho předstírané šílenství neviděl jako záměrné, nýbrž jako prostou kolizi rozličných pocitů, které takto vyvěrají na povrch. Stejně tak vztah s Ofélií - je tolik úhlů, ze kterých se na to dá dívat. Navíc divadelní hra = dialogy a tím pádem celé vizuálno = takové, jaké chcete. Aneb šílenec stvořil šílené a ono je to geniální.

-Jakpak žijete, náš drahý Hamlete? -Ze vzduchu, pane, takže drahý nejsem.

A jako bonus- několik záznamů o mé trnité cestě za Hamletem:

- 3x jsem text během posledních pěti let rozečetl v elektronické podobě, ale nikdy jej nedočetl, naštěstí jsem si Hamleta konečně opatřil, v hmatatelné fyzické podobě a brzy vše napravím.
- 4x jsem, během posledních pěti let, začal sledovat 3 rozdílné filmové adaptace, ale teprve před pár týdny jsem poctivě přelouskal Branaghovu nejdelší čtyřhodinovou(!) verzi. Stálo to za to, i když k tomu nejsou k sehnání titulky. Do jisté míry sebevražda. Nicméně doporučuji, myslím si, že nejlepší filmová adaptace Hamleta.
- 1x jsem si pustil audioknihu, zasmál se a užíval si ji ve škole a cestou domů.
- Neustále čekám na Schwarzeneggerovu verzi.

WEIL
29.08.2011

Hamlet nestráne, a zajímavé je, že na něho chodí i lidi, co mu nerozumí, a dříve se jim říkalo snobové, dneska nevím.

Prakticky každá postava v tomhle divadelním kuse je šílená, ale copak tomu není tak i v dnešním životě? Jediný rozdíl je ten, že postavy v Hamletovi jsou aktivní, v životě většina lidí pasivních.

Vojta
11.07.2011 5 z 5

Zatím nejlepší Shakespearovo dílo, které jsem četl nebo viděl. Hamlet je obdivuhodná postava, nebojí se smrti, pozemské intriky jsou mu k smíchu a s ostatními si pohrává jako s míčkem. Vše doprovází svým neopakovatelným sarkasmem. V této tragédii Shakespeare vyjádřil svoje znechucení ze společnosti, ale neztratil glanc a všechno podal s jízlivostí sobě vlastní. Kniha, ve které jsem "jenom podtrhával a nikdy neudělal nesouhlasnou vlnovku", jak jednou pravil Václav Klaus.

Flooper
18.05.2011 4 z 5

Necudná tragédie :-).

Addie
27.03.2011 5 z 5

Klasika nad všechny klasiky.
Hamlet je nesporně úžasná postava.

rusalka1
20.03.2011 5 z 5

ja som asi čudná ale aj pri Antigone aj pri Hamletovi som sa fest smiala :D pre mňa to bolo tragikomické :D a vôbec neľutujem že som to kvôli povinnému čítaniu musela čítať

LiLinka
10.03.2011 5 z 5

Právě jsem ji dočetla. Jelikož jsem ji četla jako povinnou četbu, tak jsem si ze začátku říkala, jaká je to děsná nuda. Po pár stránkách jsem ale hltala další a další. Super. =)

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Nepatří k mým oblíbeným, ale je to klasika.

Slečna L.
20.02.2011 4 z 5

Klasika, která má pevné místo v mojí knihovně. Skvěle zpracované, skvělý námět, skvělý autor.

bakterie_
30.11.-0001 3 z 5

Shakespeare asi nikdy nebude můj šálek čaje. Hamlet má strašně vtipný námět, ale podání mi nesedí.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Parodie na antická dramata. Klasika, ale od Shakespeara je to má nejnej.

Lithin
30.11.-0001 4 z 5

Vůbec bych to nečekala, ale Hamlet byl oddychová a místy vážně vtipná knížky. :)