Mesto kostí

Mesto kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397878/bmid_mesto-kosti-TPq-397878.jpg 4 246 246

Napínavá kriminálka z pera uznávaného a populárneho amerického spisovateľa Michaela Connelyho, v slovenčine deviata v poradí, určite zaujme milovníkov tohto žánru. Connellyho príbehy sú plné situácií, v ktorých čitateľovi naskakujú na tele zimomriavky a spočiatku nevysvetliteľné záhadné vraždy riešia sympatickí detektívi. V Meste kostí je to už dobre známy a obľúbený detektív Harry Bosch, ktorého náhoda privedie na stopu krvavého zločinu. Začne sa to telefonátom na Nový rok: ktosi volá detektívovi Harrymu Boschovi, že jeho pes vyhrabal kosť, ktorá je podľa všetkého ľudská. Táto príšerná náhoda privedie Boscha k objaveniu plytkého hrobu na Hollywoodskych kopcoch, ktorý je dôkazom vraždy pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Pátranie v starých policajných a nemocničných archívoch, ktoré detektívovi oživí v pamäti jeho vlastné smutné detstvo, ho privedie ku násilnému, krvavému zločinu z minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

City of Bones, 2002

DariDerek
09.05.2013 5 z 5

Tato knížka se mi dostala poprvé do ruky asi před dvěma lety a před měsícem jsem si na ni vzpomněla, že je to vlastně ta, která se mi líbila, děsně mě bavila, neuměla jsem se odtrhnout a musím si ji příečíst znovu! :) Tudíž jsem to udělala a jsem na sebe pyšná. Opět jsem se tvářila překvapeně, zděšeně a prostě všelijak, jako bych tuto knížku četla poprvé. Je skvělá, doporučuju :)

Shortyna
23.12.2012 4 z 5

Michael Connelly a ani Harry Bosch nikdy nesklamú! Napätie, príbeh, riešenie. Všetko tak, ako má byť.

Verousek
14.06.2012 5 z 5

Kniha se četla opravdu dobře :) doporučuji :)

kneznaL
02.01.2012 5 z 5

Naprosto souhlasím s missa85. Je to moje první přečtená knížka od tohoto spisovatele a nemůžu se dočkat nějaké další.

missa85
16.03.2011 5 z 5

Tato knížka se čte naprosto sama...je to klasický detektivní příběh, který je velice čtivý a poutavý. Musím jenom doporučit :-)