Mesto kostí přehled

Mesto kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397878/bmid_mesto-kosti-TPq-397878.jpg 4 246 246

Napínavá kriminálka z pera uznávaného a populárneho amerického spisovateľa Michaela Connelyho, v slovenčine deviata v poradí, určite zaujme milovníkov tohto žánru. Connellyho príbehy sú plné situácií, v ktorých čitateľovi naskakujú na tele zimomriavky a spočiatku nevysvetliteľné záhadné vraždy riešia sympatickí detektívi. V Meste kostí je to už dobre známy a obľúbený detektív Harry Bosch, ktorého náhoda privedie na stopu krvavého zločinu. Začne sa to telefonátom na Nový rok: ktosi volá detektívovi Harrymu Boschovi, že jeho pes vyhrabal kosť, ktorá je podľa všetkého ľudská. Táto príšerná náhoda privedie Boscha k objaveniu plytkého hrobu na Hollywoodskych kopcoch, ktorý je dôkazom vraždy pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Pátranie v starých policajných a nemocničných archívoch, ktoré detektívovi oživí v pamäti jeho vlastné smutné detstvo, ho privedie ku násilnému, krvavému zločinu z minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

City of Bones, 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mesto kostí. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (45)

monte
27.05.2024 4 z 5

Čtivá detektivka se sympaťakem Boschem

items
21.02.2024 5 z 5

Ťažšie na prečítanie. Moc nemusím príbehy, v ktorých sú obeťami zla deti. Moja chyba, snažím sa nečítať anotácie, na môj vkus obsahujú až moc informácií z deja a pri čítaní samotného príbehu už len čakám kedy sa stane toto a kedy tamto a kedy príde sľubovaný zvrat.
Nič to však nemení na 5 hviezdičkovom hodnotení.

PitoR
07.01.2024 5 z 5

Vykúpenie!
„Raz mi ktosi povedal, že celý život sa snažíme dosiahnuť jediné. Vykúpenie. Chceme sa vykúpiť. Za všetko. Za čokoľvek. Všetci chceme, aby nám bolo odpustené.“

Harry Bosch je späť v 8. časti rovnomennej série o detektívovi z Los Angeles. Tentokrát ide o starý príbeh, keď sa na jednom kopci nájdu kosti dieťaťa a tie jednoznačne napovedajú tomu, že išlo o násilnú smrť.

„Vraždy detí človeka mátajú navždy. Je po nich úplne prázdny a vystrašený. Na svete neexistuje nepriestrelná vesta, ktorá by pri nich dokázala vyšetrovateľa ochrániť. Pri vraždách detí si vždy uvedomí, že svet je plný strateného svetla.“

Harry v skvelej forme, dokonca zamilovaný, ale... Viac prezrádzať nebudem. Snáď iba toľko, že záver ma veľmi prekvapil. Výborná detektívka, avšak na to som si pri Michaelovi Connellymu už akosi zvykol. A opäť nesklamal, takže maximálna spokojnosť.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2003 - Barry Award (Best Novel)
2003 - Anthony Award (Best Novel)

Kniha Mesto kostí v seznamech

v Právě čtených2x