Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 7018 7018

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Margherita_N
15.08.2018 4 z 5

Tak tohle byla první fakt, ale jako fakt napínavá kniha z celý série. Začalo to už předchozím Spasitelem, kdy jsem zbystřila, že je to najednou propracovanější příběh. Ale Sněhulák je ještě mnohem lepší. Konečně mě Harry Hole vtáhl a hltala jsem ho i proto, že jsem měla podezření, že konečně u jedné knihy vím, kdo je vrah. A taky že jo. Takže můžu potvrdit, co říkají ostatní, že Nesbo má v celé sérii určitej mustr, podle kterýho staví příběhy, ale každopádně tenhle je konečně záživnej. Natolik, že jsem si objednala papírovou knihu. Prvních pět dílů byly béčkový detektivky, který jsem četla příležitostně jako e-knihy i proto, že jsem chtěla trochu, ehm, skrývat, že to čtu. Se Spasitelem ale přišel pro mě až neuvěřitelnej zlom a Sněhuláka jsem měla přečtenýho za dva dny. Ano, příběhy hlavních postav už jsou celkem přitažený za vlasy, ale je to nějak líp napsaný. A je tam míň alkoholových eskapád a vůbec, Harry trochu zestárl a zmoudřel, a tak se chová sympatičtěji.

Verien
12.08.2018 3 z 5

Do Sněhuláka jsem se pustila i přesto, že mě Nesbo už jednou zklamal. Chtěla jsem dát tomu labilnímu alkoholikovi Harrymu ještě jednu šanci, a doufala jsem, že si to u mně napraví. Nestalo se. Příběh je strašně zdlouhavý. Ne dlouhý, prostě zdlouhavý - asi jako protahovaný televizní seriál. Některé pasáže byly úplně zbytečné. Možná by se vyjímaly v jiném příběhu, ale tato kniha tím ztrácela dech a bylo těžké ji dočíst, protože chybělo napětí. Vraha a jeho motiv čtenář odhalí už někdy na začátku, a pak jen sleduje, jak policie dělá jednu botu za druhou, až to všechno zachrání akční Harry, který je tak ledově klidný, že i ve chvílích, kdy má přijít o život přemýšlí nad nesmrtelností chrousta a nad svými problémy s láskou. A stejně jako posledně to nezachrání kvůli tomu, že by mu to nějak extra pálilo, ale protože měl víc štěstí, než rozumu.

BoubelkaLulu
12.08.2018

Kniha byla hezka a napinava a moc me bavila. Nejdriv se nic nedelo, pak se delo, pak chvili ne a nakonec jo. Moc jsem se nekdy bala. Kniha ale byla moc tlusta ale nakonec jsem ji docetla.

AliStejsy
10.08.2018 4 z 5

Napínavé, zajímavé, ale závěr mi přišel přehnaný (stejně jako u knihy Muži, kteří nenávidí ženy od Larssona) - asi to ke skandinávským detektivkám patří.

jaroiva
05.08.2018 4 z 5

Bla bla bla... tři čtvtě knížky mě nebavilo... čtu sérii postupně a tahle knížka už je tedy sedmá v pořadí, tudíž mi to už připadalo pořád na jedno brdo... trvalo mi 3 týdny přelouskat prvních 400 stránek ... a pokračovala jsem jen proto, že prý to má být (podle hodnocení zde) jedna z nejlepších knížek série.
Teprve poslední pětina knížky mě opravdu chytla. Ale stojí za to číst 400 stránek, které mě až tak nechytají, abych si užila těch posledních 100? U minulého dílu jsem si říkala, že Sněhulák rozhodne, jestli budu v sérii pokračovat... A jsem zas nerozhodnutá, dám tomu ještě jeden díl a pak uvidím :D

Jestli se rozhodujete před čtením této série, v jakém pořadí ji číst, začala bych od začátku, ale vynechala bych Šváby a Pentagram (pro mě zatím nejslabší dva díly).
A u Sněhuláka to chce prostě vydržet do konce.
Tím chci říct, že nakonec se mi to líbilo. Ale stejně si zas dám chvilku s Harrym přestávku. Ten vzorec už mi začíná připadat moc známý.

Thunder02
01.08.2018 5 z 5

Udělal jsem chybu že jsem se jako první podíval na ten otřesný film! Pak se mi do knihy moc nechtělo ale jsem rád že jsem si to rozmyslel. Kniha obsahuje plno zvratů, nečekaných momentů a atmosféra? ta by se dala krájet, Jo Nesbo opravdu umí lidi vtáhnout do děje od kterého se nelze odtrhnout. Bylo to čtivé a napínávé až do samotného finále.

Plocan
30.07.2018 4 z 5

Nesbův pravděpodobně nejslavnější počin byl výborným čtením, od kterého se nešlo odtrhnout. Autor umí dobře budovat atmosféru, pracovat s napětím, donutit čtenáře myslet si, že je po všem, a záhy ho přesvědčit o opaku. Je to napínavé, je to čtivé, ale bohužel to ve výsledku trošku sráží „neustálé“ nacházení těch nepravých pachatelů (když už snad potřetí našli Sněhuláka, doufal jsem, že je to skutečně naposledy), v obrovském množství jmen jsem se ze začátku ztrácel (zejména v pouhých zmínkách o postavách pravděpodobně z předchozích dílů o Harrym).
Finále bylo ale napsané výborně a některé výjevy byly popsány tak chladně a živě (vlastně spíš mrtvě), až jsem pociťoval chlad osloského předměstí také.

mikina12
29.07.2018 5 z 5

Neskutečně spletitý příběh. A film tomu nesahá ani po kotníky

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

Brilantní dílo - od začátku do konce

Dominika13
20.07.2018 5 z 5

Velmi oceňuji propracovanost příběhu a surový styl psaní autora, kterým se odlišuje od jiných. Pátrání po vrahovi, který staví sněhuláky, zasazené do bílých plání drsné, a přitom krásné norské přírody, mě opravdu bavil. Zhruba od třetiny knihy jsem měla pár tipů na viníka, nakonec jeden z nich vyšel. Určitě si hodlám přečíst další knihy od Nesba! Začínám přicházet na chuť detektivkám..

Pagin7
18.07.2018 5 z 5

Už se těším na zimu, až napadne první sníh a budu to číst znova. Pro vylepšení atmosféry si za oknem postavím sněhuláka a dám mu na hlavu můj hrnec na brambory. Pár dní to s rýži přežiju...
Napínavá kniha, i když jsem už asi v polovině tušil, kdože to tam pořád staví ty sněhuláky. Ale nenechte se zmást, tak jednoduché to zase není, v Norsku umí stavět sněhuláka prakticky kdokoli...
Jdu na další díly, jasná 5*

Silwia20
18.07.2018 4 z 5

Nie som fanusik knih s tymto stylom. Radsej si precitam nieco optimistickejsie.
Snehuliak bola prva kniha od tohto spisovatela, nadchla ma asi sa pustim do jeho dalsej knihy :)

iris861
09.07.2018 5 z 5

Tak tohle se mi četla samo. I když jsem tušila,kdo to je,tak i tak jsem byla překvapená. Doporučuji!!

Wolf012
05.07.2018 4 z 5

Pecka, první kniha od tohoto autora a asi ani poslední

Janaves
25.06.2018 4 z 5

Moje první od Nesba a líbila se, napínavá, nedalo se od ní odtrhnout.

Karimah
22.06.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Bylo to fajn, zaujalo, zabavilo, ale nepřesvědčilo o tom, že bych si od něj měla přečíst i něco dalšího.
Mrkla jsem i na film, ale ten byl hrozný.

Řihis
21.06.2018 5 z 5

Hotovo, dočteno za pár dní, po večerech. Sněhuláka jsem odhalil, hurááááá! :-)
Jinak úžasně chytlavý případ, velmi dobře napsaný, ani chvilku jsem se nenudil! Sněhulák rozhodně touží dostat se ke všem čtenářům. :-)
DOPORUČUJU! ;-)

kathla
12.06.2018 5 z 5

Tak tento titul jsem se v zimě neodvažovala číst a dobře jsem udělala :D Je to vynikající kniha, propracovaný příběh, velmi čtivé a moc moc ji doporučuji!

BiiJer
02.06.2018 5 z 5

Tohle je super knizka. Dala jsem ji za vikend a nemohla jsem se odtrhnout. Mam v merku i dalsi knihy od tohoto spisovatele a uz ted se na ne tesim. Harry je svuj, ale moc jsem si ho oblibila a tesim se na dalsi jeho vyresene nebo nevyresene pripady. :)

wlado
27.05.2018 3 z 5

Kniha sa dobre číta, no tých snehuliakov je až príliš. Našťastie brilantná dedukcia Harryho Holea to včas vyrieši. Záver je výborný.