Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 7018 7018

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

fincik
25.05.2018 5 z 5

Nedivím se, že byl tento díl zfilmován, ale film jsem neviděl. Dost možná zatim nejlepší příběh Harryho Holea. Nepřišlo mi ta tak chaotické a bylo to také uvěřitelnější. Těším se na další díly a doufám, že se Harryho vývoj někam posune. Zatím, co se hlavně ženských kolem Harryho týče, se to spíše točí v kruhu.

JanaD1974
24.05.2018 4 z 5

Velmi čivá kniha.

ZuzanaHabi
24.05.2018 4 z 5

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. 4* dávám jen proto, že mě kniha z celé série i přes svou popularitu zaujala oproti jiným méně. Kniha je ale čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

d.a.s.a
19.05.2018 5 z 5

Knizku jsem mela nekolikrat v ruce,kdyz jsem zrovna nemela nic jineho ke cteni a nekolikrat jsem ji odlozila. Kdybych jenom vedela,jak me bude bavit,byla bych si ji přečetla hned! Sice jsem odhalila Sněhuláka docela brzo,ale i tak to bylo moc dobre.

janik08
17.05.2018 3 z 5

Detektivky nejsou zrovna můj oblíbený žánr. Vybrala jsem si ji kvůli ČV a nelituji. Kniha mě chytla svou napínavostí, rychlým spádem, sympatickým detektivem a ani té brutality tam nebylo příliš, uf.

zuzis
13.05.2018 5 z 5

Na to, že jsem žádnou jinou knížku od Nesba nedočetla se mi Sněhulák četl výborně. Líbila se mi celková atmosféra, napínavý příběh, a Harry Hole - štval mě tak, až mě vlastně bavil. Z detektivek je pro mě tato jedna z nejlepších. (na film ani nemá cenu koukat, s knížkou má prd společného a sám o sobě nestojí za nic)

intelektuálka
12.05.2018 4 z 5

Po letech příjemné setkání s Harrym - nezklamalo...
Harry vyšetřuje případy zmizelých žen s novou kolegyní - a že to mezi nimi jiskří...

Má to švih a spád - přečetla jsem v jednom tahu..
Pokud najdete před svým domem sněhuláka, máte vážný problém...

Doporučím.

K@REL
06.05.2018 5 z 5

Kniha se četla výborně! Příběh byl dost napínavý. Po přečtení knihy jsem Sněhuláka viděl zfilmovaného...a musím říct, že kniha byla 1000x lepší zážitek.

Netopyr07
29.04.2018 5 z 5

Páni, to byla "nechuťárna" :-)) Četlo se to výborně. Rozhodně doporučuji. Viděla jsem i film a musím říci, že se dost liší od knihy, takže když člověk shlédne film a přečte si i knihu, neudělá chybu.

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od pana Nesba četla a neuvěřitelně mi vzala dech. Mě osobně přišla úžasná a moc se mi líbila, celou jsem jí četla jedním dechem. Napínavá, strašidelná, propletená romantickými scénkami a plná nečekaných zvratů. Několik částí mě zaujalo tak moc, že je mám před očima pořád a jsem hodně ráda, že je to jedna z knih, na které nezapomenu, ale zase musím říct, že být vámi si nejprve přečtu knihu a až potom se podívám na film, protože sami uvidíte jak moc je to rozdílné a já osobně z toho byla zklamaná.

Zlatinka.Emilly
24.04.2018 4 z 5

První pětina knihy mi udělala v hlavě chaos. Pak se mi začal příběh líbit (pokud to tak lze napsat). Rozuzlení v poslední části knihy zamíchalo karty - to bych tedy nečekala. Jen mě zarazilo hodnocení na zadní straně obálky, že ten, kdo si tuto knihu přečte, již nepostaví žádného sněhuláka a proto jsem od toho čekala mnohem víc. Knihu jsem z prosince odkládala až doteď, říkala jsem si, přečtu si jí, až bude pálit slunce. A pokud mohu dnes zhodnotit, tak já sněhuláky stavět budu. Poučení? Nevěř nikomu!!

Gabetina
22.04.2018 5 z 5

Skvělý! Od Nesba jsem zatím četla jen Nemesis a ten mě úplně nenadchl.. Ale tohle? To byl naprosto senzační knižní zážitek. Detektiva bručouna - Harryho mám ráda, prostě do příběhu pasuje.

silvara
20.04.2018 5 z 5

Podle mého skromného názoru je toto jedna z nejlepších knih od Nesba. Má to spád, je to svižné a rychlé. A pak je tady Harry Hole. K tomu týpkovi si nejde nevytvořit vztah (a už je jedno jestli pozitivní nebo negativní). Pravdou je, že zcela nezvykle jsem vraha odhalila již v půlce knihy. A ani to mě však nezastavilo, abych knížku dočítala o čtvrté hodině ranní :) Jen se asi nebudu na první sníh tolik těšit.

FishTailTea6
17.04.2018 4 z 5

Trochu se obávám, že v případě této knihy jsem již ovlivněna předchozími díly. Věřím, že kdybych četla tuto knihu jako první, jedinou, tak bych musela říct, super napsané, čtivé a napínavé.
I samotný detektiv mi není nesympatický, a osobně mi není proti srsti, že má problémy s alkoholem.
Bohužel ale, po předchozích šesti dílech, má pro mě kniha vadu na kráse v tom, že se případ Hola dotkne v osobní rovině. Na Sněhuláka pohlížím jako na další příběh v sérii a tím pádem už mi to trochu začíná vadit.
Možná jde o karmu (wiki: egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí)? Pak doufám, že se v dalších dílech třeba něco zlomí...

esfinge
12.04.2018 5 z 5

Za mne vysoke hodnoceni, libilo se mi a cetlo se dobre a rychle. Byl to muj prvni Nesbo a nyni zacnu cist serii pekne od prvniho dilu.

Ja jsem Snehulaka neodhalila, az do poslednich stran jsem byla zvedava, kdo je seriovy vrah.

VeruB
10.04.2018 4 z 5

Sněhulák se četl jedna báseň, byla jsem zvědavá, jestli tentokrát uhádnu vraha, chvátala jsem do konce a bylo to tentokrát jednoduché. Těším se na další.

bivana009
08.04.2018 4 z 5

Autor nezklamal, zatím pro mě asi nejlepší jeho detektivka. Sněhulák je po mnoha více či méně povedených detektivkách s vraždícím klaunem příjemná změna. Oceňuji zejména specifickou atmosféru, která z knihy čiší a která je severským detektivkám poplatná. Těším se na další detektivku tohoto autora.

Johhanka79
05.04.2018 5 z 5

Tak za pět hvězdiček. Kniha mne chytla a nepustila. Ačkoliv jsem zase "vraha" odhalila na začátku, tak dávám za pět. Retrospektiva, nejen Harryho osudy a mnohem mnohem více... Čtěte, opravdu doporučuji. Je to zážitek:-)

PavlineCZka
02.04.2018 5 z 5

Abych se přiznala, tak jsem taky ze začátku myslela, že mě kniha nebude vůbec bavit (cca prvních 50 stran), jaksi jsem se nechytala... no ale pak jsem se do toho tak zažrala, že jsem ji přečetla během 2 dní :-) Napětí až do konce!

Dubin3k
01.04.2018 5 z 5

Už než jsem knihu začal číst myslel jsem si, že mě nebude bavit a to proto že detektivky jsem nikdy předtím nečetl a ani mě to k nim nějak netáhlo. Ale koupě nelituji spíše se sebe trochu zlobím, že jsem se ke koupi nedokopal dříve. Vše bylo v knize perfektní ať už samotný styl psaní, který mě naprosto uchvátil, tak i postavy které měly “duši“ a dávali tak člověku pocit jako by je skoro znal. Popisy, hlavně popisy jistých událostí, kterých v knize bylo požehnaně, a někdy až úsměvná přirovnání, které by mě snad nikdy nenapadly mi do stylu knihy přesně zapadly a vytvořili tak úžasný příběh, o sice ne tak bezchybném detektivovi, který mi vyrazil dech a udržel mě v napětí až do konce knihy. To z důvodu že jsem netušil kdo by mohl být sněhulák až do doby kdy si to o jisté osobě začal myslet i Harry a po potvrzení mé předtuchy jsem tomu tak trochu pořád nemohl uvěřit. Doporučuji všem bez ohledu, jestli detektivky čtou, nečtou tahle kniha vás dostane!