Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470622/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-wxC-470622.jpg 5 16380 16380

Harry Potter série

Příběh z magického světa Harryho Pottera ožívá v novém vydání! Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Tereza035
03.10.2020 5 z 5

HP filmy jsem párkrát viděla, nebyly sice moje nejoblíbenější, ale i přes to jsem se na knížku fakt těšila. A musím říct, že mě neuvěřitelně nadchla. Knížka mě chytla už od první strany. Autorka umí psát čtivě a poutavě a já osobně jí obdivuju za to, že vymyslela tak skvělý příběh. Taky se to četlo velmi rychle, vždy jsem si čtení maximálně užívala, ponořila jsem se do příběhu a nasávala takovou příjemnou kouzelnickou atmosféru (snad chápete jak to myslím:D) Už nemůžu dočkat dalších dílů série! Jednoznačně vám knížku doporučuju!! 10/10

Jana512
30.09.2020 5 z 5

Harry Potter je dílko napsáno s velikou fantazií a láskou spisovatelky, která dokáže do děje vtáhnout nejen děti, ale i dospělé. Musela mít velkou fantazii vytvořit "kouzelnický svět", který tolik zaujal, že knížka se stává jednou z nejznámějších a nejčtenějších. Líbilo se mi, jak jak Harry s přáteli dokáží překonávat nečekané těžkosti a vzájemně si svými schopnostmi pomáhat.

mamzila
20.09.2020 5 z 5

Na rereading HP jsem se chystala už delší dobu. Měla jsem trochu strach, aby se neporušilo to kouzlo z prvního přečtení před lety. No naštěstí mé obavy byly zcela liché a pokračuji dalším dílem.

Julča033
19.09.2020 5 z 5

Harry Potter je výjimečná kniha, kterou můžete číst pořád dokola a stejně vás nikdy neomrzí. Není nic lepšího, než se ponořit do kouzelnického světa a užívat si dobrodružství s Harrym, Ronem a Hermionou :D

radka2501
18.09.2020 5 z 5

Čtu stále dokola, když mi zrovna není hej. Nikdy neomrzí

Karlo5o
15.09.2020 4 z 5

Nastartování světoznámé knižní série. Kniha se čte výborně, ale určitě ji řadím spíše do kategorie příjemné odpočinkové knihy , než do nejlepších knih, které jsem kdy četl a to platí o celé sérii.

magdalena7278
10.09.2020 5 z 5

Harryho budu číst už asi pořád dokola až do konce života. Je to láska. Severus je láska!

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)

Eliska.B
26.08.2020 5 z 5

J.K. Rowling je nejlepší autorka. Její svět plný čarodějů, je úžasný. Při četní jsem si přála, abych byla v Bradavicích, učila se kouzlit a bydlela na koleji s Harrym, Hermionou a Ronem. Doporučuji všem

juanito39
22.08.2020 5 z 5

K Potterovi jsem přistupoval se značnou skepsí. Kámen mudrců jsem přečetl o dost později než ostatní. Nejsem příznivec fantasy, lépe řečeno k ní mám odpor. Ale tady se musím Rowlingové omluvit. Napsala skvělé dílo, které mi v lecčem připomnělo mého oblíbeného Roalda Dahla, na kterém jsem vyrostl. Tato kniha je knihou kouzelnou. Nikoliv proto, že jsou v ní kouzelníci, ale proto, že umí skvěle kombinovat prvky dětské fantazie, pohádek, obměňovat tradice a opravdu nás přenést do jiného světa s propracovanými vztahy mezi postavami, s propracovaným prostředím. Nechybí jí ani určitá "britskost".

Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale vážně se těším na další díly, i když si myslím, že ne všechny budou tak úžasné...

tittanie
14.08.2020

Harry Potter - kniha mého dětství. První díl mi koupila mamka a já jsem si říkala: Pche kniha o klukovi, to číst nebudu. No kniha ležela v knihovně a pak jsem viděla ve škole film Harry Potter a tajemná komnata. A řekla jsem si, ty jo to není špatné a tak jsem si přečetla první díl. A propadla jsem světu čar a kouzel. Je to docela paradox, protože filmy, se mi nakonec vůbec nelíbily, ale knihy moc. Vždy když měla vyjít další kniha, tak jsem si znova přečetla všechny díly, které už vyšly. No a protože jsem měla doma jenom první díl, tak jsem ho četla nejčastěji, po dvanáctém přečtení jsem to přestala počítat. Dneska už se ke knize nevracím, protože je fakt pro děti. Ale zase ji z nostalgie občas otevřu a přečtu si kapitolu.

Ocásek
13.08.2020 5 z 5

Jsem asi ten úplně poslední člověk, který až do teď nepřečetl ani jeden jediný díl Harryho Pottera. Po těch letech, co se mi do něj nechtělo, jsem se rozhodla Harryho přečíst. A to zejména díky krásným novým obálkám, protože ty starší mě nikdy moc neoslovily. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, protože jsem si Harryho úplně zamilovala. Tohle je prostě něco, co chcete číst pořád dokola. ❤️ Už se moc těším na další díly!

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

Kámen mudrců je prostě hezký.
První díl příběhu dospívajícího chlapce a Rowlingová při jeho psaní udělala skvělou práci. Může být sebevíc krátký, ale člověk se do toho stejně ponoří. Díky prvnímu dílu Harryho Pottera jsem se stala sama potterheadkou a jsem za to na jednu stranu vděčná. Mohla bych to číst klidně stokrát!

denydean
02.08.2020 5 z 5

Super čtení . Když potřebujete překonat čtecí krizi, nebo si jen tak odpočinout u knížky a na nic nemyslet, která Vás pohltí a nepustí je Harry Potter ten pravý. :)

Veveruška320
31.07.2020 4 z 5

Filmy,jsem viděla všechny,už několikrát...,ale tentokrát jsem se rozholda si je přečíst,společně s dcerou:o)a rozhodně mě to nezklamalo.

iLuciferie
25.07.2020 5 z 5

Knížka, která “přivedla ke čtení celou generaci dětí”. První knížka, kterou jsem si přečetla potřetí, a ikdyž už to pochopitelně není takové, jako když jsem ji před sedmnácti lety četla poprvé, ráda se k ní zas za pár let vrátím znovu.
Mimochodem, myslím, že filmové zpracování knížce rozhodně ostudu nedělá.

ashburton
24.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Ač nejsem nejmladší, tak celou ságu HP mám moc rád, čtu ji již poněkolikáté, ale teprve teď jsem se rozhodl i pro slovní hodnocení každé knihy ze série. Není vůbec pochyb o tom, že JKR umí psát. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Když se k tomu přidá brilantní překlad s českými jmény a názvy, prostě to nemá chybu. I když vlastně má a ty chyby vynikají při každém dalším čtení víc a víc na povrch, některé vadí více, některé méně, některé vůbec, je to na každém, jak k tomu přistoupí. Já osobně se je snažím přijímat s nadhledem a s úsměvem, rozhodnutý nekazit si báječné čtení :-) Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst a teprve potom skouknout filmy, které jsou o třídu níže a ve kterých spousta věcí chybí a celá složitá zápletka celé ságy vlastně není úplně vysvětlena.

A teď už pár poznámek ke Kameni mudrců. Je to svěží, lehké čtení, které pojmou i menší děti, pro které je prvoplánově určeno. A co mě zarazilo? Určitě obrovská časová díra mezi smrtí Harryho rodičů a okamžikem, kdy Hagrid dorazí k na motorce k Dursleyovým. Další, jak se Dursleyovi dostali z útesu, když neměli loď? Něco ke škole: Fakt se děti neučí matematiku a angličtinu? Jak to, že Ron může mít krysu, když v dopise jsou povoleny pouze sovy, kočky a žáby? To, že Harry dostal výjimku a zařadili ho jako prváka do famfrpálového týmu, budiž, ale ještě mu koupili to nejlepší koště? Jinak famfrpál a jeho směšná pravidla jsou samostatnou kapitolou, kterou jsem nikdy úplně nezkousnul. Chápu, že autorka potřebovala kvůli příběhu vymyslet kolektivní sport, kde ale bude mít rozhodující vliv jednotlivec. To, co z toho vzešlo, se jí ale vůbec nepovedlo, do detailů zacházet nebudu, už jsem se rozepsal dost :-)
Za mě 85 %

Macheta
18.07.2020 5 z 5

Nejstarší sourozenec z harrypotterovské ságy je tím nejlepším možným startem. Cílí především na mladší ročníky, ale ruku na srdce, koho nezamrazilo při šachové partii? Při čtení prvního dílu jsem věkově nebyl až tak vzdálený cílové skupině a knihu jsem si ještě dokázal přečíst dětskýma očima. Absolutní "mustread" pro všechny věkové kategorie současných i budoucích generací.

elis-93
17.07.2020 5 z 5

super začátek, kterej se s už neopakoval:)

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Harry už je pro mě taková klasika. Rozjezd byl pomalejší, ale i tak to miluju!