Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391941/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-7qA-391941.jpg 5 13195 13195

Harry Potter série

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické... Toto vydání je prodávano ve sbírce 1.-4. dílu v krabici s názvem První čtyři roky v Bradavicích, ISBN souboru 80-00-01109-3... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Tatsume
03.01.2017 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha celé série

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

SKVĚLÝ.

Beltrix
01.01.2017 5 z 5

Ohnivý pohár patří k mým méně oblíbeným knížkám ze ságy, ale i zde se najdou zajímavé scény. Obzvláště se mi líbil začátek, který nám zase poodhalil více z fungování kouzelnické společnosti, která mě osobně zajímá čím dál více (příběh totiž znám, takže mám čas všímat si takovýchto detailů). A na rozdíl od mnohých, scéna na hřbitově mi přišla málo strašidelná a především málo "zásadní". Přeci jen, jeden z nejmocnějších černokněžníků znovu povstal a se mnou to moc nehlo (filmovému zpracování se to povedlo ještě méně). Celkově to ale bylo napínavé a poutavé čtení, ostatně jako vždycky u paní Rowlingové.

Kingomolka
30.12.2016 5 z 5

Dokonalé...Už abych si četla další díl. ! :)

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

amaenium
25.12.2016 5 z 5

Další skvělý díl Harryho Pottera. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, myslím, že teď se dej bude pořádně rozvíjet.

Princezna22
23.12.2016 5 z 5

Krásná kniha!! Opravdu krásná. Ještě lepší než předešli díl. Tohle je prostě naprostá pecka!! A těch scén co vypustili ve filmu je zde opravdu dost a opravdu stojí za to!! Pecka!

ivca3710
20.12.2016 5 z 5

Naprosto super úžasné! :D Série Harry Potter je má úplně nejoblíbenější :) Nejlepší byly ty scény, které nebyly ve filmu (škoda).

monulam
19.12.2016 5 z 5

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

hana4834
08.12.2016 5 z 5

skvěle napsaný a přiznám se že jsem uronila na konci pár slziček

natkaf
07.12.2016 5 z 5

Skvělé jako vždy. Napínavé, nečekané a hlavně krásně tajemné a temné. Jde poznat, že kniha už není jen pro děti. Autorka se s tím nepáře a zbije kohokoliv. Konec mě nekutečně dostal, nedokázala jsem si takový závěr ani představit. S chutí na další díly!!

medvídě
01.12.2016 5 z 5

Páni. Právě jsem dočetla 4. díl a nějak nemám slov. Kam se poděl příběh mladého začínajícího čaroděje a jeho přátel, o kterém bych řekla, že je učen převážně mladším??
Najednou to má úplně jiný spád. Teď se mi i objevily slzy v očích. Jako kdyby se to vše otočilo, dětským radovánkám a šťastným koncům byl utrum.
Poslední 3 (4) díly jsem moc neviděla, takže netuším, co vše ještě můžu očekávat.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Řekla bych, že z celé série nejlepší díl

Hankenan
21.11.2016 4 z 5

Naprostá srdcovka. Z celé sedmičky to nejlepší. Svět kouzel se konečně pořádně rozmáchl a dostali jsme i další kouzelnické školy. Budu číst ještě mnohokrát.

wendulka321
19.11.2016 5 z 5

Opět to nebudu dlouze okecávat knížka se mi moc líbila a už se těším až otevřu další díl.

ErikaKej
14.11.2016 5 z 5

Tu knihu som doslova zhltla - ci uz som ju citala prvy krat alebo neskor znova... urcite najlepsia z prvych styroch-dokonca by som to klasifikovala ako uplne iny level a odchod zo sveta rozpravok. Velmi napinave, chvilami az strasidelne, strhujuce a urcite vam utkne v pamati :)

leny.wood
06.11.2016 5 z 5

I když jsem se pustila do čtení po několikáté, pořád jsem otáčela stránku za stránkou, tak je to skvělé čtení. "Čtyřku" vnímám jako nejlepší z předchozích, opravdu jsem si to užila. Jestliže znáte zatím jen film, neváhejte a pusťte se do čtení, protože jste o mnoho důležitého ochuzeni.

Arya26
30.10.2016 5 z 5

No nemůžu si pomoct ale 1/2 pro mě byla trochu horší, ale potom se příběh rozjel. Řekla bych, že Harryho život začíná být těžší a bylo mi ho až líto. Na začátku přišel o nejlepšího přítele (s kterým se zase našli) a celou dobu musel čelit smrtelné výzvě. Jsem ráda, že do příběhu vstoupil Sirius, který vlastně do jisté míry nahrazuje Harrymu ztracené rodiče. Paradoxně se mi nejvíc líbila závěrečná pasáž s Voldemortem, ve filmu mi připadala ochuzená. Naštěstí pro mě si ty novější díly od čtyřky moc nepamatuju, a tak mě nakonec rozuzlení překvapilo :)
O svém hodnocení se nemusím zmiňovat - to je všem jasné :D

Anaj10
28.10.2016 5 z 5

Je to krásná kniha.
Zatím jsem četla 1-4 ale ta čtyřka je nejméně podobná filmu a díky knize vím jak se to doopravdy stalo, tak jak to napsala sama autorka a jak asi chce aby jsme si to pamatovali v podobě knihy a ne filmu . :)

lotofhs
27.10.2016 5 z 5

Tahle knížka je jedna z mých nejoblíbenějších. Konci tu taková ta pohádková atmosféra a Harry se dostává do hodně těžkých chvílích. Je to všechno skvělé vymyšlené a všechno do sebe zapadá na konci. Je mi líto, že hodně věcí vynechali ve filmu, ale tak to bývá u každé HP knížky. Čtu už po několikáté a nikdy mě to snad neomrzí. Tentokrát jsem brala Cedrikovo smrt hrozně. Dřív jsem to ani neřešila a teď se mě dotkla a pár slzicek ukaplo.