Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391941/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-7qA-391941.jpg 5 13195 13195

Harry Potter série

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické... Toto vydání je prodávano ve sbírce 1.-4. dílu v krabici s názvem První čtyři roky v Bradavicích, ISBN souboru 80-00-01109-3... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Terrez93
29.09.2016 5 z 5

harry! myslím, že ne třeba slov. TOP

Verča91
26.09.2016 5 z 5

Harry Potter se dostává do těžké situace, kdy se musí postarat o své přežití a na začátku ztrácí i svého nejlepšího přítele Rona, nakonec Harry vše zvládne a vše dopadne jak jinak než dobře. Tyhle knihy velmi miluji a ráda je čtu

danny_21
20.09.2016 4 z 5

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posunuly k zatím nejtemnějšímu až drsnému podání - viz samotná závěrečná labyrintová zkouška a nevyhnutelné střetnutí ... No tak ať se daří i nadále, další kouzelnické pokračování netrpělivě vyhlíženo - 85 %

gomaki
19.09.2016 4 z 5

Mám takový zvláštní dojem, že zde "končí" dětství a začíná dospívání s HP a jeho partou.

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl jsem vždycky vnímala jako přelomový - už nejsme děti, ale ani nejse dospělí...bohužel dospělé okolí nás vnímá jako děti a na druhou stranu od nás chce dospělé chování. A přesně takhle to vnímám ve čtyřce.

Harry je sice ještě dítě, nicméně ty problémy, kterými prochází jsou už pro patřičně staršího borce:) ne že by to měl Harry někdy lehké, ale tady ... tady se prostě posouváme do té neurčité věkové linie, kdy vlastně všechno, co uděláte je špatně.

Ohnivý pohár ... k ději toho není moc co říct, aby se nevyslepičil obsah, páč snad každá stránka je v tomto případě celkem podstatná a pokud znáte jen film, tak znáte jen půlku příběhu :) co si budeme povídat.

Takže hurá na Turnaj 3 kouzelníků, jste již očekávání jako důležití diváci:)

Paganfairy
19.09.2016 5 z 5

Harryho Pottera budu číst stále, až do důchodu, a i poté, nikdy neomrzí. Skvěle napsané, napínavé, "logické", výborné k relaxaci a potřebě odpoutat se od všedních povinností.

Leenah
17.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako všechny ostatní díly Harryho Pottera :)

JosefW
11.09.2016 4 z 5

Nuže, Harryho čtvrtý rok ve škole čar a kouzel se mi už nelíbil tolik, jako pro mě nepřekonatelné dva předchozí. Vážně nemohu jinak, takové jsou prostě mé dojmy.
Už dříve jsem zaslechl od několika svých kamarádů o tom, že od čtvrtého dílu se filmové zpracování čím dál tím více odklání od knižního originálu. Inu, musím uznat, že tyto zvěsti byly pravdivé. Ne snad, že by se film, který znám poměrně dobře, odlišoval v zásadních věcech hlavní dějové linie, nicméně...no, prostě, pokud jste četli, budete zřejmě tušit, co se mi právě honí hlavou.
Oproti předchozím třem dílům nám děj i události poněkud potemněly. To by ale snad samo o sobě nebylo na škodu. Avšak, ačkoli jsem vlastně dostal, co jsem chtěl - více informací o kouzelnickém světě - nemohu ve výsledku říci, že mne kniha nadchla stejně, jako tomu bylo při čtení již zmíněných dvou předchozích.
Ze smíšených pocitů mi tedy vychází vcelku jasná čtyřhvězda. Svým způsobem jsem byl více než spokojen, na druhou stranu už to pro mě nebyla tak parádní oddychová jízda.

Cryptkeeper
07.09.2016 5 z 5

Napínavé,perfketní čtení,u kterého čas utíkal jako snad nikdy předtím.
Poslední kapitoly a strhující závěr mi naprosto vyrazily dech.
Pocity z tého a dalších knih,ze série HP,mi už navždy zůstanou zaryty v paměti;)

Taliane
18.08.2016 5 z 5

Pořád na to nejsem příliš stará. A myslím, že ani nikdy nebudu. Přečteno za velice krátkou dobu - upoutala od samého začátku až do konce. Od filmu se snad už víc lišit nemohla. Rozhodně přečtu znovu. A pak ještě. A pak to budu číst svým dětem. To aby tušily, co je čeká, až jim přijde jejich dopis.

petvet
16.08.2016 4 z 5

Kniha je o proti ostatním dílům poměrně tlustá. Čtenář se začíná dovídat spoustu dějových souvislostí.
Už to není taková "pohádka pro děti" jako první dva díly..postupně je vše napínavější.Čtenář musí mít oči v pozoru,aby mu něco důležitého neuteklo :) :)
Za mě super kniha-akorát začátek a popis famfrpálového mistrovství bylo na můj vkus trochu zdlouhavé.

ELMA
15.08.2016 3 z 5

Čím tlustší díl, tím pro mě horší. Vymyšleno to Rowlingová měla určitě geniálně, ale zpracování pokulhává. Právě na tomhle díle je vidět, jak mu velký zájem čtenářů, médií a vydavatele ublížil.

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Já nesnáším Voldemorta, ale mám takové tušení, že se vrátí. Naučit se pár zaříkadel a používat je bez hůlky nebude doufám k zahození. Možná, že si pořídím i tu hůlku, která bude vypadat jako křivý klacek. Kniha se velmi povedla a těším se na další díly.

Eillienessis
04.08.2016 4 z 5

Nikdy není pozdě na to zase se do Bradavic vrátit. Už mi není patnáct, jsem jen pouhý mudla, ale to ještě neznamená, že bych se nemohla naučit pár kouzelných zaříkávadel navíc, kdoví, co když se Pán zla opět objeví...

Houbař
02.08.2016 5 z 5

Ohnivý pohár je už spíš pro větší děti, protože kniha je tlustá a psaná drobným písmem. Příběh je zase o kus zajímavější, drsnější děj je krásně vypsaný dopodrobna. Hlavně zde začíná poměrně zajímavě navazovat příběh mezi Harrym a Voldemortem.

ThrisaManx
01.08.2016 5 z 5

Pro mě bude Ohnivý pohár snad navždy nejlepším dílem série. Hodně se mi líbí rozsah knihy, kdy si autorka dala práci a opravdu autenticky vyobrazila postavy, události, pocity, vztahy a celou atmosféru kouzelnického světa. Mrzí mě, že jsem dřív viděla film, protože jsem tímto přišla opravdu o skvělý zážitek prvního čtení.

Mari7
26.07.2016

Je to skvělá knížka, líbí se mi na tom ta atmosféra,vzrušení,napětí...:-)

Mari7
26.07.2016

Nejlepší knížka z celé série. Film se tomu nevyrovná

VeronikaZ
23.07.2016 5 z 5

Další výborný díl. Film je vedle ní jen slabý odvar, který mě zklamal.

Gandalff007
19.07.2016 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Konečně se dostáváme do temnějších stránek děje, který postupně graduje a nechává čtenáře v napětí. Asi jediný díl série, který si zaslouží plné hodnocení 100/100

AllyKumari
18.07.2016 5 z 5

Má nejoblíbenější z celé série. Konečně rok opravdu naplněný akcí, namísto pouhého tápání a slepování informací.