Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13336 13336

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

ropo
03.05.2020 5 z 5

K těmto knížkám nemá smysl psát nějaký komentář, jsou zkrátka skvělé. V mnoha ohledech se mi líbí více než filmy.

midone
01.05.2020 5 z 5

Tohle je přesně ten díl, kdy pohádka přechází do temnější fantazy. Zbožňuju to!

Taťka Hraboš
01.05.2020 5 z 5

Ve filmové verzi můj nejoblíbenější díl a nezklamal ani v té knižní (po cca 25 letech, kdy jsem jej četl poprvé). Tady už je patrné - na rozdíl od prvních dvou dílů - jak filmaři děj poněkud zjednodušili a v některých ohledech také změnili. Našim klukům, kteří už opakovaně celou sérii viděli na DVD, se konečně leckteré věci osvětlily a i já sám jsem byl překvapený, že se na některé - docela podstatné - věci nepamatuji (hlavně na roli Křivonožky, která je ve filmu jen podřadná).

Adéla.
25.04.2020 5 z 5

Skvělý díl!

Adél784
24.04.2020 5 z 5

Tento díl se mi určitě líbil více než film:))))zjistila jsem mnoho věcí, které nejsou uplně z filmu jasné:)))jinak v tomto případě je hodně scén ve filmu pozměněno
doporučujiiiii 5/5

Zpivajici_Paja
20.04.2020 5 z 5

Zatím jsem četla tři první díly a tenhle se mi líbil ze všech nejvíc.

PanTydlitát
19.04.2020 5 z 5

Nemám slov. Opět nemám slov. Za mě zatím nejlepší kniha ze série, ačkoli naprosto BOMBASTICKÉ jsou všechny tři, které jsem zatím četla...
Kniha je dokonale promyšlená - obzvlášť cestování časem. Na konci jsem se úplně klepala, rukama svírala stul a myslela jsem, ze asi exploduji - ač je to divný výplod fantazie. Taková je kniha Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - napínavá, promyšlená, úžasná...
Opět přečteno za jediný den. Neodtrhnete se, to zaručuji ;-)

Luna7
19.04.2020 5 z 5

Jeden z mých oblíbenějších dílů. Ve filmové podobě můj nejoblíbenější díl z HP filmů, jednak kvůli ději, ale hlavně protože je krásně natočený. V knize je ale více informací a jsou tam vysvětleny věci, které se z filmu nedozvíte. Líbí se mi taky promyšlené cestování v čase, díky kterému vlastně nic nezměníte. A taky to je jediný díl, kde se přímo nevyskytuje Voldemort. Takže tady je konečně jiné zakončení, než že se Harry utká s Vy-víte-kým.
Dneska začnu číst Ohnivý pohár, čeká mě skoro 600 stran :)

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Pro me jednoznacne nejlepsi dil z cele serie. I filmove zpracovani bylo dobre.

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Napínavá kniha. Je to můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

Majinka010406
07.04.2020 5 z 5

Skvělý díl. I tato kniha nezklamala.

ptacicek
05.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha, úžasné čtení během kterého jsem si kolikrát řekla, že ve filmu mi něco uniklo nebo jsem tomu nevěnovala pozornost. V knize na to bylo času dost :-). Tato kniha se mi líbí i tím, že se až pak přímo nevěnuje tomu Jehož jméno nemůžeme vyslovit a jeho boj s Harrym.

TomD
02.04.2020 4 z 5

Docela pěkné čtení, ale úplně stejně jako film, mě bavila z celé série nejméně. A přitom je zrovna tento díl veden jako nejlepší film z celé série. 5 hvězdiček dostal ode mne proto, aby nekazil průměr selé sérii.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Opět kniha nezklamala.
Další nelehký školní rok Harryho plný nástrah a nebezpečí.
Zjištění že mezi udajným padouchem a Harrym je spojitost bylo velmi překvapivé.

Nikola_
30.03.2020 5 z 5

Tento díl je pro mě, co se týče filmů naprosto nejlepší.. A i kniha je za mě super. Postavu Siriuse Blacka mám snad nejraději jak v knize, tak ve filmovém zpracování, kde ji ztvárnil skvělý herec. Rozhodně doporučuji :)

Sykorka10
27.03.2020 5 z 5

Už chápu, proč tento díl mnozí považují za nejlepší. I podle mě je totiž zatím nejlepší z prvních třech knih, které jsem přečetla. A ač jsem spíše zastáncem filmových zpracování, musím uznat, že tentokrát se mi více líbila knížka. Dalo by se říct, že jsem hltala kapitolu za kapitolou.

klaraj093
25.03.2020 5 z 5

Trojka je u mě jednoznačně top díl.. To je prostě srdcová.. Po 15 letech znovu čtení.. Nádhera si to připomenout, po x tém shlédnutí filmu.. Těším se na další díly.. Četlo se to samo.. Návrat do dětství..

Mystifica
24.03.2020 4 z 5

Řekla bych že asi nejlepší díl ságy o HP, po něm už to podle mého názoru začalo upadat. Příběh je fajn a je jako v podstatě první díl víc zaměřen na to, co se stalo před Harrym a začínáte zjišťovat víc o politice kouzelnického světa, na které staví 3 poslední díly.

Mája777
24.03.2020 5 z 5

Skvělé. Proč já se tomu tak dlouho bránila? Honem, honem, co bude dál?!

EduardVlach
20.03.2020 5 z 5

Super knížka jenom pro mě jeden z horších dílů série (i tak jsou všechny díly HP úplně úžasné a tak i slabší díl je mistrovské dílo :-))