Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13333 13333

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Miluju tooo! Pokaždý když přečtu nějaký díl Harryho tak si říkám, že byl ještě lepší než ten předchozí. A tady bylo úplně stejně. Knížka měla skoro 500 stránek a četla jsem ji týden. Teďka už budou ty díly jen tlustější a tlustější, což mě trošku děsí. K ději nemám žádné připomínky. Jen mě teda překvapilo, co zase ve filmu vynechali nebo jen tak rychle přelítli. V tomhle díle(knize) jsem si oblíbila nového učitele Obrany proti černé magii Lupina. Tak tenhle díl zase řadím jako můj nejoblíbenější asi zase do té doby, než si přečtu ten další.

Atekram
08.07.2020 5 z 5

Tohle je asi můj nejoblíbenější Potter. Je to hlavně proto, že příběh dospívá, kniha pro malé děti je pryč. A k tomu se tu poprvé objevují spousty kultovních postav (Sirius, Lupin, Pobertové, Klofan, profesorka Trelawneyová, mozkomorové ...), předmětů (Plánek, Obludné obludárium, obraceč času, Kulový blesk, ...) a lokací (Prasinky, Chroptící chýše, Medový ráj, Záchranný autobus atd.). A nesmím zapomenout zmínit skvělý český překlad bratří Medků (to platí u všech dílů). Je to prostě skvělá kniha, která otevírá dveře pravému kouzelnickému světu.

Veve630
05.07.2020

Skvělá

Lea10
03.07.2020 5 z 5

Bomba!!! ????????

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.

Chesterton
18.06.2020 5 z 5

Pestrobarevná, svěží fantazie naplněného dětství i trochu dospělejší humor . . . . . . . přeměny mezi dobrem a zlem dokonale ladí s životní realitou . . . a všemu vévodí logika a promyšlenost.
Přes zralý věk jsem potkala napětí i atmosféru strachu a to už se mi vážně dlouho nestalo :o)
Mou favoritkou už z předchozího dílu je paní Weasleyová ❤️zápletka s Prašivkou excelentní a Křivonožka boží . . .

V úvodu mě malinko zamrzelo lehké zapletení středověkých čarodějnických procesů do děje, to neměla Rowlingová zapotřebí, říkala jsem si. A ona měla. Opravdu přituhuje a dost momentů drží krok s realitou. Budu zvědavá jak ze svého propletence v dalších dílech vybruslí :o)

Corso
15.06.2020 5 z 5

K predoslym dvom som komentare ani nedaval, proste a skratka, som sa nechal zlakat na tie vydania ilustrovane Jim-om Kay-om. To vam je uplne ine citanie ako tie predosle klasicke vydania. Mat na pupku riadnu 2 kilovu bychlu kriedoveho papiera s luxusnymi ilustraciami. Ked to kedysi vychadzalo (prve vydania!), dostal som sa po stvrty diel. Uvidim kam sa dostanem v tomto kole, kazdopadne kupim uz kazdu z tejto nadhernej edicie, chcem to mat pokope. Komentovat dej a dielo ani nejdem, proste o HP-cku uz dnes vie kazdy vsetko a kazdy uz nan ma svoj nazor. 5 hviezd za toto luxusne vydanie.

natka08
08.06.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha líbí se mi moc

Listopad
01.06.2020

(SPOILER) Sirius pro mě v knihách vždycky bude vypadat tak, jak ho ve filmech ztvárnil Gary Oldman. Mrzí mě, že ho ta kráčmera nechala umřít a při sledování filmů (které jsem mimochodem dokoukala teprve nedávno) jsem si říkala, proč to ta husa Harrymu udělala - všechny, který měl rád, mu umřeli. Můžeme bejt rádi, že z rodiny Weasleyových (za to ji ale taky nenávidím) zabila "jen" Freda a ne Ginny. Nebo Rona, či Hermionu, která pro Harryho vlastně byla jako sestra. Ale to už by ji asi fanoušci šli upálit. :D

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Vězeň z Azkabanu se mi moc líbil. Děj rychle plynul a líbil se mi i nápad s návratem v čase.

PanTydlitát
27.05.2020 5 z 5

Vše je dokonale promyšlené, vše do sebe dokonale pasuje, vše má nějakou souvislost.
Prostě úžasné.

Kubiknoobik2
26.05.2020 4 z 5

Kniha není lepší než ostatní dvě. Líbila se mi, ale nějaké mistrovské dílo to není.

Gweny
22.05.2020 5 z 5

Komentář může obsahovat spoiler!
Jean Jacques Rousseau kdysi řekl, že "Dobře využitý čas činí čas ještě mnohem drahocennější."
Čas je abstraktní pojem, který hýbe nejen naší realitou (pokud věříme jen na tu naši), naším světem ale také světem kouzelníků a čarodějek. Náhody neexistují a vše má svůj řád a běh. A čas je pro Harryho v tomhle díle opravdu drahou ale zároveň velmi potřebnou komoditou.
Ač se v tomto příběhu už třináctiletý Harry vůbec nesetkává s Pánem Zla, poznává jeho z prvu nenápadného společníka.
To nejdůležitější se odehrává v posledních cca 70 stránkách, kdy prostě čtěte, a i když víte, jak děj skončí, nic vám nedovolí přestat číst, i když už je půl druhé v noci a vy ráno vstáváte do práce. Ty ohromné dějové zvraty nabírají na rychlosti i atraktivitě a jediné, v co doufáte, je, že všechno dobře dopadne a přitom stále ještě tápete, komu věřit a pokládáte si otázku, co je to vlastně šťastný konec?!
Brumbálova moudrost je opět na svém místě, skrytá a přitom účinná. Zatím to vypadá tak, že on je v pozadí všeho, co se v Bradavicích za celý školní rok šustne - ať už se jedná o cokoliv.
Nutno podotknout, že Vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější díl, co se týká filmového zpracování a nejinak to bude i v tom knižním. Možná je to právě tou absencí jedné z nejhlavnějších postav, nebo právě tím, jak jsou akčně popsány famfrpálové zápasy i konečný "souboj", dá-li se to tak nazvat.

domihruzkova
18.05.2020 5 z 5

Je vidět, že i autorku HP baví, s každým dílem přibývá stále více stránek :D

m_martina
16.05.2020 5 z 5

Tento díl už není tak dětský jako první dva. Autorka zde už dost přitvrdila, ale bude ještě hůř.

Andrea x
10.05.2020 5 z 5

Harry Potter and the prisoner of Azkaban.
Dil se skvělým rozuzlením. Vysvětlení kdo je kdo.

Anushka1
08.05.2020 5 z 5

Další úžasné pokračování. Do děje se dostávají postavy důležité pro pokračování příběhu. Hlavně můj oblíbený Sirius Black. A profesor Lupin je prostě nejlepší učitel obrany proti černé magii.

Jeár13
06.05.2020 5 z 5

Moje asi nejoblíbenější kniha z příběhu o Harrym Potterovi. Napínaví děj, zvraty a když už člověk ztrácí iluze, tak překvapivá změna děje. Skvělá kniha, dá se číst kdykoliv, ber rozdílů věku, nadčasová, prostě skvělá. Doporučuji.

KláraHunčarová
06.05.2020 5 z 5

Nejlepší díl z Potterovské série!

TajemnýSmrad
03.05.2020 5 z 5

Vězeň z Azkabanu za mě patřil k těm lepším knihám ze série. Zajímavý, nápaditý s nečekaným vyústěním... Navíc si pamatuji, jak jsem se jako malý bál při scénách, kdy se zjevil ten velký strašidelný pes. Kniha navíc zajímavě posouvala děj s ohledem na celou sérii.