Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13494 13494

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

Evča Korejka
04.04.2015 5 z 5

J.K. mě zase nezklamala.
Docela jsem se ale divila,že v knížce je často zmiňované slovo jakýsi,jakási... Nevím jestli to byl překlad,nebo jestli to napsala spisovatelka. Každopádně knížka je pěkná.

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Trojka vždycky byla a bude mým nejoblíbenějším dílem. Obraceč času je dokonalý.

hancijar
30.03.2015 5 z 5

Nejlepsi kniha o Potterovi, i filmove to bylo nej.

Norea
23.03.2015 5 z 5

Tak ako kamarátka, ako ja a všetci tu čo komentujú, je tretí diel HP najlepší. Mám len otázku, či by ste si tiež chceli zaletieť na hypogrifovi a nechali sa preniesť časom, kde musí za sebou napraviť pár chybičiek?

Alex.Barunka
16.03.2015 4 z 5

Skvělé pokračování a zároveň zlomový díl.

Alexander1918
12.03.2015 2 z 5

Tož ... já to fakt četl, ale ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem potřetí.

TadeasPavlas
09.03.2015 5 z 5

Osobně nejoblíbenější ze všech deseti.. (počítám i Famfrpál, Bajky a Zvířata)
Od vazby až po poslední stránku je to naprosto, naprosto dokonalý.
nenašel jsem jedinou chybu.

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Opäť zaujímavo vystavaný príbeh s vynikajúcim rozuzlením. Logika už miestami mierne škrípe a konanie niektorých postáv je niekedy dosť nepochopiteľné (Dursleyovi, Hermiona, Snape), ale zatiaľ to moc nevadí. Taktiež vysvetľovačiek je viac než by sa patrilo. 8/10

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Zdeňula
19.02.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka, pro mě zatím nejlepší díl...

MachineGirl
08.02.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší díl série.

Always a reader
06.02.2015 5 z 5

Boží knížka.. Tenhle díl už přechází z pohádky do hororové pohádky, která později přejde až v horor. Pár scén je jiných než ve filmu. Mozkomoři v knížce mi příjdou hrůzostrašnější než ve filmu. Tedy když si je dokážete živě představit.

hancijar
06.02.2015 5 z 5

Nejlepsi kniha o HP

MadameR
04.02.2015 5 z 5

Už nic nebude jako dřív, do nevinné dětské knihy se dostává něco temnějšího. Obávaný vězeň uprchl z vězení a celí kouzelnický svět je na nohou.. Ve třetím pokračování se seznámíme se spoustou nových postav, z nichž, mimo jiné, mě zaujala postava profesora Lupina, který žáky konečně začíná připravovat na boj proti černé magii. Skvělé pokračování knižní série.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Třetí díl patří obecně mezi nejoblíbenější,mě však chvíli trvalo,než jsem si k němu našla cestu. Ne,že by se nelíbil, jen mě zpočátku tolik neuchvátil jako později. Teď musím uznat,že třetí díl se J.K.Rowling opravdu povedl. Nechybí akce, vtip a skvělé hlášky, na které člověk jen tak nezapomene.

eliska3246
29.01.2015 4 z 5

Tohle pro mě kdysi byla nejlepší kniha série. Dodnes jí mám ráda, ale zpětně jsem si dovytvořila náklonnost i k jiným dílům. I tak je to ale jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec :)

ZdivocelaReny
03.01.2015

Pro mě asi nejpoutavější Potterovka... Přestože jsem ji četla až po shlédnutí filmu, narozdíl od rovněž oblíbených Relikvií... Přestože jsem veděla, jak to se Siriusem, Remusem a Peterem je, hltala jsem takřka každou stránku... A prožívala to s Harrym ;). Hrozně mě potěšily Lupinovy vzpomínky na pobertovská léta... tyhle podrobnosti, které film vynechal, byly naprosto báječné... mám moc ráda Poberty... jsem nadšená, když můžu nahlédnout do jejich studentských let a možná i proto u mě Vězeň z Azkabanu vede, je jim v něm totiž věnováno nejvíc prostoru... ;).

Kyta
02.01.2015 5 z 5

...obávaný vrah na útěku, mozkomorové střežící školu, znamení blízké smrti, Harry v nebezpečí... Rozhodně už se nejedná o "pohádku"!
Třetí díl této kouzelnické série je krásně napsaný a to všechno, co má pravá kniha mít, ale hlavně je dokonale promyšlený! Já jsem knihu přečetla podruhé, takže jsem si pospojovala a dávala dohromady i věci, kterých jsem si poprvé nevšimla. Musím říct, že před autorkou smekám!! Měla to promyšlené hodně dopředu, což vlastně oceníte hlavně na konci, kdy se vše vyřeší.
Sirius Black a Remus Lupin... tyhle postavy jsem si hrozně moc oblíbila. Všechno v knize stojí za obdiv! Vězeň z Azkabanu je můj hodně oblíbený díl, nejen pro to, že se loučíme s pohádkovostí, ale taky pro jeho silnou a dojímavou stránku, která mě donutila až k pláči...

DOKONALÉ!!

Edona
30.12.2014 5 z 5

Nezáleží na tom, který díl Harryho Pottera právě čtu, zkrátka a jistě - zamilovala jsem si je všechny. Velice obdivuji J. K. Rowling za její neskutečnou fantazii. Vězně z Azkabanu považuji za přechodný díl z pohádkového Harryho Pottera na temnější a děsivější háv. Naprosto jsem fandila Lupinovi - je to prostě hrdina.