Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371740/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-B8p-371740.jpeg 5 13492 13492

Harry Potter série

„Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Když se k Harrymu Potterovi přiřítí temnotou Záchranný autobus a se skřípěním pneumatik zastaví přímo před ním, začíná v Bradavicích další školní rok, který ani zdaleka nebude obyčejný. Sirius Black, uprchlý masový vrah a následovník lorda Voldemorta, je na útěku a šíří se zvěsti, že má spadeno na Harryho. Profesorka Trelawneyová vidí na první hodině jasnovidectví v čajových lístcích na dně Harryho šálku předzvěst smrti. Dost možná nejděsivější ze všeho jsou ale mozkomoři, kteří stráží školní pozemky a hledají, z koho by svým polibkem vysáli duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Tůčomil
11.03.2022 5 z 5

Jako každá kniha Harry Potter to byl super příběh.
Tato kniha se mi velice líbila

Susan94
10.03.2022

Mé hodnocení ovlivňuje hned několik aspektů. Nejdříve jsem viděla film a to hned několikrát, také jsem knihu četla až v dospělém věku. Nikdy bych netvrdila že film je lepší než kniha, tady to ale pro mě prostě tak je. Samozřejmě kdybych četla třeba knížku dřív... i tak to pro mě je nejoblíbenější díl a knížce dávám plný počet bodů.

Karolbookworld
07.03.2022 3 z 5

Asi opravdu půjdu proti proudu , ale bohužel za mě je 3. díl HP nejslabší .
Po recenzích ostatních nastoupila očekávání a ty bohužel zničily můj dojem na tuto knihu.
Předem chci říct , že to vůbec neznamená , že je špatná nebo že mě nebavila , jen mě nenadchla tak , jako předchozí díly bohužel . Chápu proč lidé tento díl milují , ale já zůstávám stále věrná 2. a 5. dílu

branislav1814
06.03.2022 5 z 5

Po 16 letech jsem si s radostí přečetl můj nejoblíbenější díl HP. Nemá smysl o tom cokoliv psát, jsem si jistý, že všechno bylo již řešeno v předchozích komentářích. Těším se na další ze série.

david9690
01.03.2022 5 z 5

Už je to nějakých pár let co jsem HP četl naposledy a dostal jsem neodolatelnou chuť si to celé naprosto úžasné dílo přečíst znovu. A tak jsem se do toho pustil a musím říct, že se to čte samo a autorčina fantazie je absolutně geniální. 3 díl série se mi hodil do výzvy pro letošní rok, protože Sirius Black je přímo prototypem postavy na útěku, jež se skrývá.
A opravdu tenhle díl je obzvláště povedený a čtení bylo pro mě opravdovým zážitkem.
Profesor Lupin byl skvělý, děje a události s Mozkomory byly chvílemi pěkně mrazivé a finále s Klofanem a pak s Tichošlápkem, Náměsíčníkem, Krysou Peterem a Snapem bylo strhující. No a myšlenka s obracečem času totálně geniální.
Těším se na další díly série, první tři jsem měl přečtené fakt za chvilku - prostě je to extra třída a né nadarmo to má takovou celosvětovou oblíbenost napříč generacemi.

Anastazie0810
01.03.2022 5 z 5

Tento díl patří mezi mé oblíbené. Objeví se zde spoustu nových postav, které skvěle dokreslují celý příběh a spolu s nimi i mýtická stvoření. Tato série je díl od dílu lepší a lepší a rozhodně si zaslouží svou oblíbenost. Málokdo dokáže psát jako J.K. Rowlingová.
Naši hrdinové jsou rok od roku zvědavější, odvážnější a loajálnější. Jsou i teď připraveni čelit jakémukoliv nebezpečí, co na ně ve škole čeká.
Filmové zpracování opět velmi povedené a mohla bych na to koukat pořád dokola.

pohoda58
16.02.2022 5 z 5

Jak jinak, je to prostě skvělá kniha pro všechny generace.

veveropysk
04.02.2022 5 z 5

Knížka se mi líbí, hlavně rozuzlení.

JointlieKat94
01.02.2022 5 z 5

Můj nejvíc nejmilejší díl, co se týká filmového zpracování. Film je pro mě srdcovka. Jako malá jsem určitě, ale určitě četla první knihu a zamilovala jsem se do Siriuse. Pak až přišel film. No, teď po 19.letech mohu říct, že miluju Siriuse jak knižního, tak filmového. :D

Báječné, napínavé, čtivé, včasevracející, vše vysvětlující (jasně že jsem tady pochopila víc, než z filmu!) a vlastně, když nad tím filmem tak přemýšlím, samozřejmě se nedalo nevšimnout, kolik důležitých věcí (ve filmu jinak zakompovaných) nám unikalo. Nebo to bylo ve filmu na přeskáčku (Harry a koště). Ale jasně, dá se to pochopit tak i tak.. :)

Miluju tenhle díl.

Tereziee
29.01.2022 5 z 5

Moc mě baví se k Harrymu neustále vracet. Jako dítě jsem Vězně z Azkabanu moc nemusela, ale čím jsem starší, tím víc mám tento díl ráda.

Johny_H.
23.01.2022 3 z 5

Nemohu se ubránit myšlence, že je to jako předchozí díly. Šikana od pěstounů nákupy v příčné ulici nudný školní rok kde je zlý profesor a souboj na konci. Rozdíl tu, ale je prostředek této knihy myšleno hodiny učení a famfrpál jsou oproti předchozím knihám neskutečně nudné. V druhé knize se sem tam něco dělo. Hlavní postavy řešili co je to ta komnata a podomně zde nic takového nečekejte stačí si přečíst začátek než dojede do bradavic a pak přelistovat na poslední cca 4 kapitoly a o nic jste nepřišli nic závratného se zde nestane.

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Pěkná knížka, sice ne nejlepší co jsem kdy četla, ale nádherně promyšlená.

lassse
17.01.2022 4 z 5

Hodně povedený díl. Harry i jeho kamarády už bere jejich okolí vážně a to s sebou přínáší další napínavé dobrodružství.

_Bára_
12.01.2022 5 z 5

Film Vězeň z Azkabanu jsem už od malička neměla moc ráda. Ovšem knížka mě neskutečně chytla. Je zde spousta novinek a já si to neskutečně užívala. Nejvíc jsem si samozřejmě užívala famfrpálová utkání. Rozhodně už se neskutečně těším na Ohnivý pohár.

Petronelka123
11.01.2022

Tak další díl za mnou. Vězeň z Azkabanu je snad můj nejoblíbenější díl z celého Harryho Pottera. Baví mě přemýšlet nad účinky mozkomorů nad naší myslí a duší.

E_Lan
02.01.2022 5 z 5

Stejné jako první dva díly - s dětmi jsme nadšení před spaním četli, sem tam se dokonce i báli, dobře se bavili a vůbec si tenhle příběh pořádně užili. Navíc vložená časová smyčka není vůbec špatná, ani pro děti ne. Skvělé.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Eliška15
12.12.2021 5 z 5

Harry Potter je má srdcovka a vězeň z Azkabanu patří k mým oblíbeným.

martin_aston
12.12.2021 5 z 5

Za mňa najlepšia kniha zo série (a to sú všetky skvelé). Tá atmosféra bola úžasná.

Dzoglik
11.12.2021 4 z 5

Před cca 17 lety jsem knihu četl poprvé a od té doby akorát několikrát dokola viděl film. Teď sem jí dočetl podruhé a BUUUM. Najednou mám pocit že film absolutně nemůže dávat smysl někomu, kdo knihu nečetl. Daleko více se zde zabředává do reálií a faktů o kouzelnickém světě, které pro pochopení všech souvislostí ve filmů dost chybí. Mimoto je skvělé jak stím že stárnou hrdinové knihy, se kniha obsahově a jazykově posouvá aby byla stále přístupná svým čtenářům a nezůstala jen pouhou pohádkou.