S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1617 1617

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard, 2022

sabina3898
05.02.2023 5 z 5

Pane jo, tohle bylo tak strašně cute a boží, že se mi z toho až kroutily palce u nohou. Tom je sympaťák každým coulem a jeho náhled na všechno, co prožil, je osvěžující. Kniha se čte sama a já se zároveň těšila i bála, že jí každou chvíli dočtu. Jo a jsem potterhead takže cílovka. Už jsem psala, že je to boží?

kristinica
05.02.2023 5 z 5

Kniha byla tak čtivá, že bych si přála, aby byla aspoň o 200 stránek delší!

nikolabastl
05.02.2023 5 z 5

Pro fanouška Harryho Pottera absolutní “must read”. Chytlavě a jednoduše napsané proložené fotkami ze života Toma Feltona.

Princezna22
05.02.2023 5 z 5

Moc krásná kniha, strasne dobře se četla. Krásné napsané. Při čtení jsem se zasmála i koukala co kde jak. Protože spousty věcí jsem o Tomovi vůbec nevěděla. Děkuji za tuto knihu byla moc kouzelná. Doporučuju 5 ⭐

Hakate
04.02.2023 5 z 5

Lehce napsané, plné pokory, vtipu, zábavy. Nahlédnutí do zákulisí natáčení HP, a dalších filmů, stejně tak jako odkrytí Tomových démonů, o kterých otevřené píše. Skvělé napsané. Doporučuji nejen milovníkům a fanouškům HP, pro které bude kniha povinností, ale i milovníkům filmů, kteří se rádi dozvědí nějaké informace ze světa filmového natáčení.

Tesset
03.02.2023 5 z 5

Musím se přidat ke vší té chvále. Neuvěřitelně lehce napsané s pokorou. Sice bylo těžké uvěřit tomu, že vše kolem HP bylo tak sluníčkové, ale aspoň na nikoho neházel Tom špínu. Odhalil něco ze svého soukromí a nechal fanoušky nahlédnout do zákulisí - i bych ocenila více historek, které se tam odehrávaly. Za mě super, odsýpalo to neskutečně rychle. Ale ty chyby! Prosím všechna nakladatelství, investujte do korektora, už tak čtenáři platí enormní sumy za knihy a pak jim přistane v rukou taková, kde je chyb jak máku.

Nikusha
03.02.2023 4 z 5

Moc hezká autobiografie plná chvalozpěvu na všechny kolegy a rodinné příslušníky. Zajímavá fakta z filmů o Harrym a blízké seznámení s Tomovými démony. To všechno najdete v téhle knížce, kterou bych doporučila všem fandům HP.

Worbitka89
01.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha a dobře zpracovaný životopis v jednom. Takhle to má vypadat.
Doporučuji pro všechny fanoušky Harryho Pottera. Svižné tempo, vtip, nadhled,zajímavosti i strasti filmového průmyslu.
S lehkostí, humorem i jistou dávkou pokory Tom Felton provádí svým životem, velmi se věnuje HP, jeho postavám i hercům, které popisuje nejen jako postavy,ale i jako lidi, kterých si váží a na kterých vypichuje jejich dobré vlastnosti. Líbilo se mi, že si autor na nic nehraje, uvádí různé přešlapy a alotria, které dělal, vyzdvihuje kolegy, oceňuje práci celého štábu a skutečně vrací nás do dětství a do Bradavic v mudlovském světě.
P.s. skutečně ho začněte mít rádi...

knihomolkajanca
31.01.2023 4 z 5

Tom Felton ztvárnil roli největšího rivala Harryho Pottera - vdechl život legendárnímu Dracu Malfoyovi. Nyní se po letech rozhodl poodhalit závoj tohoto kouzelného světa z trochu jiného pohledu, než jste ho měli možnost poznat doposud. Jaké to bylo odmalička vyrůstat jako čaroděj? Jaké to bylo podílet se na vzniku fenoménu dnešní doby a natáčet po boku hereckých velikánů? To všechno a ještě mnohem více se dočtete na stránkách jeho čarovné biografie.

Pokud čekáte, že Tom byl stejný darebák jako filmový Draco, možná v určitých momentech budete mít pravdu. Více než to ale prostě byl obyčejný kluk s neobyčejným dětstvím, který se se vším snažil vypořádat, a myslím, že to do jisté míry zvládl. I když mu jeho kariéra i sláva připravila nejeden těžký moment.

Více než cokoliv jiného však na mě z Tomova vyprávění sálala vděčnost a pokora. Jistěže si připravil zajímavé historky a poodhalí některé z manýrů svých, či hereckých kolegů. Ale z každé kapitoly dýchalo obrovské uvědomění Toma jako dospělého muže, který je vděčný za vše, co se mu přihodilo. U žádného ze svým spolupracovníků nezapomene zmínit, co mu setkání s nimi dalo, ať už setkání byla krátká nebo ne.

Film, sláva i peníze však mohou člověka změnit, a to aniž by si sám uvědomil, že se něco děje. A to se stalo i Tomovi. Život po Harrym byl jako na houpačce a on si svým způsobem sáhl možná ne na samotné dno, ale rozhodně dost hluboko. Otevřeně hovoří o svých démonech a boji s nimi, což asi byla ta nejsilnější část celé knihy, která vás jistě přinutí přemýšlet, a možná se na Toma právě díky ní budete dívat zase trochu jinýma očima.

Sečteno a podtrženo, čeká na vás kvalitní čtenářský zážitek. Do úplné biografické pětihvěždy tomu možná chybí ještě pár let zážitků, ale zaručuji vám, že pokud jste Toma nemilovali do teď, tak po přečtení této knihy rozhodně budete.

Hodnocení: 85%
Za knihu moc děkuji nakladatelství Práh a Rosier.

Luskal
30.01.2023 4 z 5

Moc fajn čtení. Bylo příjemné si připomenout některé scény z HP a nakouknout do toho, jak natáčení filmu vypadá. Zároveň oceňuji posledních par kapitol, ve kterých Tom popisuje jak Hollywoodské pozlátko, tak své osobní problémy - o kterých je Dobre ze otevřeně mluví a zvladnul se s nimi vypořádat.

Ludy1990
29.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem,hltala jsem každé slovo a to nejsem vůbec žádný fanoušek Harryho Pottera.Kniha nás zavede do světa Harryho Pottera ale i do osobního života Toma Feltona,kde popisuje svoje světlé i stinné stránky života.Kniha je velice čtivá,vtipná.

P.S. Kniha mě zaujala natolik,že jsem ji přečetla za jeden den a to nejsem takový veliký nadšenec do knih.Doporučuji !

Ellis03
27.01.2023 5 z 5

Bylo to hrozne zajimave a ctive. Přijde mi skvěle, ze Tom napsal knihu, kterou takhle přiblížil obyčejným lidem úplně jiný svět, ale ještě skvelejsi je, jak nad tím všem přemýšlí. Zpětne nad vsemi svými pocity, svým jednáním a chováním, co ho k čemu vedlo a co ho kam dovedlo, ale i jeho zamyšlení nad lidmi kolem, kteří se ho nějakým způsobem dotýkali. Je to vážně uzasny počin a i když ve finále možná nebyl hlavní cíl přiblížit zákulisí natáčení snad nejslavnější filmové série, ale spíše pomoci lidem uvědomit si sami sebe, myslím, ze se mu skvěle podařilo obojí. Vážně skvěle a silne čtení. Jedine, co mi vadilo, bylo poměrně velke množství chyb v textu. Chybějící písmenka, případne písmenka navíc .. a neco jako ´abychom se mi děti necítily být pod tlakem ..’ by se podle mě do knihy ani dostat nemělo. Což ale není chyba autora a v podstatě ani překladu, tudíž určitě na hodnocení neubiram a knihu jedine doporucuji.

Lethania
27.01.2023

Nikdy jsem si nemyslela, že to bude právě herec Draca Malfoye, který nás nechá nahlédnout pod pokličkou natáčení jedné z nejúspěšnějších filmových ság. A přeci se to stalo. Jasně, role Draca nebyla tak významná, takže Tom Felton nebyl pod takovým tlakem jako Daniel Radcliffe či Emma Watson (jejich úhel pohledu by byl jistě velmi zajímavý).
Obvykle autobiografie nečtu, ale když jsem se dozvěděla o Tomovi a jeho životopisu, jak si pomalu, ale jistě krade cestičku popularity, byla jsem více než zvědavá, a tak jsem při výjimečné návštěvě knihkupectví neodolala a knihu si prostě koupila coby povinný přírůstek do knižní rodiny jménem Harry Potter.
Tom píše mimořádně čtivě a vtipně. Píše o své rodině jako o své největší opoře a respektuje své kolegy-herce. Zajímavé jsou také zákulisní perličky z filmových ateliérů a Tomovo dětské uličnictví. Kniha působí velmi otevřeně od vrcholu až po úplné dno a o překonání různých těžkých životních rozhodnutích.
Za mě povinná četba pro všechny milovníky HP světa.
A teď si jdu pustit dokument Harry Potter - 20 let filmové magie a budu se potutelně usmívat při pomyšlení na to, co Tom ve své knize zmínil a budu si to užívat.

Martyy
26.01.2023 5 z 5

Moc jsem od knihy neočekával, protože se jedná o Biografii, které zcela neholduji. Kniha mě ale příjemně překvapila a byla velmi čtivá. No musíte posoudit sami...

kniznistranky
25.01.2023 5 z 5

Číst něčí životopis je zážitek, který se s běžným čtením beletrie nedá srovnat. Kde kdo by řekl, že na tom nezáleží - omyl! Nahlédnout někomu do hlavy je hodně intenzivní. Kór když autobiografii napsal herec, který hrál ve vaší nejoblíbenější sérii z dětství a nepřímo se stal součástí nostalgických vzpomínek. Trochu zvláštní začátek hodnocení knihy, já vím, ale přesně takový hloubavý pocit ve mě kniha Toma Feltona zanechala.

Z kraje by bylo fajn říct, že o život herce, který ztvárnil blonďatého Draca Malfoye, jsem se nikdy moc nezajímala. Stěží jsem si před pár lety pamatovala jména herců tří hlavních postav, natož abych pátrala po informacích z jejich životů. Harry Potter je pro mě srdeční záležitost stejně jako pro spoustu dalších lidí, kteří vyrůstali v době, kdy vycházely knihy a filmy, ale jak Tom v knize zmiňuje: chtěla jsem dál vidět to kouzlo a nechtěla jsem o něj přijít tím, že bych pátrala po faktech o hercích. Znala jsem Draca, ale Toma jsem bohužel přehlížela, i když ve výsledku by jeden bez druhého nebyli těmi, kterými se pro své fanoušky stali.

Popravdě jsem o hercích obecně nikdy moc nepřemýšlela. Pamatovala jsem si maximálně jejich tváře z filmů a postavy, které ztvárňovali. O to víc na mě zapůsobil tento Tomův životopis. Je v něm hodně otevřený a odhaluje i dost osobní a citlivá témata. Nebudu to dál obkecávat, prostě mi to v některých věcech otevřelo oči.

Jestli mě něco opravdu hodně zaujalo, byly to části z natáčení (ne jen Harryho) a prostředí filmařiny. K podobným informacím se člověk hádám moc nedostane. Bavilo mě vyprávění jak se na place seznamoval s dalšími herci a mnohdy se skutečnými špičkami v oboru. Popisuje tu své dětství, kariéru i odvrácenou stránku toho, když je člověk slavný. Četlo se to samo. Místy jsem se smála, ale i byla dojatá. Doporučuju všem fandům i zvědavcům.

Bagrik062
25.01.2023 4 z 5

Knížku jsem si jako správný potterholik nemohla nechat ujít. Je zajímavé vidět svět HP z jiného úhlu, avšak spíš než odkrýváním tajemství z natáčení na mě kniha zapůsobila odkrýváním osobnostního růstu autora.

blanka5960
25.01.2023 5 z 5

Příběh o chlapci jenž bydlel v příštěnku pod schody. Kdo by jej neznal?
Úžasný svět Harryho Pottera oslovil ve světě miliony fanoušků. Harry Potter byl, je a troufám si napsat stále bude světový fenomén, který vyšel nejen v knižní, ale také ve filmové podobě.
Všichni, kteří tento svět milujeme se do něj moc rádi vracíme. Koncem loňského roku vyšla u nás knížka, kterou napsal herec Tom Felton, představitel filmového Draca Malfoe. Knížka je Tomovou autobiografií a to velmi zdařilou. Je napsána čtivě, vtipně, zároveň poukazuje i nelehké životní okamžiky, se kterými se musel poprat. Jeho vyprávění je úžasné, při čtení máte pocit, jakoby vám to vyprávěl váš nejlepší přítel. Proberete jeho vztahy s rodinou, filmové zkušenosti, dospívání až po současnost. Všechno co vám Tom sděluje, sděluje s velkou pokorou. Zažil slávu i prohru, ale dokázal se odrazit zpět ode dna a já mu držím pěsti, aby už nikdy to dno nepoznal.

kaczka79
24.01.2023 3 z 5

Kniha hlavně pro fanoušky HP a Toma Feltona. U autobiografie oceňuji, že je psána "velmi lidsky" a jak tady bylo zmiňováno - jako klabosení, se starým známým někde u piva. Dostanete se do zákulisí série filmů HP a vtipných historek, které Vám Tom prozradí. Tímto moje kladné hodnocení končí. Nedávám plný počet hvězd z toho důvodu, že mám mírně rozporuplné pocity u jeho osoby jako samotné - zase jeden herec, co moc neunesl slávu, následný propad a potřebu o tom napsat... ( fanoušci mi prominou, ale kromě HP toho moc nedokázal ). Víc se asi těším na knihu "pana herce" Alana Rickmana.

Mikejla1308
23.01.2023 4 z 5

Váhala jsem, zda si knihu pořídit. Jsem HO fanouškem o tom žádná, na autobiografie mě ale moc neužije. Natož v dnešní době, kdy mi přijde, že knížku píše téměř každý druhý.
Tady ale chybu neuděláte. Ať už máte rádi HP, prostředí filmu, nebo ne, příběh Toma Feltona vás obohatí. Přiblíží vyrůstání ve filmových ateliérech, pár zákulisních informací, ale zejména se tu jedná o náhled do jeho duše. A to já sakra můžu.

Tomovo vyprávění Vás několikrát rozesměje, ale i dojme. Ve mně vyvolal určitě víc emocí než jsem čekala. Příběh Toma Feltona je velmi otevřená kniha po jejímž přečtení se na Draca už navždy budete dívat jinak. V dobrém slova smyslu.

Sarka25
23.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha ! Prectena jedním dechem. Ještě pár dní ve mě bude rezonovat. Skoro celá kniha je napsaná zábavně a ukazuje nám jaké to je vyrůstat ve filmovém světě a me to moc bavilo ale asi cca poldedni 3 kapitoly zabrousi autor do hodně citlivých témat a to mě opravdu dostalo. On mě dostal a vubec jsem netušila jak to po HP měl těžké a ma můj velký obdiv že šel s kůži na trh. Skvělá kniha.

Harry Potter životopisy, biografie alkoholismus herectví o natáčení filmu

Autorovy knížky

Tom Felton