S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1617 1617

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard, 2022

Clairka
19.02.2023 5 z 5

Naprosto užasná kniha!

dancadragneel
17.02.2023 5 z 5

Velmi mile překvapená jsem byla. HP byli filmy i knihy, které byli s mým dětstvím dost spojené, ale ohledně této knihy jsem byla dost skeptická. Nakonec jsem pořídila, začala číst a nedokázala se odtrhnout. Tom Felton píše skvěle, zatáhne vás krásně do tahu... no prostě se nemůžu dočkat jestli vydá třeba i jen nějaké příběhy...

Antares
16.02.2023

S knihami o čarodejoch som vyrastala, takže ako regulérneho "potterheada" ma kniha "o Dracovi", samozrejme, prilákala.
Je to veľmi príjemné čítanie, plné zaujímavostí z natáčania slávnej filmovej série. I Tomove osobné príbehy som si s chuťou prečítala a najviac ma zaujali jeho vzťahy s hereckými kolegami. Záver knihy bol posmutnelejší, ale oceňujem, že o tom úprimne píše. Niekedy človek musí padnúť na hubu, aby začal vnímať a rozumieť sám sebe. Palec hore pre Toma. Palec dole za preklad a korektúru.

mahdal
16.02.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem dostal jako dárek, sám bych se k ní asi nedostal, i přesto že jsem velký fanoušek HP. Nekoupil bych si ji proto, že jsme byl stále (a ono je to i svým způsobem asi hezké) zaseknutý uvnitř dětské duše, která vnímá příběh HP v absolutní rovině. Duše, která je zamilovaná do celého příběhu a která vnímá jednotlivé nuance křivd spáchané Malfoyem vůči hlavní postavě. Jinými slovy byl do otevření této knihy Tom Felton tím nepřekročitelným "záporákem".
Jak dětinské a neprofesionální! Přesto je v tom i cosi krásného; především to, jak může příběh ovlivnit vnímání lidské duše. Této knize musím (i když je to velmi úsměvné) tedy poděkovat, za lehké vystřízlivění.
Co se týká stylu - kniha je psána (resp. překlad) velmi jednoduchým stylem propleteným množstvím nespisovných výrazů. Což vzhledem k žánru a intencionalitě knihy není na škodu.
Knihu rozhodně doporučuji všem fanouškům HP!

Veronika_mad
15.02.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat - jestli to bude vyprávění jen o natáčení o HP a jestli to bude stát za to. A stálo! Tom nevypráví jen o HP, ale vypráví celý svůj poutavý příběh, který mě velmi zaujal. Na HP jsem vyrostla, takže pro mě bylo zajímavé číst o natáčení i životním osudu jedné z vedlejších postav. Bylo by super, kdyby se k napsání knihy odhodlala i nějaká z hlavních postav. Každopádně by to měl přečíst každý Potterovec, protože uvidí i tu druhou stránku celého projektu a pochopí, že to opravdu není prdel a že každého něco tak velkého může ovlivnit jak tím dobrým způsobem, tak i tím špatným. Děti nebo dětské hvězdy jsou k tomuto náchylnější a Tom je příkladem a hezky popisuje, jak se to celé stalo. Je to psáno s dávkou humoru a hlavně s pokorou, která v této době spoustě lidem chybí. Je znát, že se z toho chtěl prostě vypsat a nechtěl způsobit žádnou nevraživost mezi zmíněnými lidmi, protože jsem nenašla proti nikomu něco negativního. Knihu bych doporučila i těm, kteří HP nefandí, protože má poselství, které by mohlo někomu v podobné situaci pomoci.

knihomolka460
13.02.2023 5 z 5

Když jsem se dozvěděla , že tato kniha vyjde v češtině, tak jsem neváhala a musela jsem si ji pořídit. Upřímně , měla jsem trochu obavy, které jsem , ale vůbec nemusela mít. Knížka se četla velmi dobře. Tom má skvělej humor a bylo to psané poutavě , proto se to tak dobře četlo. Konec byl určitě nečekaný a myslím si , že hodně lidí si z toho může odnést ponaučení. Rozhodně doporučuji všem fanouškům HP.

Nikkiproch
12.02.2023 5 z 5

Kniha nejen pro věrného Potterheada. Většina knihy je sice o natáčení a plesá při ní fanouškovské srdce, nicméně mě velmi překvapil konec knihy, který přinesl mnohé poučení od mladého člověka, který se nebojí říct, že stál nad propastí.
Skvělé čtení, až na ty pravopisné chyby a překlepy, za které by se nakladatelství mělo stydět.

mia.com
10.02.2023 4 z 5

Musim se pridat k tem, co kniha nadchla. Ackoliv me doted Tom Felton nijak zvlast nezajimal a do knihy jsem se pustila jen proto, ze tam ma byt neco o nataceni HP, cela kniha me zaujala. Sice nechapu, proc nesetrili papirem, nezmensili pismo a neudelali mensi okraje, ale i tak je na pohled hezka a samozrejme nejvic zaujmou barevne fotky s popisky. Je ovsem smutnou pravdou, ze tech pravopisnych chyb bylo vazne hodne. Za to samozrejme nemuze autor, ale lide pracujici na ceskem prekladu by se vazne meli nad svymi vykony zamyslet!!! Nicmene Tomuv zivotni pribeh krasne odrazi, jak se na vas muze podepsat slava a pozlatko. Urcite neni prvni ani posledni, ale na konci kniha nese hezke poselstvi. Za me na prvotinu super pocin, cetlo se to vazne samo. Doufam, ze neco napise i Daniel jako. Ten me zajima vic :D

Alaglesia
09.02.2023 4 z 5

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem si musela tuhle knihu pořídit. Kniha pro mě nebyla zklamáním, protože Tom umí psát. nechal čtenáře nahlédnout do zákulisí natáčení HP. Zároveň ale také otevírá dopad dospívání ve světě showbyznysu, jaké to je žít v LA, být bohatý a známý. A jak to může pomalu sžírat Duši a dojít k odpojení sebe sama. Tom otevřel i téma závislostí a léčení. Určitě se už ke knize nebudu vracet, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

terezarath
09.02.2023 4 z 5

Pro fanoušky HP světa určitě milé doplnění. Svižný styl psaní, kniha se čte velmi snadno. Bylo zajímavé nakouknout za kulisy tohohle celosvěového fenoménu, dozvědět se více o samotném natáčení a samozřejmě i více o představiteli Draca.

KateTheBlogger
08.02.2023 5 z 5

Knížka se čte téměř sama. Tom nás s sebou bere nejenom do zákulisí natáčení filmů s HP, ale děláme mu společnost na cestě jeho životem. Kniha je opravdová, dojemná, smutná, veselá a rozhodně ji doporučuji každému. Ani na chvíli jsem se při čtení nenudila a naopak jsem s nadšením otáčela jednu stránku za druhou.

Miretti
08.02.2023 5 z 5

Jsem skalní fanoušek HP, ale i vy, kdo jste tímto fenoménem nepolibeni, si tuhle skvělou knihu bez obav přečtěte. Je to hlavně krásný příběh života jednoho kluka. Ani chvíli jsem se nenudila, dělala mi společnost pár hezkých večerů, se smíchem, slzami, s úvahami k zamyšlení. A dozvědět se něco ze zákulisí natáčení filmů bylo třešničkou na dortu. Děkuji za takový zážitek.
P.S. chyby v textu knihy odpouštím.

baroo
08.02.2023 5 z 5

Tato kniha neaspiruje na literární ceny a sem tam prostě nějakou chybu najdete. Vadí mi to? Vůbec. Tady jde pouze o kouzlo Harryho Pottera a celého kolotoče okolo této značky. Vzpomínky natáčení, zajímavé historky, nostalgie a jeden z úhlů pohledu. Nic víc v tom nehledejte. Ale pro nás z generace, která s tímto universem vyrostla a dodnes ho hltá, je to tak trochu návrat do dětství a povědomého světa.

Lily101
08.02.2023 5 z 5

První dvě třetiny knihy skvělé a rozhodně doporučuji všem fanouškům filmové série o Harrym Potterovi.

Co se týče autora…byl mi nesympatický jako herec, což znamená, že roli dobře zahrál a i v tom reálném životě mi přišlo, že není až tak extrémně milý a úžasný. Nevěřím, že kniha vznikla z důvodu, který uvádí. Ale to nemůže být součástí hodnocení knihy a ani není.

lenka2557
07.02.2023 1 z 5

Knihu jsem si pořídila silně inspirována jednou nejmenovanou knižní influencerkou. Už to nejspíš nikdy neudělám... Upřímně vůbec nechápu vysoké hodnocení navzdory tomu, že jsou v knize hrubky, překlepy, chyby a spousta anglismů. Shoda podmětu s přísudkem? Kdež. Sousloví jako "abychom mi děti neměly..." Vskutku. Jako dítě jsem si myslela, že když budu číst, upevní to moje znalosti české gramatiky. Well, no longer true, it seems... Je smutné, velmi smutné, že kšeft a dojení stokrát podojené krávy jménem Harry Potter má tak silnou prioritu oproti základním věcem typu korekce textu. Nebudu tím pádem ani komentovat příběh, ačkoli jistou informační hodnotu přinesl. Jsem smutná a zhnusená a nerozumím dnešnímu světu. Howgh. Je mi líto. Příště prosím pořádně.

Monty196
07.02.2023 5 z 5

Překrásná kniha , plná pokory a lásky.
Krásný důkaz, že člověk chudý i bohatý potřebuje lásku , přátele a rodinu.

Petra-Nela

Super knížka

TeriLoch
07.02.2023 5 z 5

BOŽÍ ! Moc příjemné, vtipné, upřímné a oddechové čtení ! Nakouknutí do zákulisí Harryho Pottera a do života herce bylo moc zajímavé. Každý fanoušek HP musí povinně přečíst ! Vlastně i všichni ostatní, protože věřím, že to bude zajímavé čtení pro každého :)

Být nemocná má i své výhody, knihu jsem přečetla za jeden den a věřím, že i bez nemoci bych ji měla rychle přečtenou, protože se to četlo prostě samo ! :) DOPORUČUJI !

Kyta
06.02.2023 5 z 5

Po přečtení knihy herce Toma Feltona se musím přidat ke všem pozitivním reakcím a ohlasům. Ujišťuji vás, že jako fanouška HP vás toto dílo zaručeně nezklame. A věřím, že i nefanouška HP tato kniha bude bavit, protože má svou přidanou hodnotu.

Ani jsem netušila, že je Tom tak dobrý, skromný, vtipný a upřímný člověk. Spoustu věcí bere s lehkostí a nenuceností, která k němu patří. Z každého jeho slova čiší pokora. Uvědomuje si, že všechny ty skvělé zážitky, které za ta léta získal, nejsou samozřejmostí. A mimo jiné je to skvělý vypravěč, který vás nudit určitě nebude, a budete tak chtít otáčet jednu stránku za druhou.

Tom celé vyprávění uchopil skvěle. Bere nás do zákulisí jak svého života, tak natáčení filmu. Zpočátku nás seznamuje se svou rodinou, se svým dětstvím, vypráví, jaký vliv na něj měli rodiče a starší bratři a postupně se přesouvá ke svým hereckým zkušenostem. Vypráví, jak přišel k herectví, jak dostal roli Draca, líčí radosti i strasti dospívání na filmovém plátně, i to, co všechno mu dala práce mezi obrovskými hereckými hvězdami. Zmiňuje vtipné a nezapomenutelné zážitky z natáčení a zajímavosti, na které si jistě vzpomenu, až si znovu dám maraton Harryho Pottera. S respektem a úctou popisuje ostatní herce a další členy podílící se na natáčení. A v neposlední řadě s námi sdílí své pocity a zkušenosti po skončení celých deseti let natáčení Harryho – jak moc ho poznamenal život jakožto hollywoodská hvězda.

Každá kapitola je zajímavá svým vlastním způsobem a má potenciál vám něco předat. Tom je upřímný a otevřený a nebojí se mluvit ani o těch nejtěžších chvílích, které ho v životě potkaly. Otevírá téma duševního zdraví a doufá, že sdílením své zkušenosti pomůže těm, kdo to potřebují, v tom, aby se nebáli začít. Začít mluvit o svých pocitech, začít navštěvovat psychologa, začít se léčit s nějakými závislostmi. Protože není žádná ostuda vyhledat pomoc, pokud vidíme, že už to přesáhlo určitou mez.

Imponuje mi, jak za tou knihou není vidět nějaká touha po slávě nebo penězích, ale že Tom tuto knihu napsal z čistého srdce. Dal do ní kus sebe a já mu za ni děkuju. Líbí se mi, jak si uvědomuje, že příběhy jako třeba ty o Harrym Potterovi spojují lidi a pomáhají jim v těžkých chvílích. Je vděčný, že je těchto příběhů součastí a já jsem zase vděčná za něj. Že se tak dobrý člověk rozhodl napsat takovou úžasnou biografickou knihu, která vám něco předá. Tleskám, děkuji a doporučuji dál!

berry1009
06.02.2023 5 z 5

Velmi zajímavý vhled do světa Harryho Pottera ze zákulisí. A také pohled do života člověka, který přesto, že mohl mít, co chtěl, chtěl být obyčejným sťastným klukem. Což se mu ne vždy dařilo.

Harry Potter životopisy, biografie alkoholismus herectví o natáčení filmu

Autorovy knížky

Tom Felton