S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1538 1538

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Hoper14
05.03.2023 2 z 5

Hm, přečetl jsem prvních 50 stránek, a zaujala mne akorát předmluva Hermiony - ta je brilantní. Za ní dávám 1*, zatím. Po druhých 50 stránkách přehodnotím. Vzor pro děti rozhodně Tom není. Za upřímnost přidávám druhou hvězdičku.

envoi
04.03.2023 5 z 5

Knížka tak lehce napsaná až mě to samotnou zaskočilo, o to víc mě rozbily poslední kapitoly, ten vpád byl tak nečekaný až šokující, že asi právě tohle mělo přesně ten správný účinek. Víte, když jsem viděla tu knížku ve výloze, říkala jsem si, čím by mě asi tak ten týpek mohl zajímat, nebo spíš koho to zajímá, co dělá nebo dělal, kluk, co hrál Malfoye.. asi mu došly prachy, pravý opak budiž pravdou. Ten kluk má co říct, umí to říct a asi budu na tu knížku ještě dlouho vzpomínat

jitkact
04.03.2023 5 z 5

Začnu stejnou větou jako mnoho jiných příspěvků: nečtu autobiografie. Ale při výběru knížek se hodně řídím hodnocením čtenářů z tohoto webu. Knihu jsem kupovala jako dárek a pochopitelně si ji přečetla taky. Není to žádný bulvár, naopak velmi lidské vyprávění o životě mladého člověka - mladého herce. Nemusíte být fanouškem HP, aby vás tato kniha zaujala.

galadrielin
03.03.2023 5 z 5

Málokdy čtu autobiografie. Možná bych to ale měla přehodnotit, protože Tom Felton a jeho vyprávění o dospívání během natáčení Harryho Pottera bylo neskutečně zábavné! Sleduju Toma už poměrně dlouho, a působí jako velký sympaťák. Jako téměř každý z nás prošel telecím obdobím, kdy se Dracovi podobal nejen díky odbaveným vlasům a dělal Zmijozelu čest. Tady chci ovšem podotknout, že z celého vyprávění čiší pohoda (až na závěrečnou část, kdy Tom popisuje boj se svými démony) a je vyloženě vtipné. Kniha o klukovi, který měl velké štěstí na roli a díkybohu za to! Jeho Draco je skvělý, stejně jako tahle kniha.

Petass
03.03.2023 5 z 5

Nikdy jsem příliš životní cestu herců z mého oblíbeného HP nesledovala, nezajímalo mě to. Až po shlédnutí dokumentu k dvacátému výročí jsem si řekla, že Tom byl vlastně veřejností vnímán vždycky jako " ten špatný", ale jaký skutečně je? Překvapilo mě, že svoje životní zkušenosti sepsal sám a navíc velmi dobře. Na jednoho malého kluka toho zažil opravdu mnoho. Otevřenost, s jakou vše popisuje, je úžasná a myslím, že to sám bral jako formu terapie. Za svůj život stihl opravdu velký kus práce a jsem zvědavá, co nám ještě ukáže. Tenhle chlapík je velký sympaťák a touhle knihou možná pomohl nejen sobě, ale i mnoha dalším, kteří bojují s podobnými problémy. Odvážný muž! Díky! Zůstane mi v knihovně.

Vjeerus
03.03.2023 4 z 5

Hodnocení této knihy je pro mě trošku oříšek, jelikož životopisy normálně nečtu a nejsou klasickým dobrodružným příběhem. Jako fanoušek Harryho Pottera jsem se nakonec nechala zlákat vidinou spousty zajímavých zákulisních informací z natáčení filmů. A to jsem z části dostala.
Začátek knihy se mi dost vlekl a já si kladla otázku, proč musela být vydaná kniha kvůli informaci, že Tom Felton měl de fakto normální dětství (což sám v knize nesčetněkrát řekne), dělal kupu blbostí a snažil se zapadnout mezi své vrstevníky jako většina z nás od věku, kdy se dostaneme do většího kolektivu dětí. Zajímal se o fotbal a jídlo a ne o nějaké natáčení - to byl jen výlet s zážitkem.
Zlom přišel právě až s natáčením filmů o HP, kdy se opravdu člověk nějaké ty zákulisní informace dozvěděl. Ale největší hodnota knihy dle mého spočívá až z událostí po Harrym Potterovi.
Z knihy na mě působí, že Tom Felton je velmi milý člověk, který si váží všech kolem sebe. S obrovskou laskavostí děkuje nejen svým hereckým kolegům, ale i rodině za to, jak s ním jednali a jak mu pomáhali projít si životem. A jak mu rodina a přátelé pomohli dostat se ze dna.
Rozhodně nelituji, že jsem se do knihy pustila, ale stále si myslím, že polovina věcí byla spíš o ničem, než něčem, ale copak já mám právo kecat do toho, co má člověk psát do vlastního životopisu? Věřím, že pro autora jsou tyto momenty stěžejní a rád se o ně dělí.
Já si z knihy vezmu hlavně poselství z posledních stránek a pokusím se ho předávat dál. Má pravdu, protože duševní zdraví je stejně důležité, jako to fyzické. Klobouk dolu za to, jak šel s kůží na trh a děkuji za sdílení i některých osobních fotek.

zuzmi39
01.03.2023 5 z 5

Před čtením této knihy jsem měla Toma Feltona docela ráda, ale nikdy jsem jím nebyla nijak extra unešená a nic moc jsem o něm ani nevěděla, krom toho, že hrál Draca Malfoye. Po přečtení se to ale změnilo a já na něj mám úplně jiný názor. Ve skutečnosti je to nesmírně skromný, vtipný a inteligentní člověk a mně touto jedinou knihou velice přirostl k srdci. A věřím, že přiroste k srdci i všem ostatním, kteří si tuto knihu přečtou. Poměrně velká část knihy je věnována Tomovým vzpomínkám na natáčení Harryho Pottera. Někomu by se to mohlo zdát zbytečné, vždyť většina čtenářů tohoto životopisu filmy o Harrym zná zpaměti, no ne? Opak je ale pravdou. Je opravdu zajímavé na to všechno nahlížet Tomovýma očima a poznat onen kouzelnický svět tak trochu jinak.
Nejsilnější na celé knize byl ale její závěr. Vůbec jsem netušila, že si Tom prošel něčím takovým. Je mi to opravdu líto. Doufám, že už podobnou zkušenost znovu nezažije a že už se bude mít v životě jenom dobře.
Je to opravdu skvělá autobiografie. Rozhodně stojí za přečtení.

filispin
28.02.2023 5 z 5

Kdo by si nechtěl zakáchat s Emmou Watson? Po přečtení této autobiografie do skupiny káchacích společníků směle zařazuji i sympaťáka Toma Feltona. Nikdy bych netušil, že si jednou budu číst knihu grázlíka ze Zmijozelu a budu se takhle skvěle bavit. Rychle se čte, je vtipná, hodně upřímná, místy dojemná a napsaná s obrovskou pokorou. Potterheadi, neváhejte - tohle je opravdu pecka! A teď už mě omluvte, jdu se přenastavit a popovídat si s racky.

Vendy1993
28.02.2023 5 z 5

Konec knihy jsem dočítala se slzou v oku, ale ta slza se objevila několikrát během čtení, speciálně když Tom psal tak krásně o lidech, kteří tu už nejsou. Musím říct, že Tom Felton umí psát opravdu krásně. Celá knížka se mi četla moc dobře a dozvěděla jsem se spoustu věcí nejen o zákulisí Harryho Pottera ale i přímo o Tomovi. A děsně moc se mi líbí slovo káchat....asi ho začnu používat ;)

Shaxx
27.02.2023 4 z 5

Moc milé memoáry toho sviňskýho zmijozelského bloňdáčka, který pořád dělal Harrymu zle. Bylo fajn dozvědět se něco ze zákulisí natáčení HP filmů. Netušila jsem, že Felton hrál v Pidilidech, v rodinné komedii, kterou jsem kdysi dávno viděla a nepoznala bych ho teda :))
Líbilo se mi, že se Tom nestydí ukázat i situace, které na něj nehází nejlepší světlo a celkově je to upřímné vyprávění a z toho malýho hajzlíka je nakonec velkej sympaťák :)

Sirina
25.02.2023 5 z 5

Upřímně si nedokážu představit, jaké to muselo být pro malého kluka, který byl vrhnut do filmového světa. Jsem ráda, že se z toho Tom nezbláznil a mohl napsat tuhle knihu. Má můj velký obdiv, že se dokázal popasovat se svými démony a dokáže o tom i vtipně psát.

Aerine
24.02.2023 4 z 5

Aneb jak se malý kluk dostal k Harry Potterovi a dál, aniž by o to stál. Tom Felton píše o svém dětství, prvních rolích, úspěších i neúspěších, o tom, jak “sláva není všechno”, o svých hereckých vzorech, kamarádech, rodině. Knížka určitě stojí za přečtení, nejen pro fanoušky HP :-)

lapagerie
24.02.2023 4 z 5

Nejsem čtenář biografií herců, většinou mě to nezajímá a nebaví. Ale tahle knížka má tolik pozitivních hodnocení, že jsem to zkusila. A byla jsem příjemně překvapená. Je vidět, že autor má smysl pro humor, vtipy nejsou křečovité nebo laciné. Tom se dokázal popasovat se slávou, i když to nebylo jednoduché a nechybí ani sesun po šikmé ploše nebo psychické potíže. Vypadá to, že nic neskrývá a opravdu zjistítte, kdo je Tom Felton ve skutečnosti.
Není to knížka, kterou bych si koupila, ale rozhdně nelituju, že jsem jí věnovala čas.

Majulle
23.02.2023 5 z 5

Konečně jsem se dostala také k tomu, abych jako správná fanynka Harryho Pottera přečetla Tomovu biografii. A hrozně mě mrzí že už to mám za sebou. Ne jen že se dozvíte jaký Tom ve skutečnosti je.. Je důležité rozlišovat filmovou postavu od herce, což některým lidem bohužel nedochází. Ale také si přečtete spoustu vtipných pasáží z Tomova života, jeho rodiny a hlavně spoustu perliček z natáčení Harryho Pottera. Nádhernou předmluvu v knize měla Emma Watson u které mi dokonce ukápla slza, ale konec knihy? Nechám to pro Vás ať si to sami prožijete \ přečtete, opravdu to stojí za to!
Všichni si říkáme jak skvělé musí být hercem, člověk je bohatý, slavný, může jet kamkoli, mít cokoli... Ale je to opravdu pravda? Je to tak skvělé jak to navenek vypadá? Všechny tyto otázky popisuje Tom ve své knize, a klobouk dolů za jeho upřímnost a sebereflexi. Dávám 5/5 protože tohle je opravdu topka, a není určitě pro člověka jednoduché jít s tím vším ven a popsat svůj život ne jen ve slunci ,ale i ve stínu.

natyyss
23.02.2023 5 z 5

Jako obrovský fanoušek HP jsem tuto knihu prostě musela mít :D Tom není spisovatel, ale wow, nechce změnit povolání? Je to skvěle vyprávěné, při čtení jsem se moc bavila a dozvídala se různé zajímavosti. Najednou jsem se dočetla až do posledních kapitol, které mě překvapily, Tom nádherně popisuje, jak nemůže být vše zalité jen sluncem a čtenář se nad tím hluboce zamyslí a chtě nechtě také ponaučí.
Pokud to ještě nemáte doma, utíkejte do knihkupectví!

JaninaCZ
23.02.2023 5 z 5

Už ve svých mladých náctiletých dobách se mi Tom líbil ze všech herců z HP nejvíc (Draco ne) a pořád je to velký sympaťák. Knížka je velmi čtivá, dozvíte o všech slastech i strastech dospívání ve filmovém prostředí, Tom vypráví velmi otevřeně nejen o celém týmu kolem HP, ostatních hercích, ale i o svém osobním životě. Je i dost inspirativní, jak se se všemi nástrahami a problémy nakonec dokázal vypořádat. Pro fanoušky HP nezbytnost, ale rozhodně si to užijí i ti Potterem tolik nepolíbení.

NymphMaeve
22.02.2023 4 z 5

Já vlastně sama nevím, co jsem očekávala. Byl to neočekávaný vánoční dárek a já z něj byla moc nadšená. Jako milovnice světa Harryho Pottera jsem knihu zaznamenala, vyloženě jsem si ji však nepřála. Ale když jsem se do ní pustila, ocitla jsem se nejen ve světě malého kluka mířícího právě do světa Harryho Pottera, ale zároveň puberťáka, který o to vlastně nestál. Detaily z natáčení byly zajímavé, detaily z jeho skutečného i filmového života byly ještě zajímavější. Čtení jsem si užívala, i když jsem si místy říkala, že se trochu nudím a přeskakuji věty očima. Nevím do jaké míry zachoval překladatel hloubku Tomova vyprávění, ale v celkovém dojmu jsem si knihu docela užila. Množství fotek a vyprávění o přátelství bylo hodně zajímavé, stejně tak i ty špatné věci - alkohol nebo psychické problémy. Knihu jsem si docela užila a jsem moc ráda, že jsem mohla nahlédnout do hlavy nejen Tomovi, ale vlastně i Dracovi.

knihomolka_Lida
22.02.2023 4 z 5

Příjemné počteníčko o tom, jak se z malého kluka stala velká hvězda. Jaké jsou s tím spojené útrapy a nástrahy a že během natáčení Harryho Pottera bylo i hodně srandy.

Malarkey
21.02.2023 5 z 5

Pokud jste si prožili celé dětství s Harry Potterem, tak jako já, tak tahle kniha je mířená přesně pro Vás. A přidá ještě jedno poselství navíc.

Tom Felton v roli Draca Malfoye byl, coby úhlavní nepřítel Harryho Pottera, vždy trnem v oku všech fanoušků Harryho Pottera. Když jsem se ale dozvěděl, že chystá knihu, kde sesumíruje všechny dosavadní vzpomínky a zkušenosti, docela jsem se na samotnou knihu těšil. Už jsem totiž věděl, že Tom Felton je vlastně docela sympaťák, že se mu líbí Praha, a že má takovej volnější přístup k životu, který vypadá tak, že nemá problém na Karlově mostě vytáhnout kytaru a hrát tam pro radost kolemjdoucím. No, na tohle já vždycky slyším…

Horší už to bylo s jeho životním příběhem, který se asi i jako určitá forma terapie rozhodl vyprávět touto knihy. V podstatě to ale není nic objevného. U těch, kteří se proslaví už jako děti, tak nějak počítáte, že to bude na úkor něčemu. A v této knize to Tom hrozně hezky popisuje.

Vypráví tu o dětství, o natáčení Harryho Pottera, o tom, jak se mu spolupracovalo s velkými hereckými hvězdami, ale i o tom, co se dělo po natočení posledního dílu. Někdy úsměvné, někdy náročné, v mnoha ohledech ale dobře napsané.

Kira283
21.02.2023 4 z 5

A Must pro každého fanouška Harryho Pottera. Jako kdybych se vrátila v čase; do časů mého dospívání, kdy jsem hltala každý nový díl Harryho Pottera a napjatě očekávala nový film. My s těmi herci rostli a dospívali. O to úžasnější bylo se do té doby vrátit. Tom svým mistrným vyprávěním dokázal perfektně vtáhnout do děje. Jeho nadhled a smysl pro humor byl jen pomyslnou třešničkou.

Dávám 4*, protože 5* je pro Jo :))

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky