S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1538 1538

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Abako
19.03.2023 4 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera je to dobrý čtení. Není to bůhví jak vysoká liteatura, ale to snad nikdo nečekal. V rámci danýho žánru je to fajn - oddechovka s koncem nutícím k zamyšlení. Ubírám jednu hvězdičku za četný chyby v textu. Opravdu by bylo vhodný investovat do korektur. Chyby dost ruší při čtení.

Gweny
19.03.2023 5 z 5

Ve chvíli, kdy jsem zjistila, že tahle kniha existuje, jsem toužila po tom mít ji v knihovně. A přání bylo vyslyšeno a dostala jsem ji darem.
Je psaná s ohromnou lehkostí i nadhledem. Párkrát jsem se mile usmála, párkrát mi tváře smáčely slzy, protože samozřejmě Hollywood a produkce filmů, to nikdy nepřináší jen život na obláčcích. Tom to zjistil a zažil nejednou.
Kniha sice popisuje jen zlomek Tomova života, ale i ten zlomek nám dokáže přiblížit, jaké to asi tak je nemít klasické dětství, ale vyrůstat a dospívat vedle velkých osobností, v určitém časovém rozvrhu, který ale není nikdy stoprocentní.
Tom na mě působí jako laskavý člověk, který se díky tomu, čím prošel, co zažil, stal dobrým člověkem i když samozřejmě nějaké vlastnosti mají společné s Dracem, jehož život několik let prožíval.
Mně se kniha líbila. A rozhodně ji ráda doporučím všem velkým i menším fanouškům světa Harryho Pottera.

Jabkovžupanu
18.03.2023 2 z 5

Tak nějak nechápu to všeobecné nadšení. Jasně, je to psáno pro fanoušky Harryho Pottera, kniha obsahuje spoustu "pikošek," ale to je tak to jediné, co tohle dílko prodá. Oceňuji upřímnost autora, ale už ne jeho literární (ne)talent. Místy jsem se musela nutit, abych to dočetla.

sáně_v_létě
16.03.2023 5 z 5

Tom Felton mě jako spisovatel velice překvapil. Dokáže popisovat pro "běžného mudlu" nepředstavitelné příhody, jako by mluvil o nejběžnějších denních činnostech.
Ačkoliv jsem se u knihy velice nasmála, bohužel má i neveselé části. I ty jsou popsané úžasně poutavým způsobem.

irskádívka
16.03.2023

Kniha je určena pro fanoušky Harryho Pottera a je moc milá, ale jako životopis je slabší.
Autor se vypisuje z rošťáren mládí, života v Anglii a Americe a z léčby alkoholismu. Je to dobré, nicméně, životopis Albrechta z Valdštejna obsahuje válku, úskoky a vraždu, životopis Marie Curie Nobelovu cenu, životopis Ludvíka XIV. stavbu Versailles..chápete kam tím mířím?

Ronnie68
15.03.2023 5 z 5

Za mě skvělá kniha, která ukazuje zákulisí účasti Toma na filmech o Harrym Potterovi, tak i jiných filmů či reklam ... V posledních kapitolách se vypisuje ze závislosti na alkoholu ... Ale za mě převážila první, vyloženě vtipná, část, která mi v paměti určitě chvíli zůstane (během čtení jsem se dlouho tak nezasmála) .... Prostě chci ještě dodat, že jsem ráda, že jsem se k této knize dostala .... Rozhodně stojí za přečtení...

Lovana
15.03.2023 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila hned, když jsem zjistila, že bude vycházet a když se poté začala objevovat jedna pochvalná recenze za druhou, tak jsem se na knihu těšila ještě více. A já se přidávám k zástupu nadšených čtenářů, protože toto bylo skvělé a zejména (ale nejen) milovníci Harryho Pottera tohle číst chtějí.
Kniha se samozřejmě nevěnuje pouze natáčení filmů o Harrym, ale vzpomínky na tuto dobu tvoří podstatnou část knihy. Byla jsem ráda, že jsme se nejprve měli příležitost poznat Toma před Harrym a také potom, co se s ním naopak dělo po Harrym.
Jako velkého fanouška Harryho (a to nejen filmů) mě velmi potěšila část věnující se tomuto období, kdy jsem se často smála, ale několikrát jsem byla i dojatá. Ovšem kompletně celá kniha byla velmi čtivá, i když závěrečných cca 100 stran bylo náročnějších, ostatně něco přes 200 stran jsem zvládla v pohodě během jednoho dne, a to jsem ani neměla pocit, že bych toho přečetla nějak moc, stránky mi úplně mizely pod rukama a já se ani nenadála a byl konec knihy. Velmi také oceňuji, že kniha obsahuje také několik stran s fotografiemi.
Takže pokud jste fanoušci Harryho Pottera (ovšem předpokládám, že ti už knihu četli nebo se na ni minimálně už chystají), tak tato kniha je musthave a pokud nejste fanoušci HP, ale rádi čtete autobiografie, tak věřím, že by vás tato kniha mohla bavit i tak.

Hodnocení 4,75*/ 5*

And09
15.03.2023 5 z 5

Čekala jsem, že knížka bude skvělá (že Tom je skvělý člověk), ale ona ještě více předčila má očekávání. Nejenom, že se zdá, že je Tom obdivuhodná osobnost, on je i výborný vypravěč, byť to není žádný spisovatel. Tom byl vždy můj idol a teď přesně vím proč! Má to v hlavě srovnané, přesně ví, co chce říct a v jakém sledu a navíc je neuvěřitelně vtipný. Jeho povídání o jiných osobnostech je vždy velmi milé a uctivé a jeho humor je laskavý. Takovou knihu mohl skutečně napsat jen někdo, kdo si prošel obrovskou životní transformací a sebepoznáním, jak on si sám uvědomuje a přiznává (skutečně velmi otevřeně se svěřuje i se svou temnou stránkou života). Tom nejvíce vypráví o jeho zkušenostech s natáčením HP a jeho setkáními se s různými kolegy a čtenář tak nahlédne do zákulisí natáčení, což je kolikrát velmi zajímavé a humorné a vím, že se po přečtení budu na HP koukat už jinýma očima. Po takovém odlehčeném a laskavém vyprávění však najednou nastává zlom a Tom začne líčit svůj boj s psychickými problémy a najednou kniha dostává úplně jiný, vážný ráz. Toma si cením ještě o to víc, že se chtěl o podělit i o tuhle část svého života.

Iva095
14.03.2023 5 z 5

Od samého začátku jsem věděla, že tato knížka mě nemůže zklamat, že bude prostě skvělá. Od předmluvy Emmy Watsonové až po doslov byla geniální. Myslím, že příběh Toma Feltona ocení asi nejvíce fanoušci Harryho Pottera. Tom je skvělí vypravěč, knížka se skvěle četla. Byla tam spousta krásných chvilek, celkem dost humorných situací, ale nechyběla ani temná část Tomova života. S této knížky jsem maximálně nadšená a doporučila bych jí všem, ale hlavně fanouškům Harryho Pottera.

Foxxis
12.03.2023 5 z 5

Díky této knize jsem si uvědomí jak Toma proste žeru . Jak těžké muselo být udělat si fanoušky a přátele v roli Draca a díky jeho upřímnosti mi stránky knih ubíhaly tak nějak sami. Kniha je velice čtivá a Tom je skvělý vypravěč a svým otevřeným humorem mne nejednou pobavil.

FejKýý
11.03.2023 5 z 5

Tahle kniha byla strašně krásná. Ráda jsem se vrátila opět do Potterovského světa a já mám chuť teď číst zase dál Harryho. Ano, jsem ostuda. Filmy jsem viděla sice nespočetkrát ale nikdy ho nečetla. Tak to pomalu ale jistě napravuji. Nyní jsem skoro v půlce třetího dílu Vězeň z Azkabanu. Kniha má 400 stran, ale stránky mizí pod rukama a vám se zdá, že jste přečetli jen sotva třetinu knihy. Poslední část (cca 50 stran) bylo smutných a vůbec jsem s nimi nepočítala. Jsem ráda, že vím zase o Tomovi Feltonovi něco víc. Je tam tak, hodně věcí o filmech HP, co jsem nevěděla a byla docela sranda se to dozvědět. A je husté, že Tom nikdy nečetl knihy Harryho Pottera.

Termaap
11.03.2023 5 z 5

Já a fenomén Harry Potter: četla jsem všechny knihy jako teenager, v současné době se k nim vracím se svými dětmi skrze nová, ilustrovaná vydání a filmy jsem viděla všechny, některé (především první díly) i opakovaně.

O představiteli filmového Draca Malfoye jsem vlastně nikdy nijak zvlášť nepřemýšlela a před čtením jeho knihy jsem o něm věděla úplné minimum, či možná spíše nic, ale jeho knižní zpověď jsem hltala rychlostí vyslaných kouzel vy víte koho. I když mě bavila část o Tomově dětství a životě po dotočení všech dílů Harryho Pottera, pravdou zůstává, že popis natáčení a hereckých kolegů vnímám jako zdaleka nejzajímavější. Kniha mě donutila si snad poprvé vygooglit většinu herců a celkově teď tuto světoznámou kouzelnickou sérii vnímám nějak jinak. Nedokážu přesně popsat, co se změnilo, ale rozhodně jsem po dočtení Tomovy autobiografie její ještě větší fanynkou.

A Tom Felton? Pro mě vlastně velký sympaťák, jehož upřímnosti si velmi cením a moc mu držím palce nejen v kariérním, ale hlavně osobním životě.

sadlo
11.03.2023

Tom Felton je sympaťák, dovedu si představit, že bychom při společném setkání u kávy našli spousty témat, které bychom mohli probrat. Kniha je fajn.

Šura
11.03.2023 4 z 5

Tom Felton mě oslovil, zaujal, chtěla jsem s jeho vyprávěním trávit čas. Naprosto tragický byl však český překlad. V knize jsem narazila na několik hrubých chyb, souvětí byla kostrbatá a některé věty nedávaly smysl, třešničkou na dortu pak byl výraz kokakola. Škoda.

Andynka
09.03.2023 4 z 5

Moc milé překvapení. Od knihy jsem nečekala mnoho. A dostala jsem o kus víc, než jsem čekala. Nikdy mi nedocvaklo z kolika filmů tohoto herce znám.
Ale asi nejvíc mě oslovil styl psaní. Bylo to psáno tak skromně. Působilo to na mě velmi upřímně. A u konce jsem byla i dojata.
Za mě tedy velmi vydařené čtení.

adela3128
08.03.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se dlouho těšila a konečně jsem se k ní dostala. Začala jsem číst česky, ale překlad mě občas rušil - jednak některé fráze mi přišly doslovně přeložené, aniž by se to hodilo, ale hlavně jsem pořád slyšela hlas Toma Feltona a k tomu se mi čeština nehodila :) Tak jsem si to radši koupila anglicky a jsem fakt ráda, náramně jsem si to užila. Tom umí vyprávět a nahlédnout do natáčení HP je pro mě vždycky kouzelné. Ale není to jen o HP. Tom si také prošel nelehkým obdobím, kdy ho hollywoodský život semlel, ale naštěstí se z toho zvládl dostat. Hodně štěstí, Tome!

_Michelle_
07.03.2023 5 z 5

Poutavá kniha o životě Toma Feltona. Myslím, že si na své přijde každý fanoušek příběhů o Harrym Potterovi, jelikož má možnost vrátit se v čase a nahlédnout na plac (i mimo něj) optikou samotného Draca. Užije si s ním první úspěchy, rošťárny, slávu, bohatství, ale zakotví i v baru a časem začne hledat sám sebe. Byla to rychlá a netradiční jízda, kterou mohu jen doporučit.

knizninadsenec
07.03.2023 5 z 5

Velmi krásné čtení nejen o Tomovi a jeho životě, ač někdy byl snadný a jindy ne úplně, ale také o filmech, natáčení, hercích...
Kniha se čte velmi dobře a moc se mi líbila.

MaláKnihomolka
06.03.2023 5 z 5

ᴍᴀ sᴍʏsʟ ᴀʙʏᴄʜ ᴛᴜ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ɴᴇᴊᴀᴋ sᴀʜᴏᴅʟᴏᴜᴢᴇ ʀᴏᴢᴇʙɪʀᴀʟᴀ? ʀᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢᴇ ᴜᴢ ᴊsᴛᴇ ᴊɪ ᴠsɪᴄʜɴɪ ᴠɪᴅᴇʟɪ, ᴠsɪᴄʜɴɪ ᴊsᴛᴇ ᴏ ɴɪ ᴄᴇᴛʟɪ ᴀ ᴠᴇᴛsɪɴᴀ ᴜᴢ ᴊɪ ᴅᴏᴋᴏɴᴄᴇ ɪ ᴄᴇᴛʟᴀ. ᴊᴀ (ɴᴇᴊᴠᴇᴛsɪ ᴏsᴛᴜᴅᴀ) ᴘʀᴏ ɴɪ ɴᴀʙᴇʜʟᴀ ʜɴᴇᴅ ᴛᴇɴ ᴅᴇɴ, ᴄᴏ ᴜ ɴᴀs ᴠʏsʟᴀ, ᴀʟᴇ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴋ ɴɪ ᴀᴢ ᴛᴇᴅ. ᴄʜᴛᴇʟᴏ ʙʏ ᴛᴏ ᴅᴇʟsɪ ᴅɴʏ.
ᴏʙᴠʏᴋʟᴇ ᴀᴜᴛᴏʙɪᴏɢʀᴀғɪᴇ ɴᴇᴄᴛᴜ, ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴀ sɴᴀᴅ ᴍᴀ ᴘʀᴠɴɪ ᴠ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ ᴀ ᴊᴀ sɪ ᴊɪ ᴜᴢɪʟᴀ. ʜᴀʀʀʏ ᴘᴏᴛᴛᴇʀ ᴍᴇ ᴘʀᴏᴠᴀᴢᴇʟ ᴜᴢ ᴏᴅ ᴍᴀʟɪᴄᴋᴀ ᴍʏᴍ ᴅᴇᴛsᴛᴠɪᴍ, ᴠʏʀᴏsᴛʟᴀ ᴊsᴇᴍ ɴᴀ ғɪʟᴍᴇᴄʜ ᴀ ᴋɴɪʜʏ ᴍɪ ᴜᴋᴀᴢᴀʟʏ ᴋᴏʟɪᴋ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏ ғɪʟᴍᴜ ɴᴇᴅᴏsᴛᴀʟᴏ. ᴋᴀᴢᴅᴏᴘᴀᴅɴᴇ ᴛᴇɴʜʟᴇ sᴠᴇᴛ ᴍɪʟᴜᴊᴜ ᴀ ᴄʜᴛᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴘʀᴇᴄɪsᴛ ɪ ɴᴇᴄᴏ ᴢᴇ ᴢᴀᴋᴜʟɪsɪ. ᴄᴏᴢ ᴍɪ ᴛᴀʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴀ sᴘʟɴɪʟᴀ. ᴛᴏᴍ ᴠᴛɪᴘɴᴇ ᴘᴏᴘɪsᴜᴊᴇ sᴠᴇ ᴅᴇᴛsᴛᴠɪ, ᴘʀᴠɴɪ ʀᴏʟᴇ ᴀ ᴊᴀᴋ sᴇ ᴋ ɴɪᴍ ᴅᴏsᴛᴀʟ, ᴏ sᴠᴇᴍ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ, ᴏ ᴛᴏᴍ ᴅᴏʙʀᴇᴍ, ᴀʟᴇ ɪ sᴘᴀᴛɴᴇᴍ ᴀ ᴅᴏᴢᴠɪᴛᴇ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏsᴛ ɪ ᴏ ᴊᴇʜᴏ ʀᴏᴅɪɴᴇ.
ᴋᴅᴏ ʙʏ ɴᴇᴢɴᴀʟ ʙʟᴏɴᴅᴀᴛᴇʜᴏ ɴᴇᴘʀɪᴛᴇʟᴇ sʟᴀᴠɴᴇʜᴏ ʜᴀʀʀʏʜᴏ ᴘᴏᴛᴛᴇʀᴀ? ᴅʀᴀᴄᴏ ᴍᴀʟғᴏʏ ᴍᴏᴢɴᴀ ɴᴇʙʏʟ ᴠᴀsɪᴍ ғᴀᴠᴏʀɪᴛᴇᴍ ᴠ ᴛᴏᴍᴛᴏ sᴠᴇᴛᴇ, ᴀʟᴇ ᴛᴇɴ ᴋʟᴜᴄɪɴᴀ, ᴋᴛᴇʀʏ ʜᴏ ᴛᴇʜᴅʏ ʜʀᴀʟ, sɪ ᴠᴀsɪ ᴘᴏᴢᴏʀɴᴏsᴛ ᴏᴘʀᴀᴠɴᴇɴᴇ ᴢᴀsʟᴏᴜᴢɪ. ᴜᴢ sᴀᴍᴏᴛɴᴀ ᴘʀᴇᴅᴍʟᴜᴠᴀ ᴏᴅ ʜᴇʀᴍɪᴏɴʏ ᴀʟɪᴀs ᴇᴍᴍʏ ᴡᴀᴛsᴏɴ ʙʏʟᴀ ᴋʀᴀsɴᴀ. ᴀ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ ᴊᴀᴋʏ ᴊᴇ ᴛᴏᴍ ғᴇʟᴛᴏɴ ᴅᴏᴏᴘʀᴀᴠᴅʏ ᴄʟᴏᴠᴇᴋ? ɪ ᴏɴ ʙʏʟ ᴊᴇɴ ᴅɪᴛᴇ, ᴅᴇʟᴀʟ ᴠʏʟᴏᴍᴇɴɪɴʏ, ᴅᴏsᴘɪᴠᴀʟ ᴠ ᴄʟᴏᴠᴇᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀʏᴍ ᴊᴇ ᴛᴇᴅ, ᴘʀᴏsᴇʟ sɪ ɪ ᴘsʏᴄʜɪᴄᴋʏᴍɪ ᴘʀᴏʙʟᴇᴍʏ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜsᴇ ᴊsᴇᴍ ʀᴀᴅᴀ, ᴢᴇ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴇʜᴏ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀᴇᴄᴇᴛʟᴀ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢᴇ ᴛᴏ ɴᴀᴘsᴀʟ ᴀsɪ ɴᴇᴊʟᴇᴘᴇ, ᴊᴀᴋ ᴍᴏʜʟ. sᴠᴇᴛ ɴᴇɴɪ ᴄᴇʀɴᴏʙɪʟʏ, ᴀɴɪ ᴜ sʟᴀᴠɴʏᴄʜ ʜᴇʀᴄᴜ.
ʀᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢᴇ ғᴀɴᴏᴜsᴄɪ ᴋᴏᴜᴢᴇʟɴᴇʜᴏ sᴠᴇᴛᴀ sɪ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴜᴢɪᴊɪ. ᴀ ᴛʀᴇʙᴀ ᴢᴊɪsᴛɪᴛᴇ, ᴢᴇ ɴᴇ ᴋᴀᴢᴅᴇ ᴅɪᴛᴇ, ᴋᴛᴇʀᴇ ᴠᴇ ғɪʟᴍᴇᴄʜ ʜʀᴀʟᴏ, ᴘᴏ ᴛᴏᴍ ᴢʀᴏᴠɴᴀ ᴠʏsʟᴏᴠᴇɴᴇ ᴛᴏᴜᴢɪʟᴏ.

Míša2584
05.03.2023 4 z 5

Ač nejsem zarytá fanynka HP, tak tohle mě vážně bavilo! Pravdou je, že jsem HP viděla teprve asi před dvěma lety, ale chytlo mě to. A na tuto knihu jsem byla vážně zvědavá. Musím uznat, že je mi Tom od prvních stránek sympatický, zajímalo mě, jak to s ním bude dál. Hezký byl už samotný začátek, kdy je citovaná Emma Watson alias Hermiona. To, jak vykreslil herce, se kterými spolupracoval, jací jsou/byli ve skutečnosti, pro mě bylo zajímavé. Konec je trochu překvapivý, ale jsem ráda, že se svými problémy bojuje a ví, jak s nimi pracovat. To je totiž to důležité, uvědomit si a připustit si to. Za mě opravdu velice povedená kniha.

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky