S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1537 1537

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Ivet_V
14.04.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst hned, jak vyšla, ale až teď jsem si našla čas. Toma Feltona mám hrozně ráda. Jsem ráda, že v knize podrobně popisoval zážitky z osobního života i natáčení. Líbilo se mi, jak vše popisoval s takovým humorem. Na konci však ukázal, že jeho život není dokonalý a že má taky své problémy a nebojí se nám s nimi podělit.

adevis
13.04.2023 4 z 5

Řadíte se mezi potterhead? Odpověděli jste si ano? V tom případě je pro vás tato kniha nezbytnou nutností. Pokud se mezi potterhead neřadíte (rozuměj - nejsem Potterem posedlý/á), knihu si i tak přečtěte. Budete se u ní usmívat, bude vás hladit po duši a hlavně, bude se vám moc líbit i na oko.

Určitě jste o této knize Toma Feltona slyšeli. Slyšeli jste samou chválu? Já vám ji též pochválím. Tak jdeme na to.
Tom Felton dokázal napsat skvělý autobiografický příběh o svém dospívání. Od dětství až po dospělost. Od první účasti na hereckém konkurzu, života v kůži Draca Malfoye i cestu za slávou následovanou pádem. Poodhalil nám spoustu věcí z natáčení těch nejkouzelnějších filmů.
U knihy se budete smát, ale budete u ní i brečet. I když nejste velcí fanoušci Harryho Pottera, tenhle upřímný svazek vás dojme. A budete mít chuť si pustit Harryho Pottera!

Kniha se čte skvěle a rychle, stránky ubíhají. Navíc je doplněna fotografiemi z natáčení filmů, ve kterých Tom hrál, i z osobního života. U čtení se do něj zamilujete, to mi věřte :))

tittanie
12.04.2023

Sérii HP miluju, ale filmy mě strašně štvou. Ale rozhodla jsem se, že si knihu přečtu.
Asi nejsem tak nadšená jako ostatní čtenáři, ale kniha se četla velice dobře. Určitě se ale chci podívat na šestý díl film, konkrétně scénu se šlapáním na plášť u toho jsem se smála, jak jsem to četla.

Hanathor
12.04.2023 5 z 5

Všem fanouškům HP doporučuji přečíst :)

DK197
11.04.2023 5 z 5

KNIHA: Mám pocit, že o této knize už toho bylo řečeno dost, ale zkusím to. Tom Felton není spisovatel, ale rozhodně to není znát. Kniha mě naprosto uchvátila a četla se skoro sama. Bez váhání bych si od něho přečetla i něco dalšího. Střípky z jeho života jsou zábavné, bolestivé, překvapivé... Najdete tam syrovou otevřenost, která je hrozně sympatická a nečekaná. A přes počet stran byste si dali stejný počet klidně ještě jednou. Pro milovníky Harryho Pottera navíc je tahle kniha naprostá nutnost.

PetraKysova
10.04.2023 5 z 5

Tak práve som dočítala túto knihu. Bravúrna. Tak dobre napísaná autobiografia.
Páčilo sa mi, ako sa na nič nehral a proste áno, bol som fracek. Z celej knihy som mala pocit, že sedím s Tomom niekde na lavičke a len tak medzi rečou mi vraví svoj príbeh. Svojou optikou. Páči sa mi, že keď spomínal na časy Harryho Pottera proste to opísal ako boli sme deti, čo ste od detí čakali. Krásne spomienky na natáčanie a na ľudí s ktorými pracoval. Vyrástla som na Harrym takže pre mňa to je nostalgia.
Zároveň mi to otvorilo oči a ukázalo, aké ťažké to majú herci keď skončí takto masívny projekt. Vždy som si myslela, že proste sú slávny a majú na ružiach ustlané. Tak asi nie všetci. Je super, že ukázal aj odvrátenú stranu Hollywoodu. Popri čítaní som sa veľa krát tak šťastne usmiala, ako keď vás pohladí niečo staré ale tak známe. Pri spomienkach na hercoch ktorý už bohužiaľ nie sú medzí nami, mi vyhŕkli slzy do očí. Pretože oni sa dotkli zásadným spôsobom Tomova života. A on to napísal krásnym spôsobom.
Je skvelé, že Tom napísal túto knižku a ukázal, že je v poriadku nebyť v poriadku. Nehanbime sa za to. Rozprávajme o tom. A požiadajme o pomoc.

Kristulda
09.04.2023 4 z 5

Zajímavá kniha. Líbilo se mi nahlédnout do zákulisí Harryho Pottera, ty děti to opravdu neměli moc lehké. Každý může někdy sejít z cesty, důležité je neztratit se a vrátit se zpátky. Je super, že se Tom drží.
Jediná výtka, která mě osobně padla do očí, že o každém herci mluvil až moc v pozitivním smyslu, že mu to trošičku nevěřím.

saryk93
08.04.2023 5 z 5

Po dlouhé době dávám plný počet hvězd a z knihy jsem nadšená. Měla toho v sobě tolik, od zakulisnich historek, zajímavostí o natáčení i postav z HP, fotek (nejen) z Tomova osobního života. Ale nejvíc mile mě překvapila samotná Tomova osobnost. Skromnost a pokora z knihy sršela na všechny strany, moc mě bavil jeho smysl pro humor, styl vyprávění, jeho upřímnost i názory. Hrozně si mě touto knihou získal a jsem opravdu ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst a strávit několik hodin poznáváním herce, u kterého by mě nikdy nenapadlo, že bude takový sympaťák.

PetraBery
07.04.2023 4 z 5

Představitel čaroděje Draca Malfoye nás nechal nahlédnout do dospívání, které prožil natáčením jedné z největších filmových sérií. Osobní, vtipná a hlavně čtivá, taková je autobiografie zmijozelského studenta.

Niki08
04.04.2023 3 z 5

Je opravdu vidět, že sláva je vrtkavá mrcha, kterou nee každý ustojí. Jako například tady Tom. Budu mu dál držet palce a nezapomeň... Máš obrovskou rodinu a spoustu přátel, JSI BOHATÝ!! Takže máš velkou motivaci dál bojovat.

Verka123
03.04.2023 5 z 5

Biografické knihy nepatří mezi mé oblíbené žánry, ale jako fanynka Harryho Pottera jsem brala jako povinnost tuto knihu přečíst. A musím říci, že kniha byla velice čtivá a zajímavá. Překvapilo mě, že se Tom nebál napsat i o svých horších časech, které zažil.

Odehnalka
02.04.2023 5 z 5

Čteno v angličtině a musím říct, že napsáno krásně čtivě, vtipně, krásně to ubíhalo, příjemně dlouhé kapitoly. Není moc knih, které bych si ráda přečetla vícekrát, ale tato mezi nimi patří.
Budu doufat, že to není první a zároveň poslední knižní počin Feltona, kniha se fakt četla sama.

terinkha
02.04.2023 5 z 5

14/2023
Krásný to bylo!
Nečekala jsem vrchol spisovatelskýho umu a vlastně mě Tom překvapil, jak čtivě byla kniha napsaná. Spoustu krásných vzpomínek, zákulisních drbů i informací, sonda do života dětského herce. Moc se mi to líbilo.
V průběhu čtení u mě vyvstaly dvě otázky:
1. Jaká by byla kniha od kohokoliv z hlavního tria? (Protože pohledem Toma on byl vlastně jen "okrajová" postava, kdežto Daniel, Emma a Rupert strávili svoje dětství na place)
2. Jak si to všechno může pamatovat? Jasný, není to tak dávno, ale s přihlédnutím k mojí paměti a vzpomínkám (jsem podobně stará) nechápu, jak si všechny tyhle drobné i větší zážitky mohl pamatovat a pak je do knihy napsat. Nebo měl deník, kam si to psal? Já si totiž pamatuju lautr prd :-D
Takže jestli máte rádi HP, rozhodně si čtení téhle knihy užijete, protože ačkoliv byl Draco slizoun, s Tomem byste si klidně zašli na kafe, aby vám to vyprávěl osobně, za mě 90 % :-)

dyger
31.03.2023 5 z 5

Asi nejlepší autobiografie, kterou jsem kdy četla. Vtipně pojmute, přečtené jedním dechem. Doporučuji

dana_vrana
30.03.2023 5 z 5

Autobiografie nepatří k mnou vyhledávaným žánrům. Na tuhle knihu jsem se ale těšila. Jako zapálený Potterhead jsem dostala porci zákulisních informací a historek z natáčení kultovních filmů. K tomu spoustu fotek. Ale o tom tahle knížka není.
Je to příběh obyčejného kluka, který měl víc štěstí než rozumu. Který se dostal na místa a potkal se s osobnostmi, o kterých se ostatním jen zdá. A který to nakonec přes veškerou snahu neustál.
Velice mě překvapilo, jak je Tom Felton ve své knize upřímný, skromný, vtipný, sebekritický a především pokorný. Pokora je to slovo, které pro mě tuhle knihu vystihuje. Ať už vůči rodině, přátelům, hercům, známým i neznámým lidem na své cestě, tak i k sobě samému. Moc bych Tomovi přála, aby se mu v hledání sebe sama dařilo a byl bohatým člověkem.
Určitě se budu ke knížce a myšlenkám v ní v budoucnu ráda vracet.

*-*Kleny*-*
28.03.2023 5 z 5

Tohle bylo úžasný. Nikdy v životě se mi nepodařilo přečíst 400 stran za jedno odpoledne(?!), prostě jsem si myslela, že je to nemožné, hlavně u mě. Tom Felton mě ale přesvědčil o opaku. Já se prostě nemohla odtrhnout!
Je to psané s takovou lehkostí a nadhledem, pokorou a zároveň to nese tak hluboké poselství. Nechce se ani věřit, že je to povoláním herec a ne spisovatel, takhle někdo nepíše ani po deseti svých vydaných knihách.
Mnoho zajímavostí a inspirativních myšlenek. Každému, pro něj důležitému člověku, tu zanechal krátkou pasáž s poděkováním nebo vyjádřením vděčnosti, ale tak zajímavou formou, že to prostě musíte číst dál a dál.
Na tuhle knížku jsou dva balíčky lepíků málo.
Nelze nic dodat, snad jen, DÍKY TOME!
Kéž by něco podobného vydala jednou o svém životě i Emma Watson.

P-puma-
27.03.2023 3 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Čte se to velmi lehce, je v tom vtip, skromnost i sebekritika. Pro mě je to velmi upřímná kniha.

A popravdě se asi na filmy nebudu dívat stejně a obzvlášť postava Draca se pro mě zase posunula o něco dál. A u spousty scén se mi budou vybavovat zákulisní historky. Od pokurujiciho Brumbála až po mou nejoblíbenější " Nepovažujte se mi stoupnout na ten posranej plášť"

SamMarešová
27.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Autobiografie jednoho nejznámějšího a nejkontroverznějšího čaroděje na filmovém plátně.

Že z Toma asi úplně tak spisovatel nebude ani trochu neubírá na kvalitě téhle knihy.

Tom zde vypráví svůj životní příběh, jak se i díky laxnímu přístupu dostal do filmového průmyslu, jak se od reklam dostal k jeho nejslavnější roli. Popisuje průběh natáčení, vtipné historky, ale i ty smutné spojené nejen s Harrym Potterem. Stejně tak popisuje setkání s největšími britskými herci a mimo jiné i setkání se sirem Anthonym Hopkinsem.
Odhaluje jejich rodinný život i jeho život na vrcholu slávy. Odtajňuje nám zákulisí natáčení i pocity jaké při tom měl.

Tom se popisuje jako skromný člověk,. Popisuje ho tam tak v předmluvě i Emma Watson. Věřím, že tomu tak skutečně je ale i navzdory tomu ho život ve slávě dostal i když se tomu chudák jeden malá blonďatá bránil zuby nehty.

Ačkoliv byl Draco Malfoy vykreslený jako slizký záporák, stejně s ním většina lidí v posledních dílech o HP soucítila včetně mě. Bylo mi ho líto a teď je ještě víc...

Po přečtení jeho životopisu se na filmy budu dívat už úplně jinak. Jak na jeho postavu, tak na různé scény a věřím, že až příště uvidím Harryho Pottera a tajemnou komnatu, neudržím smích na uzdě, protože uvidím stonožku jak se klouže po stole dolů a partu rozjívených děcek.

Tohle si rozhodně přečtu jednou znovu.

ashburton
25.03.2023 3 z 5

Příjemná oddechovka, milé překvapení. Dostal jsem jako dárek :-)

65 %

Abako
19.03.2023 4 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera je to dobrý čtení. Není to bůhví jak vysoká liteatura, ale to snad nikdo nečekal. V rámci danýho žánru je to fajn - oddechovka s koncem nutícím k zamyšlení. Ubírám jednu hvězdičku za četný chyby v textu. Opravdu by bylo vhodný investovat do korektur. Chyby dost ruší při čtení.

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky