S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1537 1537

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

postrach
28.05.2023 5 z 5

Kniha mě překvapila.Velmi dobře se četla.Zhltla jsem ji (víkendové počtení).Nesnáším Draca!

lacinq
27.05.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, zaslouží plné hodnocení. Mnohé už bylo řečeno. Ano, najdeme vzpomínky na natáčení HP, ale i na jiné filmy a dětské reklamy, ale taky střípky ze života autora. Co musím zdůraznit a za co si kniha zaslouží 5*, je neuveřitelná pokora, vděk a skromnost, které dýchají z každé stránky, láska a úcta k rodině, přátelům, kolegům, životu a taky laskavá povaha, která zároveň připouští chyby a dětské a pubertální činy. Toma si lze viditelně vážit nejen jako herce, ale i člověka. Nádhera. A jen tak mimochodem jsem těsně před touhle autobiografií četla tu od M. Perryho. Skvělá povaha Toma tak ještě víc vynikla, protože M. Perry působí jako rozmazlený sobecký fracek, který celý život chlastá a fetuje (závislost je mrcha, ale on měl desítky milionů dolarů a 30 let na to s tím něco udělat a jen tak mimochodem přiznává, že kvůli svojí závislosti zničil kariéru herečce a režisérovi, ale co už, on za to nemohl, to ta jeho závislost). Kniha od Toma pak působí jako balzám na duši. Otevřenost o negativním období v jeho životě také překvapí. Celou knihou prostupuje vděk za všechno a za všechny v jeho životě. Lze doporučit všem, nejen fanouškům HP, což já taky úplně nejsem.

SilviiM
22.05.2023 5 z 5

Původně jsem se do knihy chtěla jen kuknout. Ale realita vypadala jinak.
Knihu jsem hltala a užívala si ji. Nejsem vyloženě fanoušek Harryho Pottera, ale kniha opravdu stála za to.
Všechny Tomovi osobní historky, i historky z natáčení ..
Konec mě rozsekal, nečekala jsem to.. Nevěděla jsem, že měl takové problémy. Jeho zpověď byla upřímná a šla až na dřeň.
Jsem ráda, že jsem knihu chtěla JEN vidět, protože nakonec jsem se dostala k jedné z nej knih tohoto roku. Zatím ...

roman9276
22.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle byla jedna z nejlepších autobiografií, kterou jsem četl. Už jen ta předmluva od Emmy Watson, to mi srdce plesalo. Ty dětské příběhy jak z natáčení Harryho Pottera, tak z autorova soukromého života jsem hodně žral a místy jsem se zasmál, že je opravdu Draco Malfoy i ve skutečnosti. Skvěle popsané dětství, kdy je vidět, že autor je pořád tím malým raubířem, co býval. Dále pro mě bylo velkým překvapením, že jsem občas přemýšlel, proč se Tom Felton nikde moc neobjevuje, proč nehraje tolik jako někteří herci z Potterovské série a tady na to dostaneme odpověď. Dalším překvapením pro mě byla i odvrácena tvář slávy, kterou tady popsal fakt skvěle. Každý potterhead tohle potřebuje, o tom nepochybuju.

Fortuna7
19.05.2023 5 z 5

Wow. Úžasná kniha plná humoru, zajímavostí z natáčení Harryho Pottera a hlavně pohledu do osobního života Toma Feltona. Kniha byla neskutečně čtivá, a to hlavně díky skvělému stylu psaní. Považuji se za velkého fanouška Harryho Pottera a toto nahlédnutí nejen do samotného procesu natáčení, ale hlavně do života herců, pro mě bylo neskutečně dojemné. Po přečtení této knihy jsem si Toma Feltona ještě víc oblíbila a těším se, až se znovu podívám na filmy a vzpomenu si na ty dokonalé historky z natáčení. Tuto autobiografii budu doporučovat úplně všem :-).

markyticka
19.05.2023 4 z 5

Kniha má šílený překlad, ale jinak je to velmi zajímavá sonda do života známého herce. Jeho zpověď je velmi otevřená. Všem fanouškům filmů HP doporučuji přečíst.

Tebby
19.05.2023 5 z 5

Skvělá knížka. Nemůžu se označit za Potterheada, nicméně jsem tuto sérii měla vždy ráda. Na filmy se občas ráda kouknu, knihy jsem četla dvě. Proto když vyšla tahle kniha, zapsala jsem se hned do pořadníku a poctivě si "vystála" frontu.
Musím říct, že mě kniha šokovala. Nikdy jsem se nezamýšlela nad tím, jak na svůj život koukají "idolové" a jaký pro ně je život s fanoušky.
Uvědomila jsem si, že jsem občas také neviděla rozdíl mezi postavou a hercem. Nejvíce si to uvědomuji u růžové Dolores. Postavu nesnáším, ale ani jednou mě nenapadlo zamyslet se nad samotnou herečkou. Stejně tak jsem vždy viděla i Draca jen v tom špatném světle.
Určitě bylo fajn nakouknout do zákulisí tahle obřího projektu, nicméně mě emocionálně zasáhla mnohem víc ta část "po Harrym". Pomohla mi uvědomit si pár věcí i ve vlastním životě a Tom má můj obdiv za to, že věnoval svůj čas a podělil se s námi o jeho myšlenky. Není co dalšího dodat, snad jen 5*.

Zuknihomol
16.05.2023 5 z 5

Jsem skalní fanoušek Harryho Pottera, miluji knížky, užívám si filmy a podcasty o Harrym, proto nebylo překvapení, když mě v knihkupectví oslovila kniha Toma Feltona: S čarodějnickou hůlkou. Čekala jsem náhled na natáčení nejslavnější kouzelnické série všech dob, ale dostala jsem víc, mnohem víc. Tom Felton ma spisovatelsky talent, myslím, že je důležité, aby to zaznělo. Umí si udělat legraci sám ze sebe a ve své knize nám odhalil nejen zákoutí jeho role Draca a cele série o brýlatém čaroději s jizvou na čele, ale poukázal nám svou duši, své starosti i radosti, své vnímání světa. Velmi mě překvapilo, s jakou pokorou a vyspělostí Tom Felton píše a vystupuje. Knihu bych doporučila všem, kteří chtějí poznat trochu jiný obrázek Toma Feltona než jen jako zabšklého a drzého Draca Malfoye.

ondras666
14.05.2023 5 z 5

Krásné ohlédnutí za tím, co vše zatím prožil, dokázal a jak ho vše formovalo.
Krásné nenáročné čtení.

1bublina
10.05.2023 3 z 5

Na úvod musím říct, že nejsem žádný velký fanoušek HP. Četla jsem knihy, líbily se mi. Viděla jsem filmy, líbily se mi. Kniha Toma Feltona? Byla milá, ale moc mě to nebavilo. Některé věci mě vyloženě štvaly. Třeba psaní o sobě ve 3. osobě. Přeslazenou předmluvu od Hermiony jsem přečetla asi jen čtvrtinu. Líbil se mi jen závěr, kdy měl v L.A. problémy.
ČV 2023 - Kniha od začínajícího autora.

joanb
10.05.2023 5 z 5

Četli jsme s dětmi nahlas. A pak si ještě chvilku před usnutím povídali. Byl to kouzelný společný čas nad kouzelnickým záporákem s dobráckým srdcem v reálném životě. Moc knížku doporučuji a zůstává v knihovně.

KSarlota
05.05.2023 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Pěkně, mile a nesmírně pokorně napsaná

6493
05.05.2023 5 z 5

První přečtená biografie a nelituju. Pochopitelně jsem si knihu přečetla jen proto, že jsem na HP vyrůstala a byla jsem zvědavá, jaké to bylo vyrůstat uvnitř HP. Felton je překvapivě velice dobrý spisovatel a svůj životní příběh popsal skutečně dobře a čtivě bez zbytečných omáček okolo.
Doporučuji pro každého potteromila, ale i pro ty z vás, koho zajímá, jaké to je prožít celé dětství na filmovém place.

petrarka72
01.05.2023 3 z 5

Ta knížka je dobrá - Tom Felton má o čem vyprávět a umí to. Líčení dospívání mezi čaroději, ale hlavně v kruhu milující rodiny, mezi rybami, kamarády a dalšími bytostmi je osvěžující. Ne že by byla uvěřitelná ta "nekonečná láska" ke všem spoluúčinkujícím v HP, ale svou cestu od dítěte, které se vyskytlo ve správný čas na správném konkursu, přes ušklíbajícího se Draca po člověka vstoupivšího do náhle příliš svobodného dospělácko-celebritního života popisuje podmanivým způsobem. - Příšerný je bohužel překlad knihy (překlepy a gramatické lapsy nemyslím, i když je jich dost a jsou trapné) - věty typu "narazil do zdi mnohem tvrději, než měl a než dopadl na žíněnku dole" (cože?) nebo "hořící konce /cigaret/ mi típali do obličeje" (jasně, všichni vidíme, že je samá jizva...) podle mě mohl stvořit pouze neusměrněný Google překladač. - A přesto... Výjimečné jsou poslední čtyři desítky stran: až bolestně upřímné a (pokud to mohu jako člověk, který svého času řešil stejný druh problému, posoudit) přesné; celou výpověď a její vyznění to posouvá na vyšší level. A pokud ony představují důvod, proč Tom Felton knížku napsal a vydal, pak klobouk dolů. A šťastnou cestu do zbytku života.

Hoblinka
30.04.2023 5 z 5

Krásné. Dávám pět hvězdiček i přes ty příšerné chyby. Vážené nakladatelství, to je ostuda!

Zmiu
29.04.2023 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a vůbec mě nezklamala. Naopak. Překvapivě mě o něco více bavily pasáže o dětství a o životě před HP. Historky ze světa Harryho Pottera byly taky povedené, a moc mě potěšilo, jak hezky píše o hercích a herečkách, se kterými pracoval. Hlavně jsem si uvědomila, že i mladý člověk může už napsat paměti a předat nějaká životní moudra. Mně předal pár důležitých myšlenek a za to díky. Tom Felton působí jako ryzí člověk, což ještě podtrhla předmluva od Emmy Watson, která mě vzala za srdce.

Sybelle
28.04.2023 4 z 5

Díky této knize nahlédnete trochu do světa Harryho Pottera a trochu do života herců a natáčecího štábu. Tom Felton popisuje, jak se změnil jeho život díky všem jeho rolím (nejen Draca). Jaké to je pro dítě vyrůstat mezi dospělými takového hereckého formátu. Fanoušci série si jistě užijí malé nahlédnutí do zákulisí natáčení. Samotným natáčeným HP to ale nekončí. Není to jen o zábavě a natáčení. Místy se člověk zasměje a místy zamyslí. Kniha dobře a čtivě napsaná a nezabředá do žádných skandálů.

petunkav
19.04.2023 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mě.
Velmi příjemně, tak jaksi "obyčejně normálně" napsané.
Tom působí v knize jako "normální" člověk, se všemi obyčejnými chybami, radostmi, problémy.... Vůbec to tedy neodpovídá dojmu, který vyvolává Draco.
Budu věřit a doufat, že takový opravdu je.
Je to příjemná představa.....

denydean
18.04.2023 5 z 5

Miluju Harryho Pottera. Knihu jsem si koupila spíš ze zvědavosti, ale je to naprostá pecka!! Tom je úžasný člověk, milý, laskavý a srdíčko má na správném místě. Kniha je úžasně napsaná od prvního okamžiku vás chytne a nepustí. Neuvěřitelné čtivá. Milá, vtipná a upřímná. Další jedna z mála knih, ke které se budu ráda vracet.
Tome děkujeme za úžasnou knihu v které se s námi dělíš o část svého života. Doporučuji!!

1v8na
17.04.2023 5 z 5

Bylo to velmi zajímavé - celý dosavadní životní příběh Toma Feltona alias Draca Malfoye..
Tom je o něco málo starší než já.
Líbí se mi, jak je kniha psaná - z jeho pohledu do románového stylu plná historek ať už ze života nebo z natáčení a pohledu na jiné herce a osobnosti.
Ukazuje nám nejen své kladné a pozitivní stránky, ale i ty negativní, kterými mě velmi překvapil.
Tom si na nic nehraje, je velmi otevřený a doufá, že by jeho kniha mohla pomoci i ostatním.
Celkový dojem o Tomovi doplňují dvě fotografické přílohy a předmluva Emmy Watson
Pro mě tato kniha byl neskutečný zážitek.

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky