Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

Denisa153
05.01.2018 5 z 5

Myslím že bude na okomentování bude stačit jedno slovo - DOKONALOST.

Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Po slabé pětce a slušné šestce přichází konečně vyvrcholení série. A že je to vyvrcholení jak se patří. Přiznám se, že z prvních tří čtvrtin knihy si pamatuji snad jen to, že mě nesktutečně bavila. Ovšem závěrečná bitva je naprosto úžasná, napětí a strachem o hrdiny jsem při ní nedýchal a když jsem dočetl, byl jsem se silami na dně. Nejlepším dílem pro mě nadále zůstává Vězeň z azkabanu, ale tohle je víc než důstojné zakončení celé série.

židlička
29.12.2017 5 z 5

Jednoduše pecka!

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Když jsem dočetla, chtělo se mi brečet. Přestože nyní s odstupem považuji scénku o 19 let později na nástupišti 9 a 3/4 trochu za klišé, v té době to byl ten nejkrásnější konec, který jsem si mohla vymodlit. A vůbec. Přestože hledání viteálů není zrovna moc záživná činnost, Rowlingové se podařilo protkat příběh různými detaily, které knihu krásně oživí. Všechny části skládačky do sebe začnou zapadat, všechny volné konce se spojí. Postavy, které jsme dříve nesnášeli, pro nás začnou mít sentimentální význam (ano, mluvím o Snapeovi). Konec jedné éry. Nemám už co dodat.

SknihouVrukách
18.12.2017 5 z 5

Vyborné zakončenie. Plné zvratov, napätia aj keď koniec očakávaný.

Carra
18.12.2017 5 z 5

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

Adhara
13.12.2017 3 z 5

Na Rowlingovej štandard, na vysokú latku položenú predošlými dielmi, slabé. Jednoznačne najslabší diel ságy. Prvá polovica knihy dosť postrádajúca dianie (hoci primerane temná), druhá potom nerealisticky optimistická (Woldemort, ktorý prvé horcruxy tak dobre zabezpečil, tie ostatné len tak rozhádzal?).

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Poslední Potter naštěstí nešel příliš ve stopách předchozího dílu a utváří tak důstojnou tečku za celou sérií. Hledání nejprve viteálů, pak relikvií mě zaujalo svou propleteností jednak s ostatními postavami z minulých dílů, jednak s minulými díly celkově. Kniha pro mě vrcholí nikoli bojem o Bradavice nebo (nedejbože!) přeslazenou poslední kapitolou, ale Snapeovými vzpomínkami. A jenom tak mimochodem, zadejte si do youtube "how harry potter should have ended" :-)

Luipenox
13.12.2017 5 z 5

Vyvrcholení série, a to nejenom ukončením příběhu, ale i samotným zpracováním.

Ač je kniha téměř nejdelší z celé série, přečetl jsem ji rychleji než všechny ostatní. Výtečný styl, na který se autorka dopracovala v průběhu sedmi knih podtrhuje nastolenou atmosféru, která člověka strhne a nedá mu od knihy odpočinout. Ve chvílích, kdy jsem knihu zrovna nečetl, jsem musel přemýšlet nad tím, co se stalo a co se nejspíš stane. A i když jsem viděl filmové zpracování dříve, než jsem četl knihu, napětí z dalšího čtení jako by se tím nesnížilo.

"Samozřejmě, že se to děje uvnitř Tvé hlavy, Harry. Ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?"

Sarka25
05.12.2017 5 z 5

poslední díl ... a co dal ... tato neuvěřitelná kolekce mě opravdu chytla za srdce a nezustane pouze u jednoho precteni .. a doufam ze i ma dcerka se take zamiluje do Harryho jako ja..

Anička.pa
27.11.2017 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsem již na konci celé této ságy. Nejraději bych pokračovala dál ve čtení kouzelnického světa. Bála jsem se, že když jsem jako první viděla filmy, knihy mě nebudou bavit a právě naopak. Autorka má vše dokonale promyšlené a díky přečtení celé série mi bylo vše úžasně dovysvětleno a doplňeno :-)

A co jiného dodat k poslednímu dílu:
,,Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez! Starouš Voldy už má utrum, tuhej jako pařez.”
:-D

Disinka
20.11.2017 5 z 5

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

Miss.hell
20.11.2017 5 z 5

Už dlouho jsem si u knihy nepoplakala

Devil-Ivet
16.11.2017 5 z 5

Závěrečný díl. Vysvětlí se plno nejasných věcí. Autorka to měla skvěle promyšlené, do posledního detailu. Nic neponechala náhodě a vše bylo skvělé. Je to napínavé, v některých okamžicích se zasmějete, ale hlavně je to celé děsivé a nutí Vás to číst až do konce. Nejvíce se líbily části o Snapeovi, Brumbálovi a samozřejmě poslední bitva. Jo a ještě ukázka, o devatenáct let později. To bylo velice zajímavé :)

Beer_bro
13.11.2017 5 z 5

Dobré zakončení série. A kniha opět lepší, než film. Vyplatilo se číst a ponořit se ve volných chvílích do světa kouzel. Příjemně strávené chvilky.

blackhorse
11.11.2017 5 z 5

Harry Potter je super!!! Nej nápad na světě.

Peťulka3
09.11.2017 5 z 5

Tady slova nestačí....prostě dokonalost.

Tirisa
02.11.2017 5 z 5

Sérii s Harry Potterem miluji. Přečtené mám všechny díly a ani filmy mě nezklamaly. Kouzelnický svět a Bradavice patří mezi mé nejmilejší fantasy světy.
K závěrečné knize této série můžu říct jen tolik, že pro mě byla dechberoucí a musím přiznat, že posledních cca 40 stran jsem nepřetržitě brečela...ani nedokážu říct, jestli smutkem nebo štěstím...prostě emoce mě v tomto případě dohnaly.

Krkavec15
01.11.2017 5 z 5